Bombové útoky, hořící auta, loupeže v obchodech, přepadení důchodci, nůž v zádech, útoky kyselinou…a další realita multikulturního Švédska

Napsal
Sdílet článek

Vše uvedené se odehrálo včera nebo před pár dny, ale samozřejmě nejen to. Do výčtu bych ještě přidala například i nedávnou loupež ve švédském úřadě vlády, kdy byly mimo jiné ukradeny premiérovy zbraně, přičemž jedna byla nyní nalezena v držení člena zločinného muslimského gangu. O takových “trivialitách” jako znásilnění, krádeže či přestřelky gangů, které denně soupeří o nadvládu nad muslimy přebíranými lokalitami, se už ani moc nepíše, neboť by se již téměř o ničem jiném nepsalo. Podobné události se totiž staly každodenní švédskou realitou.

Bombové útoky

Ve Švédsku je tento druh kriminality obzvlášť oblíbeným. Pro představu jen postačí statistika, která hovoří o tom, že jen od srpna došlo ve Švédsku ke 41 bombovým útokům v obytných oblastech v celé zemi, což představuje za dané období nárůst. To nemá nikde v Evropě obdoby. A to dělá Švédsko skutečně “jedinečným”. Ve velmi špatném slova smyslu. Obyvatelé Švédska měli na druhou stranu štěstí, protože relativně málo jich bylo – v poměru k počtu útoků –  zraněno.

Počet bombových útoků se v posledních letech prudce zvýšil. V roce 2014 došlo pouze k několika ojedinělým útokům. Od té doby počet eskaloval a bombové útoky jsou rok od roku četnějšími. Loni ve Švédsku došlo k 257 bombovým útokům.

Mimochodem, ani včerejšek se neobešel bez bombového útoku. Došlo k němu v Boras, kde někdo nastražil bombu ve vilové čtvrti. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, došlo pouze k materiálním škodám. Nikdo nebyl zatčen.

Důchodci obětí loupežného přepadení

Senioři se ve Švédsku stávají velmi častými oběťmi loupežných přepadení. O některých jsem zde již psala, přičemž včera došlo k dalšímu podobnému případu. Dva starší lidé byli v pondělí vystaveni bezohledné loupeži a pokusu o loupež v Kungsöru ve Västmanlandu.

Krátce před pondělní 17.hod. se 75letá žena stala obětí loupežného přepadení poblíž Hagaskolanu v Kungsöru. Pachatele policie označuje za “dva mladíky” (o tom, koho politicky korektní média a policie v celé EU nazývá “mladíky” snad hovořit netřeba…).

“Muži ji drželi a prohledali jí kapsy, když našli její peněženku, vzali si ji a opustili místo pěšky. Žena není fyzicky zraněna, ale je šokována tím, čemu byla vystavena,” napsala policie na svých webových stránkách.

O hodinu později byl podroben pokusu o loupežné přepadení starší muž. Osmdesátiletý muž byl napaden “třemi mladíky” na schodišti na Hornsgatan. Pak ho okamžitě začali prohledávat. Poté, co zjistili, že u sebe nic nemá, mu alespoň ukázali  “na rozloučenou” nůž, kterým mu pohrozili.

Na obou uvedených případech pracovalo několik hlídek a řada lidí byla zkontrolována. Žádní podezřelí pachatelé však nebyli nalezeni.

“V tuto chvíli není možné říci, zda existuje nějaká souvislost mezi událostmi, které jsou zpočátku vyšetřovány jako samostatné události. Ale podobnosti v modifikacích a to, že se vyskytují blízko sebe v čase a prostoru, mohou znamenat, že je mezi nimi spojitost,” uvedla policie.

Tři loupeže v obchodech a jeden ubodaný muž s nožem v zádech

Tři obchody v oblasti Sjuhärads byly v pondělí večer oběťmi loupeží s použitím nože. Mimo jiné byl v Borås pobodán muž. Policie nevylučuje spojení. 

V pondělí večer byly tři obchody v oblasti Sjuhärads vystaveny krádežím pod pohrůžkou nožem. K první došlo  v 19:50. “Do obchodu vstoupil maskovaný muž s nožem a ohrožoval personál. Chtěl peníze a řekl zaměstnancům, aby si lehli na zem,” uvedla policie.

O několik minut později byl vykraden obchod s potravinami na Boråsvägenu v Herrljunga.

“Muž vyhrožoval personálu nožem, čímž si vynutil peníze. Poté utekl a nejspíš opustil místo činu v autě. Personál je v šoku, ale jinak nezraněný,” napsala policie.

O hodinu později, ve 21:13. se stal obětí loupeže s použitím nože další obchod s potravinami  v St. Michelsgatan v Borås. Při loupeži utrpěl muž bodné rány do zad a ruky.

“Dva maskovaní útočníci údajně opustili místo činu pěšky, jeden z nich měl nůž. Zraněný muž má bodná zranění na zádech a na jedné ruce,” napsala policie. Lupiči si z tohoto obchodu neodnesli žádnou kořist. Zraněného muže odvezla sanitka do nemocnice, jak závažné je zranění však není zatím jasné.

Policie nevylučuje souvislost mezi všemi třemi loupežemi, neboť obchody jsou blízko sebe.

Útok kyselinou na záchranáře

Záchranáři byli vystaveni útoku kyselinou poté, když vyjeli na místo v souvislosti s tísňovým voláním v Södertälje.

Před týdnem byli záchranáři povoláni k pacientovi na adresu v Södertälje. Ale když odcházeli, někdo na ně zaútočil kyselinou, kterou jim vychrstl  na ruce. Zaměstnanci záchranky museli jít na popáleninovou kliniku.

“Jedná se nepochybně o útok, částečně proti záchranářům, ale také o jasnou známku paralelní společnosti. Jedná se o útok na demokracii,” řekl Expressenu Henrik Johansson, předseda Asociace pro ambulance. Podle Johanssona jsou útoky na zdravotníky ve Švédsku častější a častější.

Několik požárů aut v Göteborgu, jeden popálený člověk

Požáry aut jsou již švédským folklorem, který k multikulturnímu obohacení tak nějak patří. Známe je i z multikulturní Francie, Belgie, ale i některých dalších obohacovaných zemí.

Majitel auta utrpěl popáleniny druhého stupně poté, co někdo zapálil jeho a další dvě auta včera v noci v Göteborgu. Muž byl převezen do nemocnice sanitkou.

V 01.26 byla policie upozorněna na tři požáry aut na Byvädersgatan v Biskopsgården. V souvislosti s požáry auta utrpěl muž popáleniny tak vážné, že ho sanitka odvezla do nemocnice. Má se jednat o majitele jednoho z aut, který byl popálen, když se snažil své auto uhasit. Zároveň jde také o muže, který požár aut ohlásil policii. Muž má popáleniny 2. stupně.

Incident je popisován jako vandalismus ohněm. Nikdo nebyl zatčen. Všechna požárem zasažená auta byla zcela zničena.

Po nějaké době jsem opět přinesla menší ukázku z takového dnes již běžného života v multikulturně obohacovaném Švédsku. V minulosti jsem vás o podobných případech informovala třeba zde nebo zde. Uvedené incidenty tedy nejsou nijak náhodnými. O zbrusu nových případech či soudech z poslední doby ze Švédska, ale třeba i Německa jsem psala i zde.

Samozřejmě také nadále vás budu o tom, jak pokračuje přeměna země Vikingů v muslimský chalífát, informovat. A to především proto, že se – jak jsem mnohokrát upozornila – vydáváme stejnou cestou,  jakou jde už dlouho tato severská země…

(Visited 923 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *