Blahopřání k Vánocům?

Napsal
Sdílet článek

Seznam. Zprávy 18.8.2019 – titulek

Sporný paragraf umožní policii vpád do soukromí lidí i chodu firem, varují experti.

Tak jsem se ve své domácnosti, po přečtení tohoto článečku, hned začala hledat nějakou vhodnou krabičku, kam budu MUSET dávat třeba blahopřání k mým narozeninám, i už k letošním Vánocům. Krabičku s obsahem pak pravidelně revidovat a když budu chtít něco vyhodit, pořádně překontrolovat datum – razítko z pošty – a nic mladšího než tři měsíce neodstraňovat. Proč????

Z článku, ač jsem si ho (raději několikrát) přečetla celý, zmíním jen to co mě „postavilo do pozoru“.

Platnost již od ledna 2019. Paragraf 7B trestního řádu….. celá odborná veřejnost se o něm dozvěděla až s dvou až tříměsíčním zpožděním (a já jsem si doma dobře takovou maličkost uklidila a nemůžu ji už víc než rok najít – kam se na mě hrabou dva až tři měsíce, pomyslím si) , řekl Seznamu Petr Toman – právník.

Podstata paragrafu je jednoduchá.

Asi tak. Budeme muset, nejen firmy, ale asi my obyčejní i ti nejobyčejnější z obyčejných (pro Policii) shromažďovat veškerá data o SVÉ KOMUNIKACI až po TŘI měsíce. Tedy nejen e-maily, ale i komunikaci přes WhatsApp, Messenger, Twitter….

Jakýkoliv zásah do soukromí spočívající ať už v odposlouchávaných tel. hovorech, nebo získávání OBSAHU VAŠÍ KORESPONDENCE i e-mailové, je v zásadě VŽDYCKY velice zásadním zásahem do ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD.“ Varuje Toman.

A dále z článku

Ten paragraf není dobrý a potvrdilo to i Ministerstvo vnitra (v čele MV je pan Hamáček). My se ho snažíme změnit“ uvedl pirátský poslanec Ondřej Profant.

V článku je i tato věta

Ministerstvo spravedlnosti (v čele MS je paní Benešová) už před časem uvedlo, že norma podle právníků úřadu rizika nepředstavuje.

Tak si říkám „babo raď! No jo, to bych si vlastně mohla, měla poradit sama sobě. Ale jo, já si už radím.

P. S.

Hledám nějakou vhodnou krabičku na svoji obyčejnou „babskou“ KORESPONDENCI!!!!

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 128 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *