Caligulův Cemper a omeletagate

Napsal
Sdílet článek

Udávání se stává současnou normou. Britský filosof, politik (atd.) Roger Scruton (1944-2020) na základě vlastní zkušenosti v roce 2019 prohlásil: „Udavačství je zpět.“
Ještě nikdy nekvetla pšenka udavačům tak, jako v naší době. Dříve se práskači alespoň styděli, skrývali se, zalezli někam do kanálu. Dnes se svojí činností chlubí.

Cemper je Cemper. Velmi snaživý člověk ve všech směrech. O to více, o co méně je mu dáno. A tak v duchu pozitivního vnímání udavačství Cemper udal lékařku za šíření dezinformací o Covidu. Té nyní v období nouzového stavu hrozí až osm let natvrdo.
Je úplně jedno, co doktorka hlásala. Pokud to byly vyložené bludy, znemožnila se sama.
Ale zase v tom musí mít namočený pracky Cemper. Na co si to hraje?
Když necemperuje, tak pro změnu „hlídá fakta.“ Oficiálně. To už silně připomíná historku, kdy Caligula jmenoval senátorem svého koně. Tady libsystém jmenoval kontrolorem faktů Cempera. (Omluva Caligulovu koni).

Oproti tomu Hrebenár, či jak se jmenuje, není libsystémem pověřen ničím. Hrebenár to má dost jednoduché. Vzal všechno konzervativní a vymezil se proti tomu. Žádné složité filosofické úvahy. Během své trasy však udělal několik pozoruhodných kotrmelců. Nyní ho, mimo jiné – k tomu se dostaneme, trápí antisemitismus. Už mu asi zmizelo z hlavy, že právě za antisemitské články ho vykopli z blogu iDnes. Vylítl dveřmi a vrátil se oknem do blogu Respektu. A tam poučen z „Krizového vývoje Hrebenára“ změnil rétoriku.
Hrebenára dráždí všechno, co se týká vlastenectví. To pak nastávají velké chvíle. Vyrobí obrovskou omeletu, která by nasytila menší rozvojovou zemi, nalije na ní kbelík majonézy, dílo vyfotí, vystaví na FB a pak prý „mňam!“ Po skromné krmi začne vypisovat věty, kde nejčastěji používaným slovem je „flastenci“ ve všech nelichotivých souvislostech.“ Ano, psáno s „ef“. Hrebenár to asi považuje za skvělou satiru. Chudí duchem možná přijdou do nebe, ale Hrabenár mezi nimi přesto nebude. Neví totiž, komu posluhuje.
„Flastenci.“ S touto přehnanou dikcí se nacisti vysmívali českým vlastencům. Většinou ve chvílích, kdy naše lidi vraždili.

Měl jsem divný sen. Caligula jmenoval Cempera svým koněm a já si na „Dáme jídlo“ objednal omeletu. Hádejte, kdo mi ji na rikši přivezl…

 

5/5 - (4 votes)
(Visited 261 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *