Akční plán

Napsal
Sdílet článek

V současné chvíli připravuje rázné cenzorské kroky Evropská unie. Plán zveřejnila 3.prosince ČTK. Ve zprávě se uvádí, že EU bude účinněji postihovat šíření dezinformací, které mohou ohrožovat fungování evropské demokracie. Slovník Evropské unie začíná silně připomínat doby minulé, jen v sofistikovanější podobě. Evropská komise (bože, co bychom si bez ní počali!) chystá závazná pravidla pro internetové platformy, které budou muset efektivněji postupovat proti zveřejňování manipulativních příspěvků. Počítá s tím Akční plán pro demokracii (oficiální název dokumentu – zase ten bolševický slovník!), který představila místopředsedkyně Evropské komise Jourová. V Akčním plánu se kromě cenzury připravuje “ochrana transparentnosti voleb”.
Zřejmě made in USA.

V této souvislosti si povšimněme, že FB a YouTube zakázal zpochybňovat poslední prezidentské volby ve Spojených státech. Tak dobrá, volby v USA – křišťálově čisté. Byly to volby, jaké Spojené státy ještě neviděly. Takto lze?

V dokumentu EK se objevil nový pojem – regulátoři. Vtipné, že ano? Tito regulátoři budou mít v jednotlivých státech v koordinaci s určeným evropským úřadem (vida – další EUúřad, tentokrát cenzorský) postihovat nedostatky zveřejňovaných názorů. Načež Jourová pravila zlatá slova: “Nechceme ministerstvo pravdy, svoboda slova je zásadní.” V té chvíli jsem si vzpomněl na film Mars útočí, jak tam Marťan vykřikuje, že přicházejí v míru a pak začnou přítomné zástupce lidstva kosit.

Takže nyní vedle europiva budeme mít i europravdu. Pikantní na celé záležitosti je, že když v roce 2006 byla Jourová, coby náměstkyně ministra pro místní rozvoj, obviněna z korupce v kauze Budišov, tak dva roky bylo její jméno vláčeno v médiích hlavního proudu, bez respektu k presumpci neviny. Jediný kdo se jí tehdy zastal, byly hlasy rodící se alternativy. Té alternativy, kterou se nyní Jourová a spol. snaží zaříznout.

(Visited 120 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *