BBC začíná s pravidelným svoláváním muslimů k modlitbám

Napsal
Sdílet článek

Že by se již Britanistán připravoval na budoucí chalífát? BBC je  – podobně jako její americká obdoba CNN – ideologicky současnému režimu zcela poplatné médium. Takže podobně jako jiná mainstreamová média, třeba i u nás, podporuje multikulturalismus, nezřízenou muslimskou invazi, islamizaci, ale také LGBT a genderovou ideologii. Muslimů už je v Británii jako máku a jejich počty se soustavně zvyšují podobně, jako jinde v Evropě.

Rádio BBC se rozhodlo vyjít vstříc muslimské komunitě a to v reakci na probíhající koronavirová  opatření. Od minulého pátku začala tato stanice s pravidelným vysíláním islámského svolávání k modlitbě. Každý pátek v 5: 50 SELČ, což je pro muslimy svatý den, recituje v rádiu islámské modlitby. Každý týden bude vysílat jiný imám, přičemž program v současnosti vysílá 14 místních stanic BBC. BBC se nedávno rozhodla tento přístup přijmout s ohledem na to, že mešity po celé zemi byly dočasně uzavřeny jako preventivní opatření proti koronaviru a tento týden navíc začíná ramadán.

Ve vysílání recituje imám islámské písmo, dává kázání a pak vede publikum v modlitbách. Chris Burns, šéf místního rozhlasu BBC, řekl, že doufá, že „tyto týdenní modlitby mohou nějakým způsobem pomoci muslimům pocítit pocit pospolitosti, když jsou izolováni.“ Phil Upton, moderátor BBC, řekl: “Snažíme se tuto prázdnotu, která v současné době na muslimy doléhá, jim alespoň trochu  zaplnit islámskými modlitbami“

BBC nevyrábí podobné pořady pro žádné další britské náboženské menšiny a naznačila, že ani nic podobného neplánuje. To, že BBC vysílá jen pro muslimy, je  dalším znakem sílící moci a vlivu, který muslimové v Británii mají. Nedávná studie Pew Research centre předpověděla, že tamní muslimská komunita se do roku 2050 ztrojnásobí.

Co k tomu podotknout? Snad jen, že jde o další ukázku záměrné islamizace a pozvolného přechodu k implementaci práva šaría. Už nyní je islám většinou evropských vlád preferovaný a v celé Evropě nenajdete jedinou vládu, která by chtěla islám zakázat či alespoň potlačit. Rozpínavost islámu je bezkonkurenční, většinu zemí, kde to dovolili, časem převzal.

Jakpak se bude Britům líbit pravidelné ranní vysílání BBC? Akceptují ho se stejným klidem, jako každou další mešitu či každého nově zvoleného muslimského starostu? 

(Visited 221 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *