Alžířané se zbavují tisíců vetřelců, mířících do Evropy – vyváží je do pouště

Napsal
Sdílet článek

Poměrně hodně se ví o tom, že invazisté z centrální Afriky si volí cestu do Evropy přes Libyi nebo Maroko. O zemích jako Tunisko či Alžírsko, které jsou také na trase, se příliš nehovoří.  Ale jak je zřejmé, tak občas i Alžírsko si někteří obyvatelé centrální Afriky volí – zřejmě omylem – coby tranzitní. To se ovšem vůbec nelíbí Alžířanům, kteří se rozhodli hostů, které si nepozvali oni, ale Merkelová, zbavit na evropské poměry poněkud drsným, avšak zřejmě účinným způsobem. A zcela jistě vás ani neudiví to, že se proti jejich poněkud svéráznému způsobu deportací vyhradila jedna z tzv. „lidskoprávních“ neziskovek, Human Rights Watch.

„Alžírské bezpečnostní síly zatkly tisíce nelegálních vetřelců a žadatelů o azyl a nacpaly je do nákladních automobilů a autobusů. Pak je vyvezly přes hranice do Nigeru“, uvedla v pátek organizace Human Rights Watch.

„Alžírsko je oprávněno chránit své hranice, nikoli však svévolně zadržovat a kolektivně vyhošťovat migranty, včetně dětí a žadatelů o azyl, aniž by prošli řádným procesem,“ uvedla HRW.

Jak dále uvedla HRW, tak v uplynulém měsíci bylo z Alžírska podobným způsobem vyhoštěno více než 3 400 vetřelců ze zemí černé Afriky. V letošním roce to pak činí více než 16 000. Přibližně polovina z nich jsou Nigerijci, ale v souhrnu se jedná o nejméně 20 národností.

Vnitrozemský Niger je na klíčové saharské trase pro africké vetřelce, kteří se snaží dostat do Středomoří a poté přejít do Evropy.

„Zavezli nás do pouště a nechali nás tam se slovy:“ Tudy se jde do Nigeru, “ řekl Abdul ze Sierry Leone. Jiní Afričané tvrdili, že jim policie zabavila jejich věci ještě předtím, než je v úmorném vedru vysadili do pouště. „Řekli nám:“ Přišli jste do Alžírska s prázdnou a odejdete s prázdnou, “ řekl 28letý muž z Pobřeží slonoviny.

Alžírsko provedlo v posledních letech vlny podobných deportací do Nigeru, včetně odhadovaných 25000 v roce 2018 a dalších 25000 v roce 2019.

Takže už je vám jasné, proč převážná většina vetřelců z černé Afriky proudí právě přes Libyi nebo Maroko? Ani bych se nedivila, kdyby v Alžírsku došlo k nějaké „barevné revoluci“ ve jménu dosazení loutkové vlády, která bude „Novoevropany“ přes svoji zemi velmi ochotně propouštět.

 

5/5 - (5 votes)
(Visited 942 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *