Anglie: Rodiče si stěžují, že jejich děti chodí do školy s údajně nezletilým azylantem, který vypadá na čtyřicet

Napsal
Sdílet článek

Jak známo, tak skoro každý vetřelec, který přišel v posledních letech do Evropy, dorazil bez dokladů, přičemž drtivá většina uvádí věk mezi 12-17 lety a coby zemi původu Sýrii. Mnozí z nich pak ke svojí pohádce přidají historku o válečném sirotkovi. O tyto “nezletilé syrské sirotky” – v reálu afghánské či pákistánské třicátníky nebo čtyřicátníky – je navíc mezi evropskými vítači zájem, bývají totiž do cílových zemí dopravováni z řeckých táborů přednostně. Tito “nezletilí sirotci” pak navštěvují školu zároveň s místními dětmi. Za nezletilce se však už vydává téměř každý, třeba i drtivá většina vetřelců, kteří připlouvají na člunech z Calais.

Nyní byli poněkud konsternováni jak žáci, tak jejich rodiče v Coventry v Anglii, když byl mezi puberťáky umístěn nový žák, kterému mělo být údajně 15 let, nicméně vypadal na 40. 

“Žáci se vrátili domů s tím, že v jejich třídě je dospělý muž, někteří dokonce říkali, že si myslí, že by mohl být ve věku kolem 40 let,” řekl jeden z rodičů. Fotografie vetřelce, které byly zveřejněny, byly z právních důvodů částečně zakryty, ale ukazují, že muž již značně plešatí (viz titulní obr. v červeném). Nezakrytá verze jednoho ze zveřejněných obrázků, které kolují na sociálních médiích, také zobrazuje muže s kruhy pod očima a hlubokými vráskami kolem úst.

” Nemůžete opravdu vinit děti za to, že o tom mluví, když skutečně vypadá asi na 40 “,” řekla matka jednoho z žáků.

Stížnosti vzali ve škole na vědomí, ale nakonec prohlásili: ” Ano, měli jsme obavy, ale bylo nám řečeno, že je mu ve skutečnosti patnáct. “

Nicméně někteří rodiče stále trvají na svém a vadí jim, že jsou stížnosti jejich patnáctiletých dětí umlčovány. Škola řekla rodičům, že je nevhodné, aby zpochybňovali jeho věk.

Invazista, o kterém se předpokládá, že do Británie dorazil sám a bez dokladů (viz úvodní obrázek), je údajně z Gambie a je mu 15let.  Byl zařazen do 11. třídy, dříve známé jako pátý ročník. Žáci začínají v Británii 11. třídu ve věku 15 let. Podobných “dětiček” připlouvá do Velké Británie, ale i do jiných zemí, spousta. Byli mezi nimi i ti níže. Všichni připluli do VB z Calais:

Obrázek
I toto jsou údajní sirotci bez doprovodu, kteří dorazili do Británie s tím, že jim je něco mezi 13-17 lety.

Vedoucí vzdělávacího úřadu v městské radě v Coventry, Sarah Mills, napsala rodičům otevřený dopis a informovala je, že „Pokud existují obavy nebo pochybnosti týkající se věku žáka v době podání žádosti, školy a místní úřady mohou požádat o další důkazy ve formě rodných listů a pasů “ ale dodala:„ Upozorňujeme však, že v některých výjimečných případech, kdy žáci přijíždějí jako žadatelé o azyl a sami, tj. bez rodičů, nemusí být vždy k dispozici. “

“Při čtení mezi řádky dopisu, který škola rodičům zaslala, jsem četl, že nemají jeho doklady,” komentoval jeden z rodičů. Dopis neuspokojil ani další rodiče, kteří většinou upozornili nejen na neexistenci dokladů, ale také na jeho vzhled, který vůbec neodpovídá deklarovanému věku.

Vetřelci, kteří lžou o svém věku, nejsou v Británii, ale ani jinde v Evropě, zdaleka ničím výjimečným. Podobný případ, kdy se jednalo opět o žadatele o azyl, kterému bylo údajně 15 let, sdíleli žáci, kteří věřili, že jde o 30letého muže, což vedlo k vyšetřování, které odhalilo, že je skutečně dospělý. Další vetřelec, který byl umístěn do 7. ročníku – tedy s 11 a 12letými dětmi – musel ze stejné školy z téhož důvodu odejít.

Rada hrabství Kent následně odhalila, že kolem 25 procent údajných dětských migrantů, kteří na lodích projíždějí přes kanál La Manche, je plnoletých, přičemž skutečný věk je pravděpodobně výrazně vyšší. Odhaduje se, že v drtivé většině je jim více než 25 let.

K falšování věku logicky dochází proto, že zatímco nezletilý žadatel o azyl má 100% jistotu, že bude se svojí žádostí v Británii, ale i v zemích EU úspěšný, 30-40 letý vetřelec má právě ve Velké Británii jen mizivou šanci na získání azylu.

Nedostatečné opatření k ověření skutečného věku údajných dětských azylantů mělo mnohokrát v celé Evropě katastrofální důsledky.

Husajn Khavari, který po svém příjezdu do Německa tvrdil, že má 17 let, brutálně znásilnil a posléze utopil dceru úředníka EU. Později se ukázalo, že je dospělý, přičemž jeho otec potvrdil, že mu bylo třicet.

Husseen K, who is accused of raping and killing a young woman in October 2016, waits at the court room at the regional court in Freiburg, southern Germany, on September 5, 2017. The teenage Afghan refugee goes on trial for rape and murder, having previously been convicted of attempted murder …
Hussain Khavari, který znásilnil a utopil mladou Němku tvrdil, že je mu 17 let

Youssaf Khaliif Nuur, umístěný v ubytovacím zařízení pro nezletilé ve Švédsku, byl odhalen jako dospělý poté, co ubodal zaměstnankyni zařízení k smrti. Také on byl výrazně starší, než tvrdil a ani u něho si nikdo věk neověřoval.

Youssaf Khaliif Nuur zavraždil pracovnici centra pro nezletilce

Francouzské úřady uvěznily celou síť zločinců poskytujících falešnou dokumentaci vetřelcům z afrického Pobřeží Slonoviny s cílem prokázat, že jsou nezletilí. K rozkrytí zločinecké sítě došlo poté, co bylo údajně17letému muži v Héraultu prokázáno, že má 32 let.

Nyní máte alespoň lepší představu o tom, co jsou zač ti “nezletilí sirotci”, po nichž tak prahne Šojdrová a další nadšení vítači…

(Visited 329 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *