Budou i u nás za hanobení vlajky 4. říše padat tresty “na tvrdo”? (video)

Napsal
Sdílet článek

Vlajka a hymna jsou jedněmi ze základních atributů národních států. EU ovšem není národním státem, takže pseudovlajka i pseudohymna EU by neměla požívat podobné úcty jako vlajky národních států. EU, která zastupuje především nadnárodní megakorporace, v jejichž zájmu a zájmu nikým nevolených (j)elit byla založena, nemůže prvoplánově nařizovat úctu ke svým falešným symbolům. Přesto se Německo rozhodlo jít cestou velmi přísných restrikcí za hanobení vlajky EU, přičemž právě v minulých dnech ke konečnému schválení zákona došlo.

Hlasování navazuje na měsíce debat o zákonu a předchozí zasedání v parlamentu o ochraně vlajky EU před fyzickými projevy kritiky. Několik měsíců probíhaly kolem tématu silné spory, přičemž někteří členové Bundestagu stále trvají na tom, že pálení vlajek je legitimní formou politické řeči a zakázat jej by bylo omezením svobody projevu. Proti tehdejšímu návrhu se zpočátku postavily různé strany, včetně Die Linke a  AFD, která trvala na tom, že vzhledem k tomu, že EU není státem, tak si nezaslouží být vlajka chráněna jako vlajky národních států. Fabian Jacobi z AfD řekl, že skutečným smyslem zákona je, aby „občané dvakrát přemýšleli o tom, zda se odváží veřejně kritizovat EU“. Proti zákazu nakonec hlasovala jen AfD s odvoláním na přílišné zasahování do svobody projevu.

Dříve bylo trestným činem pálit veřejně vyvěšenou vlajku, pokud byla například napadena zahraniční ambasáda. Ale kdyby si soukromník koupil vlajku a zapálil ji, nebyl by to problém, to řeší až nyní schválený zákon. Ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtová řekla, že pálení vlajky nemůže být pokojným protestem, proto by nemělo být chráněno. Řekla, že když se vlajka pálí, je to vyjádření nenávisti, hněvu a agrese a zraňuje to city mnoha lidí.  Změna zákona údajně uzavírá mezeru v německém trestním zákoníku, a znamená, že vlajka EU má nyní stejnou ochranu jako národní vlajky.

Komupak asi může způsobit pálení vlajky EU trauma a ublížit jeho citům, jak to tvrdí soukmenovkyně Merkelové? To jako skutečně máme věřit, že po každém zapálení modré fangle s hvězdičkami dochází napříč EU k hromadným infarktům?? Pokud třeba nějaký fanoušek fotbalového klubu zapálí vlajku klubu soupeře, tak přece za to také nebude potrestaný a to přesto, že skutečně asi opravdu hodně naštve příznivce dotčeného klubu. A s EU je to úplně stejné. Snad jen fanatického příznivce může pálení vlajky EU ranit. A kolikpak takových příznivců skutečně je? Nyní však nemám na mysli zastánce EU typu Jourové, tedy prospěcháře, kteří jdou čistě za korytem. Ty nic podobného citově jistě nezasáhne. Koho tedy ano??

Ke schválení tohoto kontroverzního zákona bych ještě ráda dodala, že právě zákon o předsudečné nenávisti, který zhruba před rokem schválila naše vláda, je původně zákonem, který vymysleli v Německu, kde jej začali před asi čtyřmi lety aplikovat. Později si zákona všimli Piráti, kteří jeho implementaci doporučili naší vládě. Ta návrh s nadšením přijala a nechala jej zpracovat jistou neziskovkou. Protože u nás přebíráme od našeho kolonizátora – Německa – kdejaký nesmysl, pak se obávám, že by mohlo dojít i na podobný zákon, jaký nyní schválil německý Parlament.

Podobné záběry, jaké jsme mohli tedy nedávno vidět z Itálie mohou být časem po celé EU kriminalizovány.:

Za porušení zákona hrozí hříšníkovi trest odnětí svobody až na tři roky nepodmíněně. V Německu dávají občas muslimům za znásilnění jen podmínku nebo muslimské násilníky a vrahy posílají místo do vězení na psychiatrii. V kontextu toho jsou tři roky vězení za pálení pochybného symbolu neskutečnou absurditou.

Zavede jednou Německo – případně celá EU –  za pálení vlajky 4. říše stejné tresty, jaké byly za pálení vlajky 3. říše???

 

 

(Visited 258 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *