Za socialismu se prý žilo lépe

Napsal
Sdílet článek

Extra.cz 7.9.2021 – článek autora Jiřího Masojídka, s titulkem:

Za socialismu se žilo lépe. V politické diskuzi diváky poučoval komunista narozený v roce 2000.

Přečetla jsem, shlédla záznam pořadu Divoká karta (CNN Prima NEWS), kde zazněla i slova onoho mladého muže, kterým je Filip Toráč, nyní na 9. místě kandidátky KSČM v Královehradeckém kraji.

F. T. (mimo jiné) řekl:

* Já vycházím z toho, že každý měl práci, teďka je vysoká nezaměstnanost. Kdo nepracoval, šel do vězení.

Hochu, (promiň, že ti tykám, mohl bys být věkově mým vnukem) nejen ten kdo nepracoval skončil v base, ale i mnoho těch, kteří pracovali, byli velmi vzdělaní, ale dovolili si proti tehdejšímu režimu ceknout. Mít jiný názor!

Pokud je ti smutno po starých časech, (které, ač jsi nezažil, hodnotíš – že se žilo lépe) napadlo tě, že by tě – za názor, který dnes můžeš svobodně vyjádřit a vyjadřuješ, což je v naprostém pořádku, čekal třeba teplákový mundůr?

K očkování :

* Pokud se podíváme do historie, Židé byli pronásledováni, protože nevyhovovali. Situace neočkovaných je podobná.

Tvá slova, v tomto kontextu, považuji za naprosto nevhodná, neomalená až drzá. Poukazuješ zde na historii a o pár řádků dál (slova jsem také podtrha ) jsou ti předci u zádele. Tak jak to máš v hlavě srovnané? Máš-li?

Na dotaz moderátora F. Toráčovi, zda ho neděsí věci mezi lety 1948 – 1989, jako byly například vykonstruované politické procesy, nesvoboda, či zavřené hranice, odpověděl:

* Každá vláda měla problémy. DNES na to nekoukáme očima předků a oni to pro nás budovali. Musíme se zaměřit, aby se tu lidi měli dobře. Dostupné byty prostě nejsou.

Není vůbec žádný problém, je to otázka pár minut, najít si ve veřejně dostupném zdroji i tuto info.

Živnostník Filip Toráč si založil živnost před rokem v Královehradeckém kraji. Mezi obory podnikání – ostatní vzdělávání, pronájem a správa VLASTNÍCH nebo pronajatých nemovitostí, informační a komunikační činnost. Je aktivní bez omezení činnosti.

Pokud se tato informace týká onoho kandidáta, se ptám.

Myslí si, že by mohl v době, (kdy ještě dlouho byl na houbách) a tvrdí, že se tehdy žilo lépe – být živnostníkem? Ale ale, Mladý muž na jedné straně tvrdí, že dostupné byty nejsou a přitom pronájem a správa VLASTNÍCH nebo pronajatých nemovitostí je jeho předmětem podnikání. Dále je předmětem jeho živnosti informační a komunikační činnost.

(Poznamenávám: Nemusí jít o stejnou osobu, ale pravděpodobnost, že jde o shodu, je velká.)

Podle mladého soudruha se lidé v současnosti na totalitní režim koukají zbytečně kriticky.

————————–

Jeden z mnoha diskuzních příspěvků pod článkem z Extra.cz

RP: „Ať jede chlapec na Kubu, tam to ještě zažije“

K tomu dodám, že bude moci svobodně vycestovat. I na opačnou světovou stranu. Žádné dráty na našich hranicícíh, u nich pésáci s ostře nabitými zbraněmi a se psy. Může vycestovat na jak dlouho chce a bude se moci, až si to tam užije, vrátit . Nebo se mu tam, v socialistickém ráji, tak zalíbí, že už se nevrátí.

 

  • MAJKA DUBOVÁ

 

 

1/5 - (1 vote)
(Visited 161 times, 1 visits today)
Sdílet článek

5 comments

  1. Tohle je těžká kanonáda a mě by se to hodně těžko komentovalo. Asi víš, že už ted máme pár lidí za řeči v mundůru, takže nevidím rozdíl mezi tehdy a ted. Na vlastní kůži vím co je cenzůra ted a byla před tím a moc se z mého hlediska neliší. Jediné co vím, že nechci patřit na ten západ který ted existuje a který je naprosto bez morálky a vypadá to, že jejich IQ mizí v nenávratnu. Moc ráda jsem si přečetla tvůj postoj a rozumím mu, jen s ním nemohu souhlasit, ale to vy víš.

  2. Měl bych tu takovou diskuzní otázku, byl tu někdy v minulosti takový režim, který se tak velkou měrou montoval do života lidí jako tomu bylo poslední rok a půl?

  3. Vyjmenováváte a chytáte se jen negativních jevů, bývalého režimu, Majko. Já jsem ho zažil, zažil jsem i negativa toho režimu, zvlášť po roce 68, kdy jsem musel pracovat jako nádeník na stavbě, ač jsem technik. ale žilo se lépe. Lidé si byli daleko blíž a žilo se proti dnešku radostněji.

    1. Lidem, kterým nevadila nutnost „dvojí tváře“, možná. Já jsem naopak chtěl z toho „ráje“ emigrovat. A nyní bych rád vypadl z EU, nového „RVHP“.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *