Bude koronavirus důvodem pádu 4. říše?

Napsal
Sdílet článek

V mnoha komentářích politiků, politologů, ale také běžných občanů, jsem zaznamenala úvahu o tom, že koronavirus, potažmo důsledky koronavirové pandemie, způsobí konečný rozklad EU. Přitom v Bruselu to zatím na nějaký rozpad nevypadá. Zkusme se tedy trošku podívat na fakta, která nám vše trošku lépe osvětlí a buďme alespoň na chvíli realisty.

EU ani ve svízelné situaci současné pandemie neodpustila svým členským státům ani euro pravidelných povinných plateb do rozpočtu. Na druhou stranu Brusel předvedl náramné divadlo, které mělo vyvolat dojem, že přiděluje jednotlivým zemím nějaké peníze navíc. Nicméně o žádné peníze navíc se nejedná, jen byly běžně přidělené dotace přesunuty do jiných “kapitol”. Pokud by nebyla EU nedemokratickou, totalitní institucí, bylo by samozřejmé, že jednotlivé země – bez svolení 4. říše – budou přidělené prostředky využívat účelně tam, kde je zapotřebí. Už to, že jim to musí milostivě EU povolit, je šílené.

Navíc, ještě dlouho potrvá, než celý proces proběhne. Už jen tento administrativní proces “spolkne” nemalou částku z přidělené dotace. Připomínám, že u dotací se navíc nejedná o peníze EU, ale peníze vybrané od daňových poplatníků členských států. EU sama žádné peníze negeneruje, naopak ten moloch musí občané sami živit.

To, že EU neodpustila ani euro z povinných plateb jednotlivých zemí je logické, kde by vzali nenažraní eurokomisaři, včetně například naší Jourové na více, než půlmilionové měsíční platy? Kde by vzali platy ty spousty europoslanců a desetitisíce bruselských úředníků? Nebo kde by vzali na luxusní důchody vysloužilým eurokomisařům, jako například Špidlovi, nejlépe placenému důchodci v ČR? Víte, že jeden bruselský úředník bere nejen víc, než třeba europoslanec, ale víc, než někteří z prezidentů či premiérů členských zemí? Ty desetitisíce úředníků z různých členských zemí jsou podobně, jako další na EU napojené struktury, na Bruselu silně závislé. Jejich vysoce nadstandardní platy mají za úkol jediné: korumpovat je. O těch, kdo na úrovni států berou tučné dotace či o úřednících, dotace přerozdělujících, nemluvě. I pro ně je EU nekonečným zdrojem více, než slušného živobytí.

Mimo všech uvedených živí tento totalitní moloch (resp. daňoví poplatníci, z jejichž peněz přiděluje) i nemálo vlastních propagandistů v jednotlivých členských zemích, kteří jsou placeni čistě za propagaci EU. Velmi slušně EU dotuje i vysoce ziskové neziskovky (většinou jde o neziskovky prosazující multikulturalismus, migraci, LGBT, genderismus či názorovou cenzuru, kterou nazývají mediální gramotností). Na národních úrovních jsou pak na EU napojeni nejen její propagátoři, většina politických stran, přerozdělovači dotací, ale třeba i tzv. “nezávislá” (rozuměj na Bruselu silně závislá) média. To jsou přesně ta média, jimž nyní přiklepla Jourová 5,1 mil. eur coby “náplast” ve zlých časech.

Na EU jsou také napojeny mnohé školy všech stupňů, z nichž některé právě z fondů EU získávají velmi tučné dotace. Právě proto jsou pak tyto školy ochotné působit na děti či studenty neziskovkovou propagandou. Nelze opomenout ani kulturní frontu, která – klaní-li  se EU – si taktéž občas “na svoje” přijde ve formě různých grantů a dotací. Takže na EU je napojena spousta lidí, z nichž většina má i své rodiny. Ti všichni budou EU podporovat, ať udělá cokoli, třeba i nyní, kdy se v případě koronavirové pandemie na členské země Brusel vykašlal.  Uršula von Lejno kvičela jak podsvinče v momentě, kdy jednotlivé země EU začaly zavírat hranice. Pokud by bylo na EU, tak by se hranice uvnitř Schengenu vůbec neuzavřely, nechali by uzavřené jen vnější hranice EU, všude by tak dnes byla situace srovnatelná s Itálií.

V současné době navíc probíhají přístupové pohovory s muslimskou Albánií, na jejímž území jsou desetitisíce vetřelců z Turecka a s do značné míry islamizovanou Severní Makedonií. Zároveň EU v rámci operace Irene od dnešního dne začíná lovit migranty ve vodách Středozemního moře u Libye a vozit je ke břehům Řecka. Zdá se tedy, že Brusel nijak nezahálí, naopak, dělá maximum pro to, aby svoji moc rozšířil na další země a také pro to, aby co nejrychleji přestěhovali Afriku do Evropy.

Na EU naštvaní občané začali v Rakousku překrývat cedule EU národním symbolem a v Itálii měnili vlajky EU za ruské. To zcela zřejmě vnuklo mnoha pozorovatelům dojem, že se jedná o názor většiny Evropanů. Jenže zkusme se na vše podívat trošku realisticky. Vzpomeňte si, že před eurovolbami se tvrdilo, že eurohujeři zaznamenají drtivou prohru. Jaká byla skutečnost? Eurohujeři vyhráli volby zcela s přehledem, přičemž jediné dvě země, které do EU vyslaly větší počet euroskeptiků byly Itálie a Francie. Ostatní země, včetně ČR, vyslaly do EU většinově Bruselu poplatné eurohujery.

Po divadýlku, kdy EU pouze povolila přesunutí již dávno přidělených dotací na jiné účely (z důvodu koronavirové epidemie), mnoho lidí naivně uvěřilo, že EU pomáhá. Lidí, kteří jsou jakkoli EU zavázáni – upláceni – jsou v součtu statisíce, ne-li miliony, bereme-li to i na národních úrovních. Počty totiž neuvěřitelně stoupnou, pokud si uvědomíte, že všichni, kdo jsou nějak na EU závislí, mají své rodiny, které budou EU také podporovat.

V neposlední řadě je třeba si také uvědomit, že EU byla založena za konkrétním cílem – likvidace národních států, evropských národů a vytvoření jednoho superstátu, navíc obydleného nepříliš myslícími a lehce manipulovatelnými tvory tmavší  rasy. Právě toho chce docílit dovozem primitivů z Afriky a muslimských zemí Asie. EU je plně řízena lobbisty nadnárodních megakorporací, v jejichž zájmu koná. Myslíte, že tito “světovládci” od svého projektu, který jim zajišťuje nadvládu nad většinou kontinentu, jen tak upustí?

Pandemie jednoho dne skončí, ale nevěřte, že tím skončí EU. Naopak, využije možností dalšího utažení šroubů. Už i nyní, v tak těžké době, nabádá Jourová k utužení cenzury sociálních sítí, i přes pandemii se do EU dováží muslimští vetřelci a další země – tentokrát muslimské – se připravují na vstup. Pandemie umožnila také dobrovolné plošné šmírování obyvatel, postupné omezování hotovosti a omezení pohybu obyvatel. To vše může být zneužito do budoucna a i po ukončení pandemie se může v mnohém pokračovat. Také nelze opomenout současné praktiky “obětování” životů seniorů v nemocnicích. Vždyť i to bylo v původních plánech nejedné “liberální” politické strany.

Jak můžeme vědět, že se nebude ve všech omezeních do jisté míry pokračovat i po odeznění pandemie? Nebo alespoň část by mohla být zachována, záminka se vždy najde. V době pandemie si občané na mnohá omezení zvyknou a nakonec je akceptují i tehdy, kdy k jejich zavádění nebude důvod.

To, že se občas někde odstraňují symboly 4. říše, bohužel, nic neznamená. Stále silně převažují ta místa, kde modré hadry vlají a nikdo ani nemá snahu je odstranit. Stejně, jako zatím není dostatečně silný tlak na zrušení bruselského molocha.

 

 

(Visited 393 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *