Na základě studie z května t.r. naznačující, že protivirový lék remdesivir firmy Gilead zkracuje léčbu hospitalizovaných pacientů onemocnělých Covidem-19 o 31 procent, získal tento lék úřední osvědčení amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Avšak nová a mnohem širší studie došla k závěru velmi odlišnému. Světová zdravotnická organizace (WHO), vydala předběžné výsledky výzkumu, zahrnujícímu 11 266 covidových pacientů ze 30 zemí, kteří byli remdesivirem léčeni. Ukázalo se, že lék „měl malý či žádný vliv jak na délku pobytu covidových pacientů v nemocnici, tak i na míru smrtnosti těchto pacientů, a stejně tak i na rozhodnutí poskytnout či neposkytnout jim ventilaci“.
Brzy poté, co VHO vydala tyto výsledky, reagovala na ně ve čvrtek firma Gilead takto: „Máme obavy, že údaje z tohoto otevřeného zkušebního testu nebyly podrobeny přísnému přezkumu, nezbytnému k vedení konstruktivní vědecké diskuze, zvláště pak pokud jde o limity konstruce, která byla pro tento test použita“.
- Překlad: Lubomír Man
Podobné články:
Tento článek byl publikován administrátorem blogu Vox Populi. Jméno autora najdete na konci článku. Texty publikované na tomto blogu jsou osobními názory autorů a nemusí vyjadřovat názory redakce, mohou být dokonce s redakčními názory v opozici. Nicméně zde chceme dávat příležitost širokému politickému i společenskému spektru osobních vyjádření, která mohou být podnětem k zajímavé diskusi. Články publikované administrátorem pocházejí ze zaslaných příspěvků na redakci PP a nebyly k publikaci na Pravém prostoru přijaty. Pokud chcete na tomto portále založit vlastní blog a stát se tak redaktorem Vox Populi, klikněte v hlavním vrchním menu pod logem na záložku ZALOŽIT NOVÝ BLOG. Můžete pak přidávat vlastní články sami a stát se tak tvůrci zajímavého názorového svobodného portálu bez cenzury. Zde je nápověda jak na to.