Braňme svobodu projevu na sociálních sítích i mimo ně

Napsal
Sdílet článek

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSp) sleduje se znepokojením výroky některých představitelů pětikoalice a postrádá ujištění, že se jasně postaví proti snahám o kulturu umlčování (cancel culture) a omezování svobody projevu.

Vyzýváme proto pana předsedu ODS Petra Fialu coby předpokládaného budoucího předsedu vlády ČR i budoucí vládu pod jeho vedením jako celek, aby v programovém prohlášení jednoznačně zaručil ochranu svobody projevu v České republice.

S ohledem na volební programy a konkrétní postoje České pirátské strany a TOP09 ke svobodě projevu v předchozích měsících považuje SOSp za nezbytné varovat před tím, aby byly názory kritické např. ke krokům orgánů EU, ke klimatickým opatřením, k otázkám migrace, rodiny, pohlaví nebo účinnosti vakcín ad. označovány za dezinformace a aby pod touto záminkou docházelo k novým formám cenzury na sociálních sítích, šíření strachu a oslabování demokracie.

  • Vlastimil Veselý, Daniel Vávra, Gabriela Sedláčková, Marian Kechlibar
(Visited 96 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. PROGRAM POLITICKÝCH REFOREM V ČR
    https://www.keepandshare.com/doc9/21055/ceskereformy-pdf-21k?da=y

    P.S.
    Od popiracu covidu, antirouskaru, antivakcinaru a konspiracnich teoretiku se jednoznacne distancuji. Maji vsak pravo vyjadrit svuj nazor, i kdyz je chybny. Svoboda vyjadrit jakykoliv nazor musi byt absolutni.

  2. Samozřejmě ale záleží na způsobu vyjádření. Pan Mgr. Volný je příkladem toho jak to být nemá. A to je prosím vysokoškolsky vzdělaný člověk – a ještě k tomu v oboru pedagogickém.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *