Bazény to nejsou

Napsal
Sdílet článek

Ale u mnohých obydlí, na jejich krásných zahrádkách, se při pohledu z výšky leskly jako malá modrá očka. Než se nad vesnicemi, které byly hezky za sebou položeny na trase dlouhé cca 20 km, přehnala ničivá, u nás dosud nevídaná přírodní síla. Byl čtvrtek 24. 6. 2021, málo po 19. hodině, pár minut před úderem tornáda, které ničilo vše co mu stálo v cestě. Bohužel, kromě katastrofy, kterou po sobě zanechalo, si vzalo i pět lidských životů.

Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice – na včerejších záběrech z výšky jsou také „modrá oka“, ale nejsou to bazény, jsou to prozatímně zaplachtované poškozené střechy obydlí, domovů zoufalých lidí. Někde modré oko není. Tam kde nemovitost v cestě živlu nestála, bohužel i tam, kde již není na co modrou plachtu dát.

Okamžitá solidarita obyčejných lidí nepřekvapuje, i já se podle svých možností zapojím. Bohužel nepřekvapuje ani okamžité jednání podvodníků, kteří cinklým QR kódem odkláněli peníze od dárců posílané do charity, do svého. Fuj, palec dolů a vysoký trest.

Čtveteční tornádo na Moravě byl nezvaný host, který bez zaklepání může navštívit každého z nás.

Přeju si, přejme si, aby se toto už nikdy neopakovalo.

  • MAJKA DUBOVÁ
5/5 - (4 votes)
(Visited 294 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *