Afghanistán byl právě darován Číně

Napsal
Sdílet článek

Celý svět je pohoršen tím, že útok americkým dronem v Afghanistanu zabil nevinného sociálního pracovníka pro charitu, jménem Zemari Ahmadi a jeho rodinu. Prý byl celý den sledován a podle jeho údajně podezřelého manévrování byl považován za teroristu. Američané asi mají velmi špatnou rozvědku, když si nevšimli, že Ahmadi objížděl tu stejnou trasu jako každý den a jimi zmiňované „neznámé zřízení ISIS“ byla kancelář neziskovky, pro kterou pracoval. Byla to americká neziskovka jménem „Nutrition & Education International,“ pro kterou rozvážel Zemari již celých 14 let potraviny chudým. Zasáhli ho právě když přijel po práci domů a to, co považovali za bomby, se ukázaly být nádoby s vodou.

Pentagon se neslavně vyznamenal již před několika týdny, když na letišti v Kabulu zaútočil dronem proti členům ISIS, kdy podle jejich výpovědi zabil dva vysoce postavené teroristy a dalšího zranil. Jejich jména ale nezveřejnili, což tyto informace zpochybňuje.

Američané podnikli v Afghanistánu příliš mnoho útoků na nevinné občany. Napadali všecka shromáždění, jako na příklad svatby, pohřby, sportovní události, ale i farmáře v poli, nemocnice a školy. V červnu 2010 oznámil WikiLeaks, že zaznamenali 90 000 takových útoků, kdy byly zabity stovky civilistů, včetně obyčejných obchodníků, pracovníků a také dětí a kdy byli neozbrojení motoristé považováni za sebevražedné teroristy.

A přitom si celý Pentagon se všemi jejich odborníky, specialisty, drahým zařízením a dokonalým systémem nevšiml, že druhý den ráno bylo stejně vypadající auto jako měl Zemari, Toyota Corolla, použito teroristy skupiny Daesh-K za účelem odstřelení raket z letiště v Kabulu.

Jakým právem vůbec Američané vraždí občany cizího státu, ze kterého podle úmluvy odtáhli, takže tam nemají co dělat? Jak to, že toto není trestáno?

Afghanistán darován Číně?

Tak, jak Amerika Afghanistán opustila, že nechali všecko na místě a jednoduše od toho utekli, to vypadá, jakoby celou drahou vojenskou výbavu záměrně přenechali těm, co přijdou po nich. A po nich přišla Čína. Proč jim předali Afghánistán se vším všudy, i se  zbraněmi, základnami a jiným vybavením? Proč tam tolik let naprosto zbytečně a neúspěšně bojovali s jakýmsi uměle vytvořeným nepřítelem (kterého předtím sami poskládali dohromady ze všelijakých bojůvek), aby tam nakonec navozili co největší množství vojenské technologie a vytáhli pryč? To je velmi podezřelé a je na první pohled zjevné, že to tak bylo někde domluveno.

Čína v současné době uvažuje o vyslání svých vlastních vojenských a ekonomických zástupců do Afghanistánu – pokud tam už samozřejmě nejsou. Když na jejich pozvání přijeli zástupci Talibánu do Číny, tak pro ně doslova byl rozvinut červený koberec, rezervovaný pouze pro speciální hosty.

Číňané nutně potřebují Afghanistán pro jejich projekt nové „Hedvábné stezky,“ zvaný „Belt and Road Initiative,“ nebo také „One Belt, One Road,“ neboli Opasek a cesta, čímž myslí opásání země jejich plánovanou cestou. Kvůli tomu poskytují zbankrotovanému Talibánu peníze na vylepšení vnitřní struktury státu, cest, letišť, přístavů. Číňané v podstatě kupují kousek po kousku celý svět s pomocí amerických a jiných firem, které zase sledují své vlastní zisky. Více informací na toto téma najdete ZDE.

Takže Číňané docílili velmi snadno v Afghanistánu to, co se za celá ta léta bojů nepodařilo ani Rusku, ani Americe. Dnes prakticky Čína vlastní Afghanistán: patří jim přístavy, letiště, práva na dolování minerálů a mnoho dalšího. A to, co jim ještě nepatří, bude jim patřit velmi brzy.

Samozřejmě, že Čínu vůbec nezajímá vnitřní situace ve státě. Nehodlají vést vůbec žádné potyčky s Talibánem, obzvlášť když hodně z jeho členů již bylo vyvezeno do Ameriky. Práva žen je rovněž nezajímají a jestli si tam pěstují drogy nebo ne, taky tak. Pokud je teroristické skupiny nechají v klidu budovat jejich novou Hedvábnou cestu, nechají je také v klidu. Ale kdyby se jim v jakémkoliv směru začali míchat do jejich záležitostí, jako na příklad kvůli tomu, jak se Čína chová k muslimským Uigurům, pak proti nim Číňané okamžitě vystoupí. A ten útok by byl daleko krutější než co kdy dokázali Rusové a Američané a taky by byl daleko rychlejší: svět by o tom ani nestačil začít mluvit a bylo by po všem.

Když si uvědomíme vrcholně strategickou pozici Afghanistánu, který je přímo mezi Iránem a Pakistánem a kde se nachází obrovské množství nerostného bohatství, tak pak teprve chápeme jak hroznou věc udělala Amerika, když jim tam navozila veškerý potřebný vojenský materiál a pak odtud urychleně vypadli. Ne, to není pouhý přehmat; to je dokonalý zločin. Čína není nepřátelská pouze vůči Americe, ale vůči celému světu, včetně nás. To bychom si měli uvědomit.

Jakou naději na lepší život mají afghánské ženy

Reportérka Lara Logan hlásí přímo z Afghanistánu, že afghánské ženy teď budou ve velmi těžké pozici, co se Talibán zmocnil vlády, přese všecky sliby o tolerantnosti. Už teď, ženské reportérky byly vyhnány z medií a na příklad jedna žena, která snila o tom, že se stane lékařkou, ztratila s příchodem Talibanu místo porodní babky.

S Talibanem se všecko vrátí do starých kolejí, kterých se většina Afghanistánců ve skutečnosti obává. Pro ženy bude tato situace nesnesitelná. Je to život sexuálního otroka, kdy je každá nucena se nechat jednou denně znásilnit od člověka, který ač je její manžel, je jí naprosto cizí. Ženy nemají dovoleno chodit do škol, nesmí nikde pracovat a ani nesmějí opustit dům bez mužského doprovodu. A přitom jsou bity za sebemenší přestupek. Ženy nesmějí být ani prohlédnuty lékařem, protože by je viděl bez všech těch závojů a jiných barikád. V sirotčincích, dívky dostanou najíst až co zbyde po chlapcích a jídla je málo i pro ně.

A válka pokračuje

V Afghanistánu se stále dál válčí. V Panajwajské oblasti se stále ještě bojuje a Amerika spolu s NATO to pouze sledují. Mlčí i k tomu, že pakistánská vojska vtrhla do země, chodí dům od domu a vraždí ženy a děti. Zabili dokonce i bratra afghanistánského presidenta.

Pakistán vyhrožuje Americe atomovými zbraněmi a požaduje uvolnění 9 milionů dolarů, které Američané zmrazili. Lara Logan říká, že Pakistánci vyhrožují, nebo ještě lépe řečeno vydírají Ameriku již celá desetiletí.

Po převzetí země Talibanem, afghánští piloti utekli do sousedního Uzbekistánu. Amerika souhlasila s tím, že zanechá Talibanu všecky helikoptéry a letadla, z nichž některá jsou vybavena velice citlivým špionážním zařízením a to i přesto, že vojsko má příkaz při opuštění válečného prostoru nenechat za sebou žádnou výzbroj a kdyby nějaká přece jen zůstala, mají možnost spustit systém, který všecko zničí. To proto, aby vojenská výstroj nepadla do rukou nepřítele.

Jenže Bidenova vláda nejen že všecko Talibanu přenechala a ještě jim chtějí doručit jisté drahé a citlivé zařízení, které ukrývali v Uzbekistánu. A na dovršenou všeho jim posílají peníze, které maskují jako „humanitární pomoc.“

Odezva na sebe nenechala dlouho čekat

Bývalý senátor za stát Pennsylvanii Scott Wagner nechal vyrobit plakát, který ukazuje presidenta Bidena v oblečení talibánského teroristy a s textem (v překladu): „Děláme Taliban opět mocným.“ Je to narážka na dřívější výrok presidenta Trumpa, který prohlašoval: „Udělejte Ameriku znovu mocnou“ (Make America Great Again, neboli MAGA). Za nošení MAGA čepice, nebo trička byli mnozí krutě zbiti a i jinak terorizováni opozicí.

Tento plakát nechal vystavit podél několika hlavních cest ve státě. Nápad padl na úrodnou půdu a dnes jsou již k sehnání trička a všecko možné s touto dekorací.

 

  • JANE K.
5/5 - (4 votes)
(Visited 144 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *