Afghánec se v řeckém táboře předávkoval heroinem. Jsou afghánští vetřelci využíváni coby pašeráci drog do Evropy?

Napsal
Sdílet článek

Všichni jistě víte, že Afghánistán je největším světovým producentem opiového máku, z něhož se vyrábí heroin. Pěstební plocha této plodiny za poslední desetiletí velmi výrazně stoupla, přičemž většina produkce by měla zamířit právě do Evropy a USA. Afghánci tvoří největší procento z těch, kdo v posledním roce do Evropy právě přes Řecko dorazili, takže poslat drogu právě po těchto invazistech by mělo být celkem snadné. Navíc, jak uvádí statistiky, tak 12,6% dospělé populace v Afghánistánu bylo v roce 2015 závislých na heroinu.

Pak je jasné, že i v táboře muselo docházet k čilé distribuci této drogy. Šestnáctiletý vetřelec, který se svou rodinou nelegálně vstoupil do Řecka, zemřel na předávkování heroinem. V pátek ho našli mrtvého jeho rodiče ve stanu, kde společně žili v táboře  Moria na ostrově Lesbos. Tělo Afghánce bylo přepraveno k pitvě do nemocnice v Mytilene.

K předávkování Afghánce došlo během formální inspekce nechvalně známého  tábora Moria. Jeden z nelegálních invazistů pobývajících v táboře byl zatčen policií, když u něj byl nalezen nůž a heroin. Při prohlídce, která proběhla v táboře v Morii, bylo zjištěno, že vetřelec má v držení třígramový balíček heroinu, elektronickou váhu a devíticentimetrový nůž. Okamžitě vše zabavili.

Na nelegálního invazistu byla podána žaloba pro držení drog a obchodování s nimi a porušení zákona o zbraních. Na ostrově Lesbos došlo letos k mnoha dalším šokujícím událostem, včetně bitky dvou gangů afghánských krimigrantů, bojujících proti sobě.  Nepokoje nastaly i ze strany afrických invazistů, další vetřelci ničili olivové sady, rabovali domy místních obyvatel i kostely, kradli domácí zvířata a napadali místní obyvatele.

Smrt Afghánce a nález drog u dalšího jeho krajana jen potvrzují fakt, že jsou to právě Afghánci, kdo do Řecka heroin vozí. Očividně je část z nich pašeráky a někteří jsou pouze závislí narkomani, zřejmě pak zákazníci těchto pašeráků. Přítomnost drog v táboře také názorně ukazuje, že invazisté nejsou na cestě do Evropy nijak zvlášť kontrolováni. Pak není divu, že se do Evropy dostávají nejen drogy, ale třeba i zbraně.

5/5 - (2 votes)
(Visited 109 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *