Americká bitva o trůn

Napsal
Sdílet článek

Takže v nejbližších dnech, se dozvíme, jak to dopadlo.
Podívejme se na malou rekapitulaci minulých voleb v USA.
Prakticky okamžitě, jakmile došlo k vyhlášení výsledku, demokrati spustili tradiční povyk. Umění prohrávat nepatří zrovna mezi jejich přednosti.


Jen čtrnáct dnů po nástupu Donalda Trumpa do úřadu vyvstala otázka ruského vlivu na americké volby. Nikdo sice neměl žádné důkazy o zločinném spiknutí, ale klacek na Trumpa byl zde. Klasické volání zloděje. Nyní totiž došlo ke zveřejnění zprávy generálního inspektora Michaela Horowitze, ze které se dozvídáme, že vysocí představitelé Obamovy administrativy se tajně dohodli na tom, že zabrání Trumpovi vyhrát volby a poté ho obviní z pokusu o převrat. Co následovalo, byl jen projev vzteku, že operace Podraz nevyšla a Trump vyhrál.
V otázce ruského vlivu na americké volby se do akce zapojili ruští přeběhlíci z řad ruských tajných služeb a část amerických výzvědných služeb, a přinášeli jedno obvinění (Trumpa) za druhým. Celá následná argumentace demokratů byla založena na tom, že špióni a zrádci mluví pravdu. Ukázalo se, že tento předpoklad není zrovna nejmoudřejším tahem. Nešlo jen o to, že nevyhrála Clintonová, ve hře bylo mnohem víc.
Michael Wolff v knize Oheň a hněv píše: „Celosvětové liberální vedení bylo zvolením Donalda Trumpa prakticky paralyzováno – dokonce samotnou jeho existencí.“
A v tom je právě jádro problému. Donald Trump má své nedostatky, někdy působí jako neřízená střela, ale v této době je pořád lepší alternativou než předpeklí liberálního ráje.
Pokud si Američani zvolí Bidena, mohla by se tentokrát opět vynořit otázka ruského vlivu na americké volby.(Ano, jen žertuji, je to ovšem smích skrze slzy.)
Co jiného by si mohlo Rusko přát, než aby v čele Spojených států stanul Joe Biden.
ON, jeho demokrati, společně s Black Lives Matter, Antifou a aktivisty totiž Spojené státy rozloží a destabilizují s pravděpodobností, která hraničí s jistotou.

5/5 - (3 votes)

(Visited 95 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *