Bruselský boj proti terorismu je ve skutečnosti bojem proti názorovým oponentům

Napsal
Sdílet článek

Jistě jste už v mainstreamových médiích zaznamenali informaci o tom, že se v EU dohodli na potírání terorismu. Všechna média uváděla, že se tak stalo v souvislosti s islámskými útoky. Tím měli především na mysli útoky ve Francii, kde byl fanatickým čečenským muslimem sťat učitel Samuel Paty a v Nice byli ve jménu Alláha zavražděni hned tři občané, ale také útok Albánce ve Vídni. Pokud bych dlouhodobě nesledovala, jak všechny probruselské vlády dlouhodobě nadržují muslimům, jak nízké tresty napříč EU dostávají a jak jsou jejich útoky bagatelizovány (a ty menší i utajovány), asi bych se nad tím dále nezamýšlela a považovala bych podobné kroky za chvályhodné. Nedávný rozhovor s nechvalně známou švédskou eurokomisařkou mne však utvrdil v tom, že je zde skepticismus zcela namístě.

Jedna z vedoucích představitelek EU Ylva Johanssonová (soc. dem.) ve čtvrtek schválila přísnější pravidla pro to, jaký obsah může být zveřejněn na platformách, jako je Facebook a YouTube. Platformy mají co nejrychleji odstraňovat vše, co může být považováno za propagandu a teroristický materiál. Když se ve státním rádiu Johanssonové zeptali, zda je islamismus největší hrozbou, místo toho mluvila jen o pravicovém extremismu.

Po nedávných muslimských teroristických útocích v celé Evropě urychlila Evropská komise dohodu o investicích do Europolu a prosadila další požadavky na cenzuru na platformách sociálních médií.

Dohoda znamená, že pokud úřady klasifikují materiál jako nebezpečný, mělo by být možné požadovat, aby platformy sociálních médií cenzurovaly dotčený materiál nejpozději do hodiny.

Sociální demokratka Ylva Johanssonová, která od loňského roku pracuje jako komisařka EU, je zodpovědná za portfolio vnitřní bezpečnosti.

Johanssonová se nedávno zúčastnila rozhovoru ve státním rozhlasu, v němž vysvětlila, že dohoda představuje významnou podporu pro Europol, který je rovněž pověřen sledováním a tříděním velkého množství dat z internetových platforem.

Když se reportérka zeptala, jak by měla být povolena cenzura nežádoucího materiálu, dala Johanssonová posluchačům příklad, při němž uvedla jako vzor Švédsko (ovšem totéž platí i pro další země EU).

“Je to tak, že když najdete ve Švédsku teroristický materiál, můžete například říci, že se jedná o materiál s kontextem, který ukazuje na to, že jde o pravicový extremismus. Pak můžete přímo poslat příkaz například na Facebook. Ten musí nahlášený obsah do hodiny odstranit.”

Státní reportér se také zabýval nedávnými muslimskými teroristickými útoky, které otřásly Evropou, a zeptal se, zda je islamismus největší teroristickou hrozbou pro Evropu. Johanssonová však otázku zcela zamluvila a místo toho začala mluvit o nesouvisejících událostech daleko za hranicemi a jurisdikcí EU. A samozřejmě opět přešla na jediný velký problém – “pravicový extremismus”.

“Je to teroristická hrozba, ale také vidíme, že násilný pravicový extremismus je jednou z rostoucích hrozeb. Myslím, že bychom měli být velmi opatrní, abychom přesně věděli, jak tyto hrozby vypadají, ale musíme být připraveni na všechny druhy extremismu. Myslím, že to bylo zcela jasné, když na Novém Zélandu nedávno předseda vlády skutečně odešel a víceméně se omluvil za to, že dostatečně nehlídal pravicový extremismus.”

Johanssonová, která svou politickou kariéru zahájila v rámci komunistické levicové strany (VPK), si mimo jiné naběhla v rozhovoru pro BBC v roce 2017, když tvrdila, že počet žen ve Švédsku, které jsou oběťmi sexuálních zločinů, “klesá a klesá”, což bylo okamžitě odhaleno jako lež.

Takže podle této švédské socanky by měl Europol stíhat především pravicový extremismus. Muslimové jsou podle Johanssonové pouhé oběti, což je mi jasné již z mnoha jejích minulých vyjádření. Jenže my všichni víme, co je dnes považováno za pravicový extremismus. Je to kritika EU, LGBT, muslimské invaze či islámu vůbec a dalších “výdobytků liberální demokracie”.  Pravicovým extremismem jsou prostě všechny oponentní názory…

Už je vám tedy jasné, po kom nyní půjde bruselské cenzorské komando především? Muslimové to jistě nebudou..

Obrázek: Díky EU protlačované cenzuře byla smazána i všechna videa pálení Koránu.

 

 

(Visited 213 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. Osoba na fotografii v zelených šatech má na krku satanický symbol: kříž vzhůru nohama. Pozor na tyto lidi! Jsou nebezpeční.

    1. To je právě eurokomisařka Johanssonová, která tak urputně prosazuje další přijímání muslimských invazistů. Podle komentářů u článků na švédských serverech, je ve Švédsku “oblíbená” asi stejně, jako u nás Jourová…

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *