Allahu Akbar!! Křičel muž s kalašnikovem v pařížském nákupním středisku (video)

Napsal
Sdílet článek

„K zemi“ – v překladu do jazyka džihádistů „Allahu Akbar“, znělo včera obchodním střediskem v Paříži. Prostě takový běžný den v multikulturně obohacené zemi. Kalašnikov pak byl jen přirozeným doplňkem onoho multikulturního „obohacovače“. Co je na celém případu nejpodivnější je fakt, že i přesto, že pachatel dvakrát vystřelil, tak nebyl dopaden a co je ještě podivnější je fakt, že po nějaké době bylo pátrání po muži, jehož viděly desítky lidí, pozastaveno.

V úterý se v nákupním středisku v Paříži objevil neidentifikovaný střelec s něčím, co bylo popsáno jako kalašnikov. Nešťastný pán, pravděpodobně – jako už tradičně – trpící nějakou formou duševní choroby, údajně vykřikoval „Allahu Akhbar!“

Obchodní centrum bylo následně evakuováno. Někteří svědci uvedli, že slyšeli něco, co znělo jako výstřely, ale nebyla hlášena žádná zranění. Policie nedokázala střelce najít a pak nevysvětlitelně odvolala pátrání po podezřelém.

Ráno 30. června bylo zahájeno pátrání v obchodní čtvrti La Défense, v nákupním středisku nedaleko Paříže, Les Quatre Temps. Policie odvolala vyšetřování se zneklidňujícím vysvětlením, že nemůže najít podezřelého. V roce 2015 bylo toto nákupní centrum označeno za terč teroru ve videu zveřejněném Al Šabábem, stejnou teroristickou skupinou, která v roce 2013 zabila 60 lidí v keňském obchodním centru.

Prodavač v Les Quatre Temps nejprve oznámil, že kolem půl desáté zahlédl muže s kalašnikovem, jeho výpověď pak potvrdilo několik dalších svědků.  Někteří svědci tvrdili, že viděli někoho házet skleněnou láhev na zem s výkřikem „Allahu akbar“. Jedna svědkyně v nákupním centru slyšela výbuchy připomínající výstřely. Dodává: „Nastal pohyb davu, pak všichni vyběhli ven“. Další svědkyně jménem Olivia, která je zaměstnána v kavárně v centru, souhlasí: „Slyšela jsem dva výstřely. Zpanikařila jsem. Šla jsem ven a utekla. “ 

Armáda a policie zcela uzavřely celou oblast, včetně nádraží La Defense a evakuovaly vyděšené zákazníky, kteří byli vidět, jak vybíhají ven s rukama nad hlavou. Podle zpravodaje, který cituje policejní zdroj, je muž na svobodě „atleticky stavěný, má černou masku a má u sebe kalašnikov.“ Vyšetřování bylo odvoláno poté, co policie oznámila, že nenašla žádné podezřelé osoby: „Prohledávání oblasti končí. V této fázi nebyl spatřen žádný podezřelý jedinec“. Policejní oddělení v tweetu signalizovalo konec operace.

Je zvláštní, že by policie odvolala pátrání z uvedeného důvodu, že podezřelý nebyl nalezen. Člověk by si myslel, že k udržení jejich přítomnosti v oblasti bude důstojníkům stačit několik očitých svědků. Prakticky ve všech případech útoků džihádistů ve Francii politici a média skrývají totožnost útočníků a incident bagatelizují. Ve vzácných případech, kdy je zveřejněna totožnost útočníka, je podezřelý prezentován jako pravděpodobně trpící psychickými problémy a útok je bagatelizován..

Opravdu podivné. Obzvlášť, když jsou dnes všude kamery a v islamizované Francii, kde mají s podobným „obohacováním“ docela bohaté zkušenosti, mohou něco podobného na exponovaných místech, jakými jsou obchodní centra, očekávat, tedy jejich okolí by mělo být hlídáno. Obzvlášť pak tehdy, kdy je OC v hledáčku jedné z teroristických organizací, jako je tomu i v tomto případě, kde hrozí útokem afričtí teroristé z Al Šabábu.

Na video ze „zásahu“ – tedy neúspěšného lovu „psychicky nemocného obohacovače“ – se můžete podívat zde:

5/5 - (3 votes)
(Visited 427 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *