Alžírský vetřelec byl zatčen za opakované ničení řecké katedrály

Napsal
Sdílet článek

O tom, že ničení řeckých kostelů, katedrál a kapliček je oblíbená “zábava” muslimských invazistů jsem zde psala už mnohokrát. Invazisté tak v obsazovaných zemích dávají najevo, že si danou zemi přebírá islám. Mešity přece na těchto územích zásadně neničí! Naopak, občas si nějakou nelegálně postaví na cizím pozemku.

Řecká policie zatkla 38letého alžírského vetřelce poté, co dvakrát během týdne způsobil  škodu na katedrále. Invazista údajně v neděli zaútočil na metropolitní kostel Agios Minas, katedrálu v Heraklionu, největším městě na ostrově Kréta. Házel kamení a poškodil vitrážová okna katedrály a rozbil i  okno knihkupectví.

Vetřelec se pak v úterý ráno vrátil do katedrály, vyzbrojen kladivem a začal rozbíjet dveře. Policie zkoumala videozáznamy a podařilo se jí identifikovat alžírského státního příslušníka a umístit ho do vazby.

Incident je jen posledním aktem vandalismu ze strany vetřelců, kteří okupují Řecko. Obětí vandalismu se stalo mnoho dalších kostelů nebo kaplí. Minulý měsíc byla na ostrově Chios zatčena dvojice vetřelců poté, co vyplenili ortodoxní křesťanskou kapli, kde ukradli peníze a různé posvátné předměty. Jen měsíc předtím policie ve městě Soluň zatkla 36letého vetřelce z Kazachstánu, který je podezřelý z krádeže cenností z několika kostelů v této oblasti v hodnotě až 50 000 eur.

Vandalismus a krádeže v kostelech jsou také běžné po celé Francii, přičemž jedna zpráva uvádí, že v zemi dochází denně ke třem útokům na křesťanské svatostánky, včetně znesvěcení hřbitovů.

Umíte si představit, jak by dopadl jakýkoli nemuslim, kdyby v muslimské zemi ničil mešitu? Vždyť dokonce i v Evropě je za vandalismus na mešitách nepoměrně větší trest. Asi tři roky nazpět dostal Němec za zapálení dveří mešity 3 roky vězení nepodmíněně, vrcholem pak byl případ Brita, který pohodil slaninový sendvič před mešitou, což ho stálo ve vězení život.

V takové Saúdské Arábii by stačilo rozbít jedno okno mešity či na mešitu třeba jen plivnout a trest smrti by byl jistý….

 

(Visited 120 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *