Bezprecedentní příklad praktikování muslimské přetvářky u českého soudu

Napsal
Sdílet článek

Takíja, tedy muslimská přetvářka, je jednou z nejdůležitějších součástí džihádu. Skutečně dobrý džihádista se pozná právě podle toho, že se umí skvěle přetvařovat. A v případě, že se jedná o dobro džihádu, může dokonce zajít i tam, kam muslim normálně zajít nikdy nesmí. Třeba může pozřít alkohol či vepřové nebo může tvrdit, že konvertoval ke křesťanství.

A přesně o to jde s největší pravděpodobností u českého konvertity, který před časem přešel na islám jen proto, aby mohl jít bojovat do Sýrie po bok bojovníků z ISIS.

Údajně exmuslim Jan Silovský si právě odpykává šestiletý trest odnětí svobody právě za podporu islámského terorismu. Ve vězení se prý chová příkladně a nyní tvrdí, že už ho islám přestal zajímat. U soudu prohlásil:

“Dnes už žádnou víru nepraktikuji a chci žít normální život. Mám zajištěnou práci svářeče.”

Byl by to skutečně mizerný muslim, pokud by chtěl provádět džihád v zemi bezvěrců a nedržel by se v této fázi tzv. takíji. V případě, že by se projevil podobně, jako Samer Shehadeh, který se dokázal mistrovsky přetvařovat velmi dlouho, avšak u soudu už naplno vybalil, že mu jde o nastolení práva šaría, které jako jediné uznává, nijak by si nepomohl. Rozhodně by nebyla vyslyšena jeho žádost o předčasné propuštění.

Nyní mají islamistu vyšetřit psychologové a psychiatři, kteří však nemohou nic nového zjistit. Je předem jasné, že bude Silovský stále dál tvrdit totéž. Zatím to navíc vypadá tak, že vše přece jen dospěje k předčasnému propuštění džihádisty, který směřoval bojovat do Sýrie. Pokud by nebyl zachycen už v Turecku, nejspíš by stanul po boku ostatních fanatických bojovníků ISIS. 

Uvidíme, k jakému verdiktu soud dojde. Já to ale skutečně vidím tak, že zafunguje přetvářka a muslim bude opět na svobodě. Zfanatizovaný muslim se jen tak lehce svojí ideologie nevzdá a to obzvlášť tehdy, kdy byl ochoten v bojích za muslimský chalífát položit život.

A to, že se jedná o konvertitu na věci nic nemění, spíš naopak. Však znáte to přísloví “poturčenec horší Turka…

Mimochodem, víte o tom, že z ČR odjelo v roce 2017 bojovat celkem 11 džihádistů? Zajímavé je, že se o nich od té doby příliš nikde nepíše. Vrátili se, byli zabiti v boji, skončili v kurdských věznicích nebo zmizeli neznámo kam??

 

(Visited 439 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *