Body, body!

Napsal
Sdílet článek

Kolik dnů zbývá než to tam někomu z nich hodíme? Jinak řečeno – kolik času zbývá do říjnových parlamentních voleb? Kolik času máme my voliči na rozmyšlenou, pokud ještě nevíme s jistotou komu a už to nezměníme. Ani za nic! Ani třeba jen za koblihu, klobásu, pivko. Těm dosud nerozhodnutým, avšak rozhodnutým, že volit půjdou, je třeba pomoci. Ne až ráno, v den kdy volič náhodně cokoliv hodí, aby nějak volil. Ale dřív, už teď.

Voliče „masírovat“. Ale lidsky, to znamená k voličům si najít cestu, přiblížit se k nim tam kde oni žijí. K jejich starostem i radostem. To totiž zabírá víc než sliby.

Šikovnějít až k nim, až do jejich kuchyně, na jejich zahrádku, jít si s nimi zaběhat, zahrát fotbálek“.

Andrej Babiš se momentálně šikovně přiblížil k tisícům fanoušků ME. Když si jen tak hrál s merunou (proč ne) řekl i „Fotbal je teď důležitý, budeme fandit.“ Žádnou politiku, žádné jeho někdy až vyhrožování, někdy kňučení, naslibování všeho možného a více toho nemožného. Teď plusové body sbírá jako zanícený fotbalový fanoušek.. A to se, vážení jeho volební konkurenti, hodně dobře a hlavně hodně pozitivně počítá.

Body plus si, podle mého mínění, chce pro sebe (i ČSSD?) připsat i Jan Hamáček. Ten se, pro změnu, svěřil s tím jak to má doma. Manželku minulou a jejich společné děti, manželku současnou a jejich společné psy. Nekup to voliči! Vidíš, vždyť on je to taky jen člověk a taky má starosti třeba jako ty.

Lapačku na hlasy voličů má, jak to vnímám já, nějak divně zmáknutou Tomio Okamura. Ale budiž mu ke cti, že se neuchýlil ke vstupu do nějakého účelového předvolebního spolku s někým… Za to má u mě bod. Ale, sory, tohle je velmi málo, abych SPD volila.

Docela mě překvapilo, že Pirátům není příliš nakloněna věková skupina, která by měla podle nich být jejich cílovou. Lidé 18 až 40 (+). Oni ti mladí nejsou fakt všichni hloupí a nedají se opít rohlíkem. Ale je třeba získávat body pro Ivana Bartoše (pro Piráty). I pan doktor Ivan Bartoš má manželku a potomka. Pan Bartoš nemá problém ukázat jak pečuje o své zdraví, svoji fyzičku. Body pro něj, že?

Nevím zda je to již součást předvolební strategie nebo jen pouhé přání, či snad nadutost, šéf Pirátů už se vidí jako premiér. Netají se tím, snad s tím i počítá. I když, pardon, ale tohle musí i on, poměrně chytrý člověk, vědět, že premiéra jmenuje prezident. Bude-li v té době Hrad ve stejném složení jako nyní, tohle Miloš Zeman nikdy neudělá. Pokud Miloš Zeman jmenuje pana Bartoše premiérem, sním kousek Rudého práva. Ne, celé ne, ani celou jednu stránku. I tak mi bude nedobře, ale tu chvíli co mi bude šoufl, vydržím.

Body a poměrně dost ztratili ti v trojspolku, když jeden, který měl „přitáhnout“ především mladé, z nejvyšší politiky náhle a rychle zmizel. Body plus? Konečně jsem viděla paní, kterou jsem vnímala jako paní Colombovou. Manželku předsedy ODS Petra Fialy. Jako lídr, přesto, že je to velmi vzdělaný a kultivovaný člověk, je poněkud nevýrazný, umírněně kázající. Kdyby mi takto nějak, v mém věku snad i těsně předpubertálním, někdo domlouval, vymlouval, jak je nesmírně hloupé, nedůstojné atd. jít za školu, tak na to jeho kázní kašlu a chodím za školu určitě jednou týdně.

O těch nových, deroucících se nahoru, kteří se domnívají, že oni, nebo i oni zamíchají volebními kartami asi nic.

Moment! Jak jsem si mohla nevzpomenout na komunisty? Nevím jestli by si (a hlavně kdo) nahnali body běháním v trenkách po parcích, představováním manželek minulých, současných ev. budoucích, dětí a psů….

Možná by mohli zavzpomínat na roky kdy mladí šup do Pionýra, SSM. A k těm vzpomínkám by mohli přizvat Piráty, aby slyšeli, od pamětníků, jak to tehdy bylo. Jak to bylo krásné!!?? Jak by to možná i mohlo být opět krásné, kdyby se toho ujala nová a mladá generace.

Tohle a takto by Piráti jistě nechtěli. Nebo snad?

Toto utkání, volby, jsou až za více než sto dní. Avšak sbírat body je třeba už nyní!

Těším se na fotbalové utkání na ME našich s Anglií. Půjde také o body. Co nám bude vyhovovat? Žádný bod – když prohrajeme, jeden za plichtu, nebo tři, když soupeře porazíme?

P. S. Stejně tak až budou hlasy po volbách sečteny. Co a komu bude vyhovovat!

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 60 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *