Africký vetřelec kopal Švédku do hlavy až do bezvědomí, dostal trest pár měsíců

Napsal
Sdílet článek

Opět přináším otřesný případ z multikulturně velmi obohacovaného Švédska. Ani přesto, že byla oběť brutálního napadení velmi brutálně napadena, nepožaduje prokurátor deportaci násilníka, přičemž soud seznal útok za mírný jen proto, že poté, co oběť upadla do bezvědomí, ji násilník přestal kopat a soustředil se pro změnu na bití její kamarádky. Africký násilník tedy může velmi záhy podobně obohacovat další švédské občany, neboť za pár měsíců bude z vězení propuštěn. Ostatně, toto napadení není jeho prvním prohřeškem na švédské půdě.

Když si Nathalie dovolila napomenout Afričana Samuela za jeho nepřístojné chování, tak ji srazil na zem a opakovaně ji kopal do hlavy, dokud neztratila vědomí. Přitěžující útok vyústil v otřes mozku a její vlasy a svetr byly červené krví.

V noci na neděli 29. Září 2019, navštívila třicetiletá Nathalie s kamarádkou restauraci EAST ve Stockholmu. Když v restauraci napomenula třicetiletého Samuela Yebio z Eritreje za jeho chování, tak ji ihned brutálně fyzicky napadl.

Nathalie řekla policii, že pila sklenku vína, když viděla svoji kamarádku mluvit se Samuelem, kterého předtím neznali. Viděla, jak Afričan hrozivě kráčí k její kamarádce, což ji přimělo, aby se mezi ně postavila a zeptala se, co se děje.

Samuel jí v reakci ukázal prstem znamení a řekl  jí “seru na tebe”. Když se ptala, proč to udělal, zasadil jí silnou ránu pěstí do obličeje a to bez varování. Pak ji strčil na podlahu a začal do ní kopat. Nathalie se snažila bránit proti týrání tím, že zvedla ruce. Násilník tahal Nathalii za vlasy a poté ji udeřil.

Samuel pokračoval v bití Nathalie údery a kopy, když ležela na podlaze. Kopy zasáhly její stehna, hrudník, krk, uši, obličej a další místa na hlavě. Ucítila kopanec do břicha a jak jí dupl na krk, než konečně ztratila vědomí.

Kamarádka Nathalie vypověděla, že Samuel byl nezastavitelný, když se ho snažila od Natalie odtáhnout. I ona dostala od Samuela kopance do břicha, poté ji zkopal do stehen, paží a hrudníku.

Když na místo dorazila policie, Afričan seděl na podlaze a plival kolem sebe. Policie ho vyzvala, aby přestal, ale plivání pokračovalo. V době zatčení Samuel vyhrožoval jednomu z důstojníků slovy: “Zabiju tě.” Čtyři lidé, dva policisté a dva číšníci, se museli postarat o pacifikaci afrického vetřelce, který se zatčení velmi násilně bránil.

Když se Nathalie probrala z bezvědomí, kamarádka jí pomohla se postavit na nohy a počkat na policii a sanitku v kuchyni. Pak si všimla, že je úplně krvavá a viděla, že jí teče krev z jednoho ucha. Po bití měla Nathalie modřiny na obličeji, škrábance, bolest v těle a zádech a rány na uchu. Byla upoutána na lůžko dva dny a dva týdny na nemocenské.

Nathalie je na tom od útoku špatně i psychicky. Dodnes se bojí jít ven. “Rozhodně se necítím dobře, chodím k psychologovi a snažím se přes trauma dostat. A ne, necítím se vůbec na to jít ven”, uvedla Nathalie.

Státní zástupce požádal, aby to, co se Nathalie přihodilo, bylo klasifikováno jako závažný útok, ale okresní soud s tím nesouhlasí. Podle soudu by mohl být zločin klasifikován jako vážný pouze tehdy, kdyby Samuel pokračoval v kopání Nathalie i poté, co ztratila vědomí. Vzhledem k tomu, že není možné prokázat, že k tomu došlo, považuje okresní soud tento akt za špatné zacházení s nižším trestem.

Eritrejec přitom není v páchání násilností žádným nováčkem, v trestním rejstříku má již několik záznamů.

Poprvé byl usvědčen ze tří případů vandalismu. 5. května 2018 v Norrahammaru v obci Jönköping, kde rozbil okna u několika domů a poté také okna tří osobních automobilů.

16. srpna téhož roku házel kameny tak, že rozbil několik oken, květináčů a poničil další majetek, a rozbil okno auta, dokonce i tyto zločiny byly spáchány v Norrahammaru v obci Jönköping.  Jako trest mu bylo nařízeno zaplatit celkem 138 553 SEK jako náhradu škody.

23. října 2019 byl Samuel usvědčen z pokusu o násilí proti policistovi poté, co se pokusil praštit ochranku do obličeje. Incident se odehrál 13. října 2018 ve Stockholmu. Trestem byl jeden týden veřejně prospěšných prací ve formě úklidu nebo zahradničení.

8. září 2014 požádal Eritrejec o povolení k pobytu. 5. února 2015 mu byl udělen trvalý pobyt. Přesto však i nyní, o šest let později, stále potřebuje tlumočníka. 4. března 2019 navštívil Samuel Radu pro sociální péči. Když se dozvěděl, že mu byl odmítnut sociální příspěvek, rozzlobil se, šel do knihovny, hodil dva počítače na podlahu a rozbil kus nábytku.

Když knihovnice zareagovala a napomenula Samuela, byla zbita. Když v knihovně přítomný muž přišel knihovnici na pomoc, byl také zbit. Okresní prokurátorka se rozhodla, že nebude ani přes všechny výše uvedené činy žádat o jeho deportaci. O tu by prý žádala jen ve výjimečném případě.

Jak nakonec dopadl rozsudek?

Samuel Girmay Yebio (24.1.1989), Eritrejec, byl usvědčen ze tří případů napadení, vandalismu, dvou případů násilného odporu a zastrašování úředníka. Trestem za všechny trestné činy dohromady je osm měsíců ve vězení, z nichž si ovšem Afričan odpyká ve vězení jen něco přes pět měsíců.  Africký zločinec má zaplatit i finanční škodu Nathalie, ale také napadené knihovnici a muži, který ji bránil, stejně jako obci Sundbyberg. Proti rozsudku se neodvolala ani jedna strana.

 

(Visited 1 936 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *