Ach jo, zase Tomio!

Napsal
Sdílet článek

I když jsem měla v úmyslu, (čestný pionýrský, přísahám na holej pupek, apod.) dát si, i vám, případným čtenářům, (děkuji za váš čas při čtení mých krátkých příspěvků) trochu oddychu, aby mě nebylo moc, dnes to opravdicky nešlo. Ne, že by mě něco či někdo vytočil, ale udivuje mě jak někdo, konkrétně Tomio Okamura dokáže, (vnímám to tak, je to jen můj dojem) oblbovat.

V dnešním článku (7.6.21) na SeznamZprávy s titulkem „Přijďte nakoupit“. SPD láká voliče…..

(autor článku Jaroslav Gavenda) by rozumný člověk nemohl najít nic jiného než – pan Okamura se domnívá, že lidé snad ani nemají vlastní mozek a nechají si od něj nakukat cokoliv. Cokoliv!

Už je vidím, ty chtivé

* už rozhodnuté a věrné voliče SPD,

* i ty, kteří se dají zviklat, a hodí mu to v říjnu také.

Už vidím i ty, kterým je nějaký Okamura ukradený, ale levně nakoupit, ušetřit nějaký ten halíř, je jejich každodenní(každotýdenní) hobby. Jedno zda Kauflad, Lidl, Albert, … hlavně levně.

V článku autora J. Gavendy se hovoří o tom, že SPD bude v srpnu a září pořádat Český jarmark (v krajských městech a Praze), kde bude možnost levně a férově nakoupit. Jablka za 9,90 vejce 1,90 brambory 4,60 chléb 20,90 mléko 11,90 máslo 25,90. Vše z nabídky budou české potraviny. Nic z dovozu, ze zahraničí. Za drahé potraviny z dovozu totiž, podle SPD, může Andrej Babiš. „Co Babiš a spol. zničili, SPD opět napraví.“

Zda si půjdete na Český jarmark koupit vejce za necelé dvě koruny je na vás. Mě udivuje ta Okamurova zanícenost pro vše české. Když si vybavím, a není nouze o obrázky jeho nově zkolaudovaného rourového impozantního sídla v Praze, dám si dohromady jeho předvolební apel na české potraviny, české zemědělce , nějak mi to neladí.

…. Uvedu jen dva nesporné argumenty o tom, že Tomio Okamura káže vodu a sám pije víno.

* V článku iDNES.cz/zpravodajství z 23.2. 2018 je zmiňováno, že autorem návrhu na Okamurův dům je švýcarský architekt Christian Kerez, rodák z venezuelského Maracaiba.

* V článku D. Poláka z 15.12.2019 je zmiňováno, že práce na výstavbě jeho domu vykonávají dělníci – cizinci (Ukrajina?)

Nemám v úmyslu nikoho, (již nyní) před říjnovými volbami ovlivňovat. Budu zvědavá kolik voličů SPD se dá opít rohlíkem.

P. S. Já to nebudu, ani za vejce zdarma!

 • MAJKA DUBOVÁ

 

 

 

1/5 - (8 votes)
(Visited 269 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

 1. „Buďme dál předraženou popelnicí EU.“ Toto jste nám chtěla říct? Jaké v tom spatřujete výhody pro obyvatele ČR?

 2. Podobným stylem, jakým je napsán tento článeček, je napsáno několik komentářů pod články například na Parlamentních listech, nebo na Seznamu. Nicméně, dovolím si podotknout 3 poznámky:

  1. SPD a Okamura tímto „Jarmarkem“ a „lidovými cenami“ naráží na skutečnost, jak by mohli vypadat ceny běžného zboží, kdyby se zde nastolila politika potravinové soběstačnosti, státní podpora tuzemských zemědělců a výrobců potravin. yes

  2. Co je komu do toho, kdo navrhuje, nebo vypracuje stavební projekt? Mě osobně by bylo absolutně jedno, jestli to je Čech, Slovák, Němec, Američan, Nor nebo Iráčan. Pokud umí česky a mám ověřeno, že to není podvodník a nefinancuje nějaké podvodné neziskovky či pochybné lidi, nemám problém s tím, z jaké země pochází.

  3. To že tam makají Ukrajinci je věc pohledu na situaci. Pokud si na to najal firmu, která zaměstnává Ukrajince, nemůže s tím nic dělat, to je prostě personální politika firmy. Mohl by říct, že to podporovat nebude a najít si jinou firmu. Pokud si ty lidi najal sám, v tom případě je to, vzhledem k politice, kterou prosazuje, pokrytectví. boredom

  V každém případě není ani jeden z těchto bodů důvodem, aby jakýkoliv soudný člověk řekl: „Tak a za to tě volit nebudu!“, nebo „Tímhle jsi zradil, končíš u mě!“.

  Na každého se v průběhu času najde něco, co se bude rozdmýchávat a nafukovat do takových mezí, aby to vypadalo, jako neuvěřitelně brutální skandál. Pokud ovšem toto někoho tak moc irituje, je to opovrženíhodné. Daleko víc bych se zaměřil na skutečnosti, jak která strana či její frontmani, pokračují v naplňování a uskutečňování jejich volebních programů, jak jsou ve svých názorech konzistentní atp.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *