Aspen institut ovládá naši politiku

Napsal
Sdílet článek

A nejen tato organizace, jejíž struktura dosahuje až do USA k Madeleine Albrightové,  alias balkánské řeznici. Politiku ovlivňují i různé politické neziskovky, přímo působící v Radě vlády.

Ale zpět k Aspen institutu, jehož pražská pobočka podle všeho “odchovává” budoucí vrcholné politiky, včetně ministrů a europoslanců. 

Zkusme se podívat na pár zajímavých jmen ve strukturách Aspen institutu.

Ze známých politiků najdeme přímo v řídících strukturách pražské pobočky Aspen institutu například Babišovu hvězdu z europarlamentu Ditu Charanzovou. Ano, to je ta, se kterou se tak velmi rád Babiš před eurovolbami chlubil, ta, která – podobně jako ostatní europoslanci z ANO – spolu se svojí eurohujerskou frakcí – dřív ALDE, dnes RENEW – velmi často hlasovala proti národním zájmům, ale zcela zřejmě v zájmu svých loutkovodičů z Aspen institutu. Jejich frakce byla dokonce iniciátorem žaloby na Maďarsko za to, že si dělá suverénní politiku.

Další známou osobou ve strukturách vedení Aspen institutu je poslanec STAN Jan Fraský, čemuž se jistě nikdo nediví. U člena této strany zcela očekávané.

K čestným členům vedení pak patří Madeleine Albright a Michael Žantovský. Myslím, že k těmto jménům není třeba nic dodávat.

A teď se podívejme na zajímavá jména z řad řadových členů Aspen institutu.

Prvním je ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nejspíš je to právě Aspen institut, co ho do ministerského křesla dokázalo usadit i přes jeho mládí.  Dalším známým jménem je Cyril Svoboda, který již sice není ve vrcholné politice, nicméně v posledních letech se velmi často prezentuje coby poradce premiéra.

Mezi exponenty Aspen institutu nesmí chybět ani dcera profesionální aktivistky, bývalé nadšené komunistické svazačky, posléze kované eurosoudružky Pajerové – Emma Smetana.

Všichni jistě dobře víte, že mezi členy najdeme i muslimofilního ministra vnitra  Jana Hamáčka. Zajímavostí je, že dříve byl ve vedení Aspenu, kde ho vystřídala právě Charanzová, předtím řadová členka.

Také eurosvazáci Piráti zde mají zastoupení a to v podobě Jana Lipavského.

Z europoslanců a také členů ODS zde najdeme Jana Zahradila, který sice vloni v nějakém rozhovoru na PL tvrdil, že již z Aspen institutu odešel, nicméně stále tam figuruje. A i kdyby odešel, tak úplně stačí, že zde vůbec kdy byl členem.

Myslím, že vůbec nikoho neudiví, že členkou Aspen institutu je i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a aby byla rodinka hezky pohromadě, je v Aspenu i její manžel Aleš Chmelař, který je taktéž členem ČSSD.

A teď trochu zabrousíme mezi naši angažovanou uměleckou frontu (nepočítáme-li do ní Emmu Smetana). Dozajista pyšným členem Aspenu je i prodavač chipsů Jiří Mádl.

V Aspen institutu se nachází také návštěvníci srazů Bilderbergu – Jiří Pehe a Vladimír Dlouhý.

V řadách členů Aspen institutu najdeme také dalšího člena ČSSD a zároveň šéfa odborů Josefa Středulu.

A aby byla plejáda ministrů úplná, nemůže zde chybět ani ministr průmyslu Karel Havlíček.

Nikoho jistě neudivuje, že mezi členy Aspen institutu najdeme také Lenku Bradáčovou či další v současné době velmi často mediálně prezentovanou ženu, šéfku TOP0,09 Markétu Pekarovou Adamovou.

Kdyby ve výčtu exponentů chyběl i kamarád kůrovce a solárních baronů Martin Bursík, bylo by to asi podivné. Samozřejmě tam nechybí.

A je-li v Aspenu hlavní Babišova hvězda z europarlamentu, musíte tam logicky najít i jeho hvězdu číslo dva – Martinu Dlabajovou.

V seznamu členů nechybí ani Pavel Fišer, bývalý kandidát na prezidentský post či Miroslav Singer, šéf ČNB.

V Aspen institutu je i jakýsi Pavel P. Novotný, ovšem bez obrázku, tedy nelze potvrdit či vyvrátit, zda se jedná o téhož Novotného, který je teď hlavní hvězdou Řeporyj a ODS. No, snad kdyby to druhé “P” vyjadřovalo jeho druhý často používaný pseudonym domácího bravu.

Členství morálních ikon “pražské kavárny”, exkomunistů generála Petra Pavla, tohoto času želízka v ohni na post prezidenta coby “náhradníka” za Drahoše a vzoru kovaného havloida Petra Pitharta jistě neudiví nikoho.

Výčet ministrů – členů Aspen institutu pak završuje ministr školství Robert Plaga, což plně koresponduje nejen s jeho trvalou podporou inkluze, ale i s tím, že se nedávno jeho ministerstvo ztotožnilo se skandálním rozsudkem v kauze “hidžáb na škole”, čímž podpořil islamizaci škol.

Ze známých členů TOP0,09 je pak členem kromě jejich šéfky i Tomáš Klvaňa, nadšený podporovatel Schwarzenberga v první prezidentské volbě. Dřív Klvaňa figuroval ve vedení Aspenu, nyní je jen řadový člen.

Mezi členy Aspenu samozřejmě nechybí ani nejbohatší český důchodce, bývalý šéf ČSSD a eurokomisař, Vladimír Špidla.

Z pidistrany STAN zde pak najdeme nejen Farského, který je ve vedení Aspenu, ale i jeho spolustraníka a současného šéfa strany Víta Rakušana.

Ze stran nesmíme vynechat ani KDU-ČSL, jejichž členka Zuzana Roithová v Aspen institutu také nechybí.

Výše jsem uvedla jen výčet těch nejznámějších jmen z politiky, či těch, kdo se ve větší míře do politiky “pletou”. Mezi členy samozřejmě nechybí ani mainstreamoví novináři, spousta známých jmen ze zahraničí (zejména ze Slovenska), ale zřejmě bychom zde našli také jména řadových poslanců, zástupců politických neziskovek a mnoho dalších.

Co je asi nejzajímavější je fakt, že mnoho ministrů je zároveň členy Aspen institutu. Lze tedy předpokládat, že právě Aspen institut je jakousi líhní budoucích ministrů. Samozřejmě patřičně instruovaných, či časem určených na ještě vyšší posty, třeba ve strukturách EU.

Mezi členy Aspen institutu tedy najdeme zástupce všech parlamentních stran, vyjma SPD a KSČM. 

Jak známo, tak tento institut je přímo v USA napojen na americkou CNN, resp. na demokratickou stranu, potažmo neocony. Už zaštítění balkánskou řeznicí a zlodějem Bakalou, který z aktuální verze seznamu zmizel (ještě vloni figuroval mezi členy vedení) jasně naznačuje, za koho tato instituce “kope”, čí instrukce zde usazené loutky plní. 

A tristní na tom je, že většina z nich se dostala na vysoké posty v politice také díky řadovým občanům, voličům, kteří možná často ani netuší, koho volí.

.

 

(Visited 8 324 times, 1 visits today)
Sdílet článek

5 comments

  1. https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/andrej-babis/

    Dnešního dne jsem viděl na stránkách bakalovy stáje Aspen i jméno a foto Andreje Babiše .

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *