P.C.Roberts: Trumpův boj za Ameriku

Napsal
Sdílet článek

Hanne Herald, majitel webu Herlandova zpráva, vydává v těchto dnech knihu Trump: Boj za Ameriku.

Trumpovu démonizaci v ní připisuje jeho boji proti globalistům s využitím hesla Amerika především. Globalisté totiž usilují o státy slabé a nikoli tedy po Americe, která by měla být „znovu velká“. A které země jsou slabé? Ty bez hranic. Nu a právě proto globalisté podporují masové přistěhovatelství.

Tím, že odvedly pracovní příležitosti do zámoří, uzmuly globální korporace tyto pracovní příležitosti americké dělnické třídě. Dúsledkem se stal pokles příjmů a s tím související pokles koupěschopné poptávky, čímž byl samozřejmě limitován i ekonomický růst.

Zpočátku centrální banky, aby udržely ekonomickou aktivitu, dokázaly nahrazovat chybějící příjmy lidí rostoucím spotřebitelským dluhem, avšak dnes je už dluhové břemeno natolik vysoké, že další podpora poptávky ze spotřebitelského dluhu není možná.

Trumpa zvolila prezidentem práva zbavená pracující třída, čili Trumpovi ubožáci (deplorables), jak je pojmenovala Hillary Clintonová. Ti žádají, aby se pracovní příležitosti, které jim globální korporace ukradly, vrátily zpět do USA. A to je právě to, co Trump míní, když volá po znovu velké Americe.

Což je samozřejmě pravý opak toho, co chtějí globalisté.

  • Překlad: Lubomír Man

 

 

(Visited 291 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *