Ať si hubu naškubne!

Napsal
Sdílet článek

Moje kamarádka nemá problém najít trefný výraz pro vyjádřené svého názoru na události, lidi, prostě dění. Dělám to stejně, však jsme kamarádky. Také já téměř vždy trefím hřebík na hlavičku, můj slovník není tak ostrý. Nedávno jsme spolu probíraly nějakou osobu, kterou v bulvárním tisku vydávali za „celebritu“. Ona tzv. celebrita byla rozhozená z toho kolik má nemovitostí, jak létá po světě, jak to prý vše nemůže stíhat. Jaký je v podstatě chudák. Vzpomínám si, že jsme se tomu, a my se rády smějeme často tomu co k smíchu je, ale už i tomu co až tak k smíchu není, zasmály a Jana řekla: „Ať si hubu naškubne!“ Já řekla: „To máš pravdu, ať si to užije.“

Je hodně smutné, avšak je to realita stále větší, že jakoby zemská osa, kolem které se otáčí Země, byla z peněz. Jen z pěněz!

Loňský rok – práce zdravotních sester, lékařů, celého personálu našich nemocnic i dalších, kteří byli v první linii a pracovali v takových podmínkách, že by s nimi asi nikdo měnit nechtěl. Ale všichni jsme jim byli vděčni. I vděk je odměnou. Byly jim vládou (velmi často ústy premiéra) přislíbeny i peněžní odměny. Peníze se vždycky hodí a tak po slibech našich politických špiček, kdy bylo třeba aby zdravotníci ještě vydrželi, a ještě a ještě, dochází konečně k realitě. Za ten nesmírně vysilující rok jejich práce odměna 75.ooo Kč.

Peněz se týká i informace o roční odměně Vratislava Mynáře, který a to je můj osobní dojem, se, kdykoliv je mu poskytnut prostor v médiích, naparuje jako by mu patřil Hrad i s celým příslušenstvím. Že dosud nemá bezpečnostní prověrku, o jejímž získání již dávno prezident Miloš Zeman, jeho šéf, hovořil jako o podmínce – že si ji doplní – asi už nemá smysl mluvit. No tak nemá prověrku, ale má lyžařský vlek. Nemůže mít každý všechno, že?

K jeho ročnímu platu cca dva miliony korun mu byla přiklepnuta roční odměna 800 tisíc. Ano , jistě, obojí ze státní kasy!

Pokud jste pozorně četli předchozí odstavec, budete muset asi přemýšlet, nebo raději nepřemýšlet, ono to vyjde stejně, čím si ten Vratislav Mynář tak tučnou odměnu zasloužil. To asi nikdo neví, pan prezident nevysvětlil a Babišovi je to jedno.

Nevím jak kdo z vás toto bude komentovat, ale jedno vím jistě. Naprosto jistě. Moje kamarádka bude odměnu pro hradního kancléře komentovat takto.

„AŤ SI HUBU NAŠKUBNE!“

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 131 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *