BUDE ROK 2022 NÁVRATEM K SOCIALISMU BEZ TVÁŘE?

Napsal
Sdílet článek

Cesta po D1 z Brna do Prahy nerušeně ubíhala a najednou policejní STOP. Zastavuji, otvírám okno. „Pane řidiči, víte, jakého přestupku jste se dopustil?“ Nevěda to, říkám: „ Poslušně hlásím, pane policisto, že nevím.“ „Cože?“ zařval. Omlouvám se, poslouchám zrovna Švejka a nějak mi to ujelo, soudruhu strážmistře, vysvětluji. Vystupte z vozu, vybafl na mě. Soukaje se ven, poslouchám, že už máme třicet let demokracii a bez soudruhů! Opíraje se o vůz, tiše špitnu, a co jsem tedy provedl? Neobjel jste na kole jedoucího našeho figuranta s přepsaným bočním odstupem 2m. Nesměle protestuji, že kolo nemá na dálnici co dělat. Prověřujeme dodržování nových pravidel, zaznělo. Ale kolo přece…Jeho ruka udeřila mou hlavou o auto – a to byl konec mého snu. Zatím jen sen, ale zdá se mi, že realita, co se pro nás chystá, bude mnohem drsnější, než Švejkovi rakousko-uherští velitelé s četníky dohromady a že zelení soudruzi si s těmi rudými nezadají.

My, až spálíme, abychom se trochu ohřáli, poslední plakáty s hesly o našem odhodlání bojovat za svobodu a demokracii, tak se neuvaříme jako ta všeobecně známá žába, ale zmrzneme. Nepomůže nám nikdo. Nespoléhejme na Boha, protože On je naše víra, kterou dávno mnozí nahradili vírou v peníze, moc a v poslední době vírou ve vakcínu. Když Ježíš říká držíc minci „dejte císaři co je císařovo a Bohu co je boží,“ mluví o hmotném a duchovním světě. Císař dnes tedy bere vše, daně i naši ve zlato proměněnou víru ve vakcínu, protože jen málo z nás dokáže pozvednout s vírou oči k nebi. Bůh dal lidem rozum, aby mohli měnit svět, pravidla, kterých se mají přidržet, když jsou bezradní a víru. Nedal nám to ale s tím, že po nás bude napravovat naše špatná rozhodnutí.

Pokud nechceme v roce 2022 socialistický návrat se vší parádou, budeme muset proti tomu něco dělat a věřit, ne spoléhat, v pomoc, abychom nezmrzli.

 

  • Karel Petřík
4/5 - (1 vote)
(Visited 146 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *