Angela Merkel by prý byla skvělou českou prezidentkou

Napsal
Sdílet článek

Tak toto skutečně někdo napsal. Ale nejedná se o nějaký humoristický magazín ani o politickou satiru, ale o zcela vážně míněnou úvahu, či – chcete-li – zbožné přání pisatele. Tento “výrok roku” byl myšlen skutečně vážně. Nejspíš bych na něj zřejmě vůbec nenarazila, neboť běžně Bakaloviny nečtu, ale Seznam mi občas podobné “perly” nabídne. Musím kvitovat, že jsem se dlouho tak nezasmála. Lepší, než Dikobraz…

Tak jako nikdy nedoporučuji číst si něco na podobných dezinformačních serverech, které jsou schopny třeba vyvolat jakousi pofiderní kauzu “ricin v kufříku”, na kterou mohlo naletět snad jen pětileté dítě, nicméně humbuk z toho byl pořádný, tak tentokrát doporučuji si onen “klenot žurnalistiky” přečíst. Vážně, stojí to zato. Je vidět, že finanční injekce od Jourové podnítila Bakalovy pisálky ke skutečně hvězdným výkonům.

V současné době, kdy dospěl mandát prezidenta Zemana do poloviny, uvažuje o budoucím prezidentovi kdekdo. Ostatně, já jsem také nedávno  vedla takovou úvahu nad tím, že nám jaksi chybí vhodný euroskeptický kandidát. A v mnoha jiných článcích na mainstreamu jsem už zaznamenala různé možné kandidáty z řad eurohujerů, jak si ostatně můžete přečíst v mém nedávném článku.

Perla, na níž jsem ovšem narazila dnes, mne zaujala hned z několika důvodů. Bakalův novinář tam uvažuje nad tím, že v tom výběru kandidátů nevidí nikoho skutečně hvězdných kvalit, tak se rozhodl sáhnout po někom ze zahraničí. A ihned ho napadla Angela Merkelová. To se samozřejmě dá od Bakalova mainstreamového pisálka očekávat. Nikdo nepochybuje, že by se on sám rád před führerin klaněl až k zemi.

Úvaha začíná výčtem jejích údajných “kvalit”, mezi něž počítá, že cituji:

“Má zkušenosti, kontakty na světové lídry, umí jazyky, mluví slušně, ctí zákony i ústavu, zná historii, váží si spojenců. A má k nám vztah. Vyrůstala ve východním Německu, coby vědkyně chvíli pracovala v Praze….”

Na závěr už padají úvahy o tom, že si je autor jist, že by byla Angela Merkelová zvolena, ale že by – bohužel – neměla o ten post u nás zájem. Zde je patrné, že se jedná o sarkasmus – autorovo zbožné přání je nesplnitelné, neboť v závorce uvádí důvody proč si myslí, že by byla zvolena, cituji:

“žena, původem Němka, pomáhala uprchlíkům”

To jsou samozřejmě důvody, proč by zvolena nebyla, zejména pak ten poslední. Zaplevelení Evropy muslimskými vetřelci by bylo tím hlavním důvodem, pro který by zcela jistě zvolena nikdy nebyla a to ani tehdy, když by byla Češka.

Vlhké sny sluníčkářských novinářů tedy zůstanou naštěstí i nadále jejich sny. Tedy alespoň do doby, než nám zde odroste podobně indoktrinovaná generace. Nicméně po přečtení onoho článku, kde se autor rozplývá nad Merkelovou, už je mi zase o něco jasnější, nač dala Jourová těch 5,1 mil. eur.

Nyní zkusím – podobně jako autor – zabrousit do zahraničních vod a podívat se na to, kdo by mohl být ideálním protikandidátem k Merkelové. Koho ze zahraničních politiků bychom mohli postavit jako protiváhu Angele Merkelové? Co tak třeba toho, kdo jde nyní kvůli odmítání invazistů, které si ona zve, před soud? Tedy takový pravý opak Merkelové, ničitelky Evropy?

Můj zahraniční tip už všichni nejspíš tušíte – je jím Matteo Salvini. Kdo myslíte, že by v naší republice v souboji Merkelová – Salvini vyhrál??

 

(Visited 207 times, 1 visits today)
Sdílet článek

3 comments

  1. Kdo by zvítězil? Ten, kdo by lépe zblbnul dav. V naší zemi zatím lidé volí podle propagandy. Proč? Protože se jim, de facto, nic tak hrozného neděje. Zatím. Kdyby měli odpovídající zkušenosti na vlastí kůži, třeba z nějaké Lampedůzy pod Radhoštěm, pak by teprv volili jinak.

  2. Na hrad ano, ale maximálně na Mírov, Špilberk bohužel už nefunguje. A kdyby přicházel v úvahu Pražský hrad, doporučuji Daliborku.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *