Arabové znásilnili mladou Švédku, ale nebyli za to potrestáni, dívka vzala spravedlnost do vlastních rukou

Napsal
Sdílet článek

Znásilnění je dnes již jakýmsi švédským folklorem. Asi i proto, že se již dostalo Švédsko v rámci této muslimy nadmíru oblíbené kratochvíle na první místo v žebříčku v rámci EU, snaží se soudy i policie stále častěji nahlášené případy znásilnění zamést pod koberec, někdy případ pro nedostatek důkazů odloží, někdy se ani nenamáhá vyšetřování začít. Asi jako v případě, kdy patnáctiletou dívku znásilnili dva Arabové. Dívka se však s tím, že pachatelé nebyli nikdy potrestáni, nedokázala smířit.

Státní zástupce nevěřil patnáctileté Idě, když tvrdila, že dva výrazně starší arabští muži ji zdrogovali metadonem a znásilnili během večírku v Örebro. Ale když soudní systém uzavřel vyšetřování a nabídl jí, aby si promluvila s poradcem, odmítla to, vyzbrojila se nožem a místo planých, nic neřešících tlachů, pobodala jednoho z násilníků.

V březnu 2018 byla Ida, tehdy patnáctiletá, na večírku v Örebro. Během večírku byla znásilněna dvěma arabskými vetřelci, kteří jsou o deset let starší než ona. Ida říká, že byla muži zdrogována metadonem a pak sexuálně zneužita, znásilněna, zatímco byla paralyzována drogou.

Ida později znásilnění ohlásila, ale vyšetřování bylo uzavřeno, aniž by byli pachatelé vyslýcháni. Kvůli tomu byla mladá dívka velmi frustrovaná a naštvaná. Nabídli jí, aby si promluvila s poradcem, což odmítla.

Ida, která mezitím dosáhla věku 16 let, začala místo toho plánovat, že vezme zákon do vlastních rukou. Prohlížela si na internetu články o ženách, které se pomstily mužům, kteří je znásilnili a hledala informace o tom, jak koupit zbraň na ulici a kolik stojí.

V říjnu 2019 byl kontaktován pětadvacetiletý Arab na Instagramu, kde dostal zprávu od neznámé ženy, která tvrdila, že se jmenuje Sara a která měla podle svého příjmení a profilové fotky arabský původ.

Falešný profil údajné Arabky, na nějž byl násilník nalákán

„Mluvíte arabsky?“, divil se 25letý muž.

„No, moc ne, už jsem se tu narodila,“ odpovídá Sara.

Sara byla koketní a tvrdila, že 25letý Arab vypadá dobře. Říkala, že žije v Linköpingu, a tvrdila, že je překvapená, když Arab řekl, že žije v Örebro, protože tam prý žije i její bratranec.

Sara pak napsala, že si myslí, že by se měli sejít. Arab s tím ihned souhlasil.

Ale Sara byla jen imaginární člověk. Ve skutečnosti nešlo o žádnou Arabku, byla to samozřejmě šestnáctiletá Ida, která se schovávala za falešným instagramovým účtem. A samozřejmě velmi velmi dobře ví, že 25letý Arab žije v Örebro. Ida byla připravena se pomstít.

Bylo mezi osmou a devátou večer 23. listopadu 2019. 25letý Arab a jeho přítel se těšili na setkání se Sarou a její kamarádkou v Örebro. Čekali v autě před domem.

25letý Arab spatřil ženu ve zpětném zrcátku, jak se blíží zezadu k autu. Posléze stáhl okýnko v autě, přičemž dívka vytáhla dva nože, každý v jedné ruce, okamžitě šla do útoku a bodala ho přes otevřené okno auta.

Ida se zaměřila na jeho tvář a krk a Arab začal silně panikařit. Celkem obdržel asi deset bodných ran. Kamarádovi Araba se nakonec podařilo nastartovat auto a v šoku ujet od mladé útočící ženy.

Pětadvacetiletý Arab silně krvácel, ale přesto se mu podařilo dojet do nemocnice. Zranění nebyla život ohrožující.

Mezitím Idina matka zavolala policii. „Odešla asi před hodinou, myslím, že chce zabít dva chlapy,“ říkala roztřesená matka policii. „Volala jsem polovině jejích známých a nemůžu ji sehnat, tohle je vážné. Před rokem a půl ji znásilnili a… Zbláznila se. Nebo je šílená, je zdravá, ale je…“

Méně než hodinu po útoku nožem, byla Ida zatčena policejní hlídkou. Při výslechu na policii popřela jakékoliv provinění a odmítla odpovědět na jejich otázky. „Bez komentáře,“ odpověděla na každou otázku.

Když byli oba muži vyslýcháni, popřeli, že poznali ženu, která je napadla. Nicméně, 25letý Arab  připustil, že měl sex s Idou před rokem, ale tvrdil, že to bylo dobrovolné. Policejní technici nebyli na Idě schopni najít žádné stopy krve po jejím zatčení, ani její stopy na noži.

Proto se okresní soud v Örebro v červenci tohoto roku rozhodl Idu zprostit obvinění z pokusu o vraždu. „Při neexistenci konkrétních důkazů, které by obviněnou s činem spojily, tedy není obvinění ve vztahu k bodu hlavního líčení důvodné,“ odůvodnil soud svůj rozsudek.

Nyní se však případ řešil u odvolacího soudu v Götě, který provedl jiné posouzení. Na základě takzvaných nepřímých důkazů tvrdí, že je prokázáno, že oba Araby napadla Ida. Mimo jiné soud založil svůj verdikt na Idině historii vyhledávání na jejím telefonu, které zahrnuje také jména obou mužů, podrobnosti o tísňovém volání od její matky a skutečnosti, že Idin mobilní telefon byl připojen k síti poblíž místa činu.

Ida, která nyní dosáhla věku 17 let, byla proto tento týden odsouzena k jednomu a půl roku v nápravném zařízení pro mládež za pokus o vraždu. Zaplatí také 130 200 švédských korun jako náhradu škody Arabovi, kterého identifikovala jako toho, kdo ji znásilnil.

 

5/5 - (10 votes)
(Visited 824 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Nevadí. Jeden a půl roku to uteče jako voda. Možná ji i pustí dříve za slušné chování. Ale ti dva Arabové, ti už budou sakra opatrní, aby si dovolili násilí vůči ženám. Tohle na ně platí. okamžitá pomsta.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *