Až shoří všechny kostely a katedrály ve Francii a vymění je za mešity, budou spokojeni?

Napsal
Sdílet článek

Už v době, kdy se poprvé objevila ve francouzských médiích zpráva o tom, že byl za založení požáru katedrály v Nantes zadržen občan Rwandy mi bylo jasné, že bude záhy propuštěn, což jsem ostatně ihned zmínila v tomto článku. Nakonec se stalo přesně to, co jsem očekávala a v současné době již policie operuje – jak jinak – s variantou vadné elektroinstalace, i když se sem tam objeví nějaké vyjádření v tom smyslu, že by přece jen mohlo jít o úmyslný požár.

Na konečné závěry si možná ještě počkáme, ale předpokládám, že podobně jako u katedrály Notre Dame zde nebude obviněn žádný úmyslný žhář. A nikomu asi nebude ani nápadné, že počty požárů kostelů a katedrál stouply ve Francii v posledních letech o stovky procent. Ale zajímavé je i to, že zatímco kostely nějakou záhadou trpí přemírou poruch elektroinstalací a náhodných samovznícení, mešity se překvapivě drží. A to jich je ve Francii nepočítaně.

Připomínám, že každý den se ve Francii jeden kostel změní mešitu, to je asi o 30 kostelů měsíčně méně, ale zároveň o 30 mešit více. Velmi podobná je pak i situace v Německu. Při takovém nárůstu počtu mešit by se snad očekávalo, že i ty budou velmi často hořet. Ale nejspíš je Alláh lépe chrání.

Jen v letech 2018 a 2019 bylo obětí útoků vandalů pár tisíc francouzských kostelů, nezvykle často pak dokonce kostely hořely. Za stejnou dobu hořela jedna jediná mešita v celé Francii. Z tisíců mešit jediná!

Níže se můžete podívat na seznam všech francouzských kostelů a katedrál postižených požárem jen v letech 2018 – 2019:

Ale požáry kostelů jsou jen část problému. Stovky francouzských kostelů jsou každoročně poničeny, zejména poté, co v roce 2015 zaplavila Evropu masová muslimská invaze. Kříže a oltáře jsou rozbité, Bible zapálené, kostelní dveře byly popsány islámskými výroky  jako Allahu Akbar, kostely byly pokáleny či po zdech byly rozetřeny exkrementy. V roce 2018 došlo ve Francii k 1 063 vandalským činům proti kostelům,  došlo také k 541 protižidovským činům, ale jen k několika desítkám protimuslimských činů.

muslimové se občas nezapomenou na kostely také „podepsat“

Níže se můžete podívat na obrázky hořících kostelů a katedrál v letech 2018-19 ve Francii:

5/5 - (3 votes)

(Visited 313 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *