Americká pobočka Deutsche bank posílala finance do bank, které ovládal ISIS

Napsal
Sdílet článek

Zajímavé je, že finance z této banky přicházely do lokalit, obsazených ISIS poměrně těsně předtím, než došlo k invazi z roku 2015. Sice se ví, že těch transakcí, které v té době proběhly, byly stovky, stejně tak se ví, že finance šly do rukou Islámského státu, nicméně co není známo je to, odkud finance pocházejí.

Americké pobočky Deutsche Bank jsou podezřelé ze zprostředkování finančních prostředků Islámskému státu během jeho vlády v Iráku.

Od 2. do 13. února 2015 označila The Bank of America 524 bankovních převodů, které se přesunuly z amerických bankovních účtů do různých poboček iráckých bank za více než 16,8 milionů USD, a od 18. do 20. května téhož roku označila Bank of America 244 bankovních převodů které se pohybovaly v různých částkách až do 28 milionů dolarů najednou, celkem přibližně 41,4 milionu dolarů. 

Nechvalně známá vláda Islámského státu nad rozsáhlými oblastmi Iráku v letech 2014 až 2016 vedla nejen ke zničení země, ale také způsobila vyčerpání ekonomiky země. Expanze ISIS do Iráku byla poznamenána jeho kontrolou nad rozsáhlými oblastmi země, zejména dobytím města Mosul. V červnu 2014 obsadili teroristé z ISIS přes 121 bankovních poboček, což bylo popsáno jako jedna z největších bankovních loupeží, jaké kdy svět zažil. Během svých operací ukradl Islámský stát celkem přibližně 830 milionů dolarů.

Navzdory tomu některé banky, včetně Deutsche Bank a konkrétně jejích poboček v USA, nadále umožňovaly posílání peněžních převodů do Iráku a to přesto, že banky byly včas upozorněny na to, že ISIS převzala vládu nad velkými částmi země a tyto transakce tedy neměly v žádném případe umožnit.

Uniklé bankovní dokumenty získané společností BuzzFeed News odhalují podezřelé převody peněz ve výši nejméně 4 miliard dolarů, zaslané americkými pobočkami Deutsche Bank a Bank of America řadě iráckých bank, ovládaných ISIS mezi 15. červnem 2014 a 30. červnem 2015.

Zpráva o podezřelých činnostech, která byla podaná v červnu naznačuje, že 109 bankovních převodů bylo odesláno ze sedmi iráckých bank klientům The Bank of America, což činilo celkem více než 900 000 USD, zatímco 54 odchozích bankovních převodů do Iráku v souhrnu činilo více než 7 milionů USD.

Podobně společnost Deutsche Bank Trust Company Americas podala seznam podezřelých bankovních operací. Zpráva o podezřelých bankovních operacích sepsaná v lednu 2015 sledovala 3 844 transakcí provedených mezi 15. červnem 2014 a 15. prosincem 2014 v hodnotě přes 2,3 miliardy USD zahrnujících 13 iráckých bank.

Divíte se pak, kde teroristé, kteří jsou na cestě do Evropy, vzali peníze nejen na cestu a pašeráky, ale také na zbraně, které mají mnozí u sebe, na chytré mobilní telefony, či falešné pasy (mají-li nějaké)? Myslím, že je také jasné, že nemalé částky jdou na džihád západních zemí, tedy především Evropy a USA.

Už dlouho zde upozorňuji na to, že jak vetřelci ze Středního a Blízkého východu, tak z Afriky, mají často dostatek financí na cestu i lepší mobily právě proto, že islámské bojůvky mají pro své vojáky více než slušné finanční prostředky. A jak je vidět, tak měli přísun peněz nejen díky tomu, co nakradou na okupovaných územích, ale také díky dostatečně movitým podporovatelům ze Západu.

Ostatně, bylo by zajímavé zjistit, kolik evropských bank posílalo v inkriminovanou dobu peníze na území, které bylo ovládané ISIS. Myslím, že bychom se nestačili divit. Ostatně, důkazy, že v tom jedou nejspíš i evropské a dokonce naše banky, najdeme také v ČR. Vždyť i zde stanul před soudem Samer Shehadeh, který posílal finance pobočce Al Kajdy někdy vletech 2015-2017. Nedávno stanul před českým soudem muslim, který zasílal peníze ISIS. Ten dokonce ani nedostal nepodmíněný trest.

 

(Visited 268 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *