Americké volby – volební podvody s hlasovacími lístky

Napsal
Sdílet článek

Článek je poměrně rozsáhlou analýzou všech podvodů, na něž se během současných prezidentských voleb v USA přišlo v rámci korespondenčního hlasování, a které je v této fázi ještě možné prošetřit (prošetření dalších je již „u ledu“). Je jich celá řada, avšak šance na to, že by mohly být kdy prošetřeny upadá. Je třeba si uvědomit, že nejen americkou, ale také evropskou politiku dlouhodobě ovládají ti, kdo potřebují na postu prezidenta loutku Bidena, případně neomarxistku Harrisovou. Jejich vliv je příliš velký a to především ten mediální, vždyť oni nebo jejich loutky vlastní mainstreamová média po celém západním světě. A média jsou těmi, kdo má obecně u řadových občanů největší vliv. Výčet podvodů sestavil Anthony J. Ciani.

Mnoho lidí volební podvody odmítlo na základě tvrzení, že nedochází k žádným podvodům, že počet falešných hlasů je malý a není tak možné změnit výsledky. To dnes tvrdí mainstreamová média celého západního světa.  Před třemi měsíci tito lidé tvrdili, že prezident Trump ukradne volby podvodem. Na podporu svých tvrzení neprodukovali nic, ale mohli si chystat půdu k tomu, aby to v případě jeho výhry uhráli na podvod. Kolik podvodů u těchto voleb mohlo být a bylo vůbec možné je napravit před ověřením hlasování?

Pokud jsou volební úředníci zapojeni do podvodu, jak naznačují zprávy o Dominionu, mohlo by to být až tak extrémní, že 90 ze 100 lidí hlasuje pro Trumpa a 100 hlasů je certifikováno pro Bidena. Bylo by 90 rozzlobených lidí, kteří říkali: „Hlasoval jsem pro Trumpa,“ ale podvody spáchané volebními úředníky je téměř nemožné napravit.

Zmanipulované volby jsou nakonec zkontrolovány, forenzně vyšetřeny a podvody prokázány a lidé jdou do vězení. Desítky chicagských zaměstnanců v důchodu se chlubí svojí rolí při podvodu s Kennedym v prezidentském úřadu. Následná obžaloba 677 úředníků dodává jejich tvrzením důvěryhodnost. V Chicagu bylo ve volbách v Illinois v roce 1982 vyrobeno 100 000 podvodných hlasů, a to opět díky zkorumpovaným volebním úředníkům, kteří šli do vězení. Philadelphia, která je v současné době v centru pozornosti, má také svůj podíl na zkorumpovaných volebních úřednících.

Systém Dominion by mohl změnit i poctivé volební úředníky na nevědomé podvodníky. Jaký druh volebního softwaru nabízí možnost algoritmicky měnit hlasy jako funkci? Je součástí kontrolního a testovacího systému, ale lze jej snadno zneužít (pozn. tento systém se údajně využívá i u voleb do EP). A modul Adjudication umožňuje „týmu“ rozhodnout o záměru voliče.   Ale co když byli volební úředníci čestní a nezmanipulovaní a podvod prošel náhodným shromážděním podle správného postupu?

Předstírání jiné identity

Seznamy skalních voličů vedou pracovníky kampaně do domovů dlouholetých příznivců stran a pravidelných voličů a obsahují jména, věk, telefonní čísla, adresy, přidružení stran a historii voleb každého registrovaného voliče. Tyto informace jsou veřejně přístupné, lze je zakoupit nebo získat prostřednictvím kampaní. Předstírání jiné identity je snadný způsob podvodu. Existuje několik příběhů od volebních soudců, kteří se setkali s imitátory. Při odhadu půl hodiny cesty do jiného volebního okrsku mohl  podvodník v den voleb odevzdat 24 hlasů, aniž by potřeboval falešný průkaz totožnosti. Podle pravidel mnoha států podvodník vstoupil dovnitř, nahlásil své falešné jméno a hlasoval. Každý podvodník, který obsáhne 10 volebních místností každý den, může přidat dalších 300 až 400 nezjistitelných hlasů.

Každý rok se stěhuje asi 10% lidí a asi 16% z nich se stěhuje do jiného státu, takže v průměru se asi 3,2% voličů z minulých voleb odstěhovalo a je pravděpodobně stále v původním bydlišti zaregistrováno. Podvodníci odkazují na seznamy historie hlasování a pohyblivé seznamy. Více než 3% hlasů by mohlo být podvodných na základě zosobnění ve volební místnosti. Pouhých 10 podvodníků by mohlo v jednom kraji odevzdat 4 000 hlasovacích lístků. Tři kraje s pověřením 10členných týmů vydávajících se za voliče a Biden vyhrává v Georgii a Wisconsinu.

Dvojí hlasování

Voliči mohou vzít podvod do svých rukou odevzdáním poštovních nebo hlasovacích lístků nepřítomných tam, kde dříve žili. Forenzní audity odhalují jejich nízké počty, možná 1 ze 4 000 hlasů, několik tisíc ve velkém státě. Dvojí hlasování silně závisí na etice a motivaci podvodníka, potlačené strachem z trestního stíhání poté, co by byl chycen při rutinních auditech. U Trumpa byla motivace podvodníků pravděpodobně silná.

Poštovní podvody – vyhozené hlasy

Nejzranitelnější součástí amerického volebního systému je hlasovací lístek zaslaný poštou. Podepsaná vnější obálka nemá téměř žádnou ochranu, která by chránila hlasovací lístek uvnitř a neexistuje ani žádná ochrana, která by chránila obálku na cestě. Existuje mnoho způsobů, jak se dopustit podvodu pomocí hlasovacích lístků zaslaných poštou.

Představte si, že podvodník volá dopředu se zprávou jako: „Ahoj, tady Mike za republikány z okresu Lehigh. Nevěřte poště, při zasílání svého hlasovacího lístku. Tuto středu budeme ve vašem sousedství mezi 1 – 3 hod, abychom vyzvedli hlasovací lístky a zajistili jejich sčítání. “ Celoživotní volička republikánů, vaše 80letá matka, vyplní svůj hlasovací lístek a Mike se objeví u jejích dveří, jak slíbil. Tři minuty na jednu zastávku, až 20 nebo více hlasovacích lístků od podobně důvěřivých lidí za hodinu, 160 denně, to by znamenalo až 6400 republikánských hlasovacích lístků zlikvidovaných za celou dobu, po kterou probíhá korespondenční hlasování.  Posádka podvodníků – amatérů by zničila 900 volebních lístků za týden. Zde by samozřejmě vycházeli z výše uvedeného seznamu skalních voličů republikánů, od nichž by lístky vybírali.

Poštovní podvody – výměna lístků

Místo toho, aby byly tyto republikánské hlasovací lístky zlikvidovány, jak je uvedeno výše, mohou být obálky otevřeny v páře a hlasovací lístky nahrazeny hlasovacími lístky demokratů. Napařování a plnění obálky může trvat asi pět minut, takže přidejte ještě jednu osobu a denně se promění 100 hlasovacích lístků, 4 000 se vymění během doby trvání korespondenčního hlasování. Skupina tří osob eliminuje 6400 Trumpových hlasovacích lístků a dává Bidenovi 4000, což je 10 400 hlasovacích lístků. Pokud by řidič a sběrač lístků věnovali pár hodin navíc výměnou hlasovacích lístků, všech 6400 by bylo možné zaměnit, tak by navíc poskytli 12 800 hlasovacích lístků, jen se třemi lidmi.

 

Trump má sice na změnu výsledků voleb naději, ale soudy musí postupovat neobvykle agresivně vůči volebním podvodům a nařídit forenzní inspekce a audity. Záměny identit a dvojité hlasování lze zjistit pomocí auditu, ale tyto hlasovací lístky jsou nyní  smíchány s ostatními. Některé státy mohou najít způsoby, jak je filtrovat, za předpokladu, že jsou objeveny před certifikací. Zachycené hlasovací lístky jsou však již pryč. Deset lidí vymazalo 50 000 Trumpových hlasů. Biden vyhrává.

I když lidé hlásí, „tito muži předstírali, že jsou republikáni, a vzali mi hlasovací lístek,“ neexistuje žádný náhradní hlasovací lístek. Zaměněné hlasovací lístky jsou pravděpodobně neoficiální kopie a mohou být forenzně odhaleny, pokud to soud nařídí. Pokud má Trump pouze o 40 000 hlasů méně a existuje 200 000 falešných Bidenových hlasovacích lístků (od 48členné posádky), dopadení pětiny z nich by změnilo výsledek.

Doufejme, že tam, kde volební úředníci zůstali za zavřenými dveřmi, aby dodali falešné hlasovací lístky, nařídí soudy před osvědčením forenzní kontrolu. V roce 2020 existují desítky potenciálně zkorumpovaných jurisdikcí, které jednaly podezřele, a desítky dalších nepotvrzených obvinění, přičemž jakékoli z nich by mohlo významně změnit výsledek.

 

 

 

5/5 - (2 votes)
(Visited 262 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *