Baxter Dhmitry, P.C.Roberts: Stříbrný okraj temného mraku COVIDU-19

Napsal
Sdílet článek

Koronavirus ničí EU, stejně jako usilování této fašistické organizace zadusit v Evropanech jejich etnické povědomí a pocit příslušnosti ke svým vlastním národům.

V odpověď na nemilosrdnou pandémii povstávají Italové proti globalizmu a žádají, aby Itálie EU opustila a znovu se stala suverénním národem. Italští vlastenci pálí vlajky EU, všud slyšíte italskou hymnu a na počítačích si lidé pouštějí video s titulem Cisalviamodasoli, což v překladu znamená Zachráníme se sami.

Koronavirus Itálii tvrdě zasáhl. Země dnes zaznamenává největší počet úmrtí na COVID-19 na světě a přesto jsou na ní vymáhány poplatky do EU, jako kdyby se nic nedělo.

Třebaže Spojené stáy zanamenávají víc onemocnělých COVIDem než Itálie, umírá na něj v Itálii čtyřikrát více lidí než v USA. A je to právě tato devastace, jež v zemi nastoluje otázku po smyslu a hodnotě globalizmu, stejně jako otázku, proč by měla Itálie dále setrvávat v EU, když jí tato v ničem nepomohla, když bylo zemi nejhůř. Nálada proti EU se šíří, v celé zemi, vlajky EU pohlcuje oheň a italští politikové stejně jako prostí občané vyvolávají diskuze o potřebě EU opustit.

Tato frustrace a vztek není však vlastní jen Itálii. I v dalších zemích Evropské unie je nálada podobná a po Itálii slyšíte stále sílící požadavek opustit EU i v Portugalsku.

Koronavirová pandémie zkrátka rozžehla bezprecedentní krizi myšlenky EU a mezi 27 unijními státy se začíná otevírat obrovská trhlina. Krach porady všech unijních zemí z minulého týdne domluvit se na společném hospodářském postupu proti krizi koronavirem vyvolané vzedmul další vlnu krititiky EU z úst politických vůdců v Itálii, Portugalsku a Španělsku. A minulý čvrtek odmítly Německo, Holandsko a další severoevropské země EU návrh devíti zemí EU na vydání tzv „korona dluhopisů“, které měly dopad koronaviru na krizí v nejvíce postižených zemích zmírnit.

V odpověď na to se rozlobení Italové prostřednictvím twitteru obrátili na své spoluobčany s výzvou pálit unijní vlajky a žádat odchod Itále z EU.

  • Vybral a přeložil Lubomír Man
4.5/5 - (2 votes)
(Visited 64 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *