Belgie: 73% vetřelců, kteří tvrdí, že jsou děti, je starších 18 let

Napsal
Sdílet článek

To jsou ti sirotci, jaké zde chce třeba Šojdrová, Piráti a další vítači muslimských vetřelců. Do Řecka či Itálie již dorazí bez dokladů, které „údajně“ cestou ztratili, ovšem mobily a nože zpravidla neztratí. Mnozí dokonce neztratí ani balíčky s heroinem. Ale cestou zřejmě naráží na nějakou „magickou zónu“, ve které se ztrácí doklady. Takže nezbývá, než nějakou identitu důvěřivým úředníkům nadiktovat. Mimo smyšleného jména většinou udají i nějaké „vhodné“ datum narození, ideálně takové, aby nebyla možná jejich deportace. Tedy aby jim bylo něco mezi 14-17 lety.

Podle údajů, které si vyžádal vlámský poslanec Tom Van Grieken od ministra spravedlnosti Koen Geense, jsou tři ze čtyř údajně nezletilých žadatelů o azyl vyšetřovaných v Belgii ve skutečnosti dospělí. Van Grieken se domnívá, že pro takové podvodníky není v zemi místo. „Žadatelům o azyl obviněným z podvodu by mělo být odepřeno právo na azyl,“ řekl Van Grieken a poukázal na to, že nepotrestání takového podvodu jen podněcuje ostatní, aby využili stejného podvodu.

V posledních letech se počet  „dětí bez doprovodu“ z Afriky nebo Blízkého východu výrazně zvýšil. Důvod je zřejmý, protože nezletilí vetřelci bez doprovodu mají v Evropě zvláštní postavení. Nemohou být deportováni a především nepodléhají dublinskému nařízení, což znamená, že si mohou vybrat, ve které zemi chtějí požádat o azyl.

A co víc. Rodina údajného dítěte pak může také přijít do zvolené evropské země v rámci slučování rodiny. V mnoha zemích Evropy mají nezletilí vetřelci také nárok na určité dávky, které nejsou dostupné dospělým. Podle údajů ministra spravedlnosti Koena Geense se však často ukazuje, že tito takzvaní nezletilí žadatelé o azyl vůbec nejsou nezletilí.

V loňském roce celkem 4 563 vetřelců bez dokladů prohlásilo, že jsou nezletilí, ale příslušné orgány o takovém tvrzení pochybovaly u 2 546 z nich. Část této skupiny pak podstoupila test, který odhalil, že 73,7 procent bylo skutečně starších 18 let. 

Čtyřicetiletí „sirotci bez doprovodu“ jsou samozřejmě v celé Evropě.  V posledních letech různými státy sponzorované studie odhalily četné případy, kdy vetřelci lhali o svém věku. Například neuvěřitelných 84 procent „dětských migrantů“ testovaných švédskými zdravotnickými orgány byli podle zprávy BBC ve skutečnosti dospělí ve věku nad 18 let. 

V Německu je přes 400 000 vetřelců, kteří udávají datum narození 1.1., což je běžné zejména u těch vetřelců, kteří přišli bez dokladů, toto datum se uvádí i u těch, kteří nevědí nebo odmítají sdělit datum svého narození. Mnozí také zahazují své doklady, aby skryli svůj věk i skutečnou zemi původu, zejména pokud pocházejí ze země, která není způsobilá pro žádosti o azyl.

Podle studie Institutu forenzní medicíny v Münsteru velká část nezletilých vetřelců lže o svém věku. Soudní specialisté univerzitní kliniky zkoumali ty vetřelce, u nichž byl zpochybněn jejich věk, celkem se jednalo o asi 600 takzvaných „nezletilců bez doprovodu“ (ano, to jsou ti sirotci, po nichž touží Šojdrová). Ústav určil, že kolem 40 procent z nich bylo prokazatelně nad 18 let.

Tato otázka se dostává do popředí od chvíle, kdy evropské vlády prohlásily, že začnou přijímat tisíce nezletilců přímo z řeckých přistěhovaleckých táborů, včetně slibu německé kancléřky Angely Merkelové, která prohlásila, že Německo přijme 1500 osob. Konzervativní politici vyjádřili skepsi nad tím, kolik z nich jsou skutečně nezletilí, zejména s ohledem na rozsáhlé podvody, které byly zdokumentovány.

A copak na to těch 200 českých rodin, které u sebe chtěly „sirotky“ ubytovat??

5/5 - (1 vote)

(Visited 665 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *