21 vetřelců v řeckém táboře je pozitivních na koronavirus, aniž by měli nějaké příznaky

Napsal
Sdílet článek

Jak známo, tak nemálo lidí, nakažených COVID -19 nevykazuje vůbec žádné příznaky nemoci, nemají kašel, zvýšenou teplotu ani žádné jiné dosud popsané příznaky. Nakažený jedinec tedy může být zdánlivě zcela zdravý, nicméně virus v sobě má a roznáší ho. Velmi často jde o mladé lidi, kteří patří k méně ohrožené skupině.

Vetřelci z tábora v Řecku byli umístěni do karantény poté, co bylo 23 žadatelů o azyl pozitivně testováno na COVID-19 (z toho 21 jich bylo ze stejného tábora), jak oznámila ve čtvrtek řecká vláda. Přestože je oznámení první svého druhu, dlouhodobě panují obavy, že by se pandemie nakonec mohla rozšířit i do přeplněných táborů, odtud pak případně s některými migranty i dál do Evropy. Tyto obavy se nyní potvrdily. Testy byly provedeny v táboře poté, co devatenáctiletá migrantka porodila v řecké porodnici v Athénách přičemž byla také testována na koronavirus. Migrantka byla prvním zaznamenaným případem COVID-19 mezi žadateli o azyl, kteří v současnosti žijí v přeplněných táborech Řecka.

Poté, co úřady zpětně zjišťovaly, s kým byla devatenáctiletá dívka v kontaktu, bylo na virus testováno 63 dalších migrantů. Nakonec bylo 21 migrantů žijících ve stejném táboře pozitivně testováno na virus. Z 21 potvrzených případů – jak tvrdí úřady –  ani jeden člověk nevykazuje žádné symptomy nemoci. V následujících dnech se bude pokračovat v provádění testů, přičemž tábor bude v karanténě dva týdny.

Řecko v současnosti v různých táborech hostí více než 40 tisíc vetřelců z muslimských zemí Afriky i Asie. Řecká vláda tyto tábory opakovaně označila za „tikající zdravotnickou bombu“. Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis začátkem tohoto týdne zároveň vyzval EU, aby pomohla zlepšit podmínky v táborech – prohlásil, že vláda dělá vše pro to, aby ostrovy ochránila před šířením viru, aniž by jim EU jakkoli pomohla. Ostatně, nemělo by pomoci především Německo, které si vetřelce ústy Merkelové před časem pozvalo? Proč by se měli o hosty Merkelové starat Řekové?

Jak se v jakémsi průzkumu v minulých dnech vyjádřili sami Němci, tak jejich podpora Merkelové je na maximu, věří jí a podporují ji. Tedy podporují i její kroky, kdy jim v době, kdy se Německo potýká s koronavirovou epidemií, nechala jejich vláda přivézt 2000 syrských “sirotků” z Afghánistánu a Pákistánu, posbíraných v řeckých lágrech. Je otázka, kolik jich asi mělo také koronavirus podobně, jako těch 21 náhodně zjištěných nakažených vetřelců, kteří nevykazují vůbec žádné příznaky.

Jak je možné, že ze všech potvrzených nákaz v jednom táboře neměl ani jeden vetřelec sebemenší příznaky nemoci? Vždyť i mezi mladými je nemálo těch, kdo si projdou onemocněním s běžnými příznaky jako je kašel nebo horečka. Kolikpak z migrantů, dovezených nedávno do Německa z řeckých táborů bylo testováno na koronavirus, i když byli zcela bez příznaků? O víkendu začne německá loď pašerácké neziskovky opět tahat vetřelce z vod Středozemního moře s tím, že je importují do Německa. Jednosměrné vodní taxi má být v provozu až dlouho do podzimu a další plavidla se k lodi Alan Kurdi mají přidat. To si vážně Němci přejí? A to nehovořím o před pár dny započaté operaci “Irene”, která má totožný cíl: stěhovat Afriku do Evropy.

Podpora Merkelové je nyní na maximu. To zcela stačí pro představu o tom, jak asi bude Německo vypadat za nějakých 10 let. Jen si myslím, že by asi bylo nejlepší s tímto budoucím chalífátem nadále udržet hranice uzavřené. 

 

(Visited 130 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *