Člověčina

Napsal
Sdílet článek

Stejně jako mnoho občanů naší země jsem si počkala včera večer u televize na avizované oznámení naší vlády k dalším opařením týkajících se nedobré situace v souvislosti s nákazou covidem. Dvouhodinové zpoždění se dalo, vzhledem ke složitosti všeho pro a proti, pochopit. Jistě to bylo velmi těžké.

Krátce po 22. hodině předstoupili před mikrofony čtyři představitelé vlády. Premiér Babiš, ministr zdravotnictví Prymula, ministr školství Plaga, ministr vnitra Hamáček. Oznámili potřebná, nutná opatření, která, ač to mnohé občany, ať již z hlediska jejich profese, osobního rodinného života, či obojí, nepříjemně zasáhne. Na přípravu není mnoho času, snad vůbec žádný. On totiž covid také nepočká. Ani nezmizel, nikam se neschoval v létě, kdy jsme si mysleli, že máme vyhráno a zůstaneme pořád jedničkami a vzorem pro ostatní země.

Situace je taková jaká je, opatření jsou nutná, což každý z té čtveřice lidí sděloval nám, ostatním lidem.

——————————-

Nyní malou , ale nutnou vsuvku, která se může zdát čtenářům zcela nepatřičná.

V pohádce o Plaváčkovi, na motivy klasické pohádky K. J. Erbena, musí hlavní hrdina překonat mnoho překážek, z nich nejobtížnější je výprava za dědem Vševědem, který nemá rád člověčinu. Okamžitě poznal, že je v jeho blízkosti ukryt člověk a ptá se „Čichám, čichám člověčinu, koho to tu matko máš?“

——————————–

Myslím si, že děd Vševěd by pana Hamáčka a Plagu podle člověčiny zavětřil okamžitě, Prymulu by po nějaké delší době objevil též, ale pan Babiš by mohl sedět těsně vedle děda Vševěda, avšak on by člověčinu necítil a necítil.

P. S. A nejen včera.

  • MAJKA DUBOVÁ
4.7/5 - (3 votes)
(Visited 99 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Ano, také jsem se koukala také jsem o tom napsala. jen trochu drsněji.
    Pobavilo mě, čichání člověčiny a dá se to vysvětlit opravdu různě.
    Já mám tentokrát jiný názor, ale to neznamená, že nerespektuji ten tvůj
    Díky za článek.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *