Černoši přepadli, zbili a pomočili švédského chlapce

Napsal
Sdílet článek

O případu, o němž zde budu dnes psát, jste už možná slyšeli. Gang černochů tehdy napadl švédského chlapce, zbil ho, okradl a pomočil. Incident se odehrál už v prosinci, poté se dostalo ven video útoku, ale už jsme se nedozvěděli, jaké má kauza pokračování. Chytili pachatele? Byli pachatelé odsouzeni?

Pachatelé samozřejmě známí jsou, oba můžete vidět na titulním obrázku, či na obrázcích, které rekonstruují celou událost:

napadený chlapec jde do metra…

…. v té době už ho sledují násilníci

zde je oběť neúspěšně nucena vybrat peníze z bankomatu

Okresní soud v Södertörnu odsoudil za loupeže celkem čtyři útočníky do vazby pro mladistvé. Jeden z obžalovaných je usvědčen ze tří loupeží, zatímco ostatní jsou usvědčeni z jedné loupeže. Obžalovaným je 16 let. Oběti byly trochu starší.

16. prosince byl vážně napaden švédský osmnáctiletý chlapec. Na videu zde je vidět, jak vetřelci ponižují švédského chlapce tím, že ho bijí a močí na něj. Záznam byl použit jako důkaz proti oběma pachatelům.

Před soudem se probíralo naráz více incidentů, při kterých bylo několik obětí a několik různých pachatelů. Nejdiskutovanější ze všech činů gangu bylaprávě loupež a útok na Švéda, kterého dva členové gangu zneužívali, zbili a na něhož močili.

V inkriminovaný den se osmnáctiletá oběť vydala z práce v Sickle a poté metrem z Gullmarsplanu do Björkhagenu. Když byl na eskalátorech u stanice metra Björkhagen a vydal se směrem k východu, slyšel za sebou kroky. Poté byl napaden dvěma útočníky ve věku 16 let, Princem Kadjo a Montaserem Edrisem.

Kadjo mu vzal mobil, zatímco Edris mu držel paže. Ukradli mu vybitý mobilní telefon, hotovost a platební karty. Hned potom ho Kadjo čtyřikrát udeřil do obličeje, jeden úder mířil na ústa a tři na jedno oko. Útok byl poměrně brutální, jak ostatně dosvědčil i sám pachatel.

Montaser držel ruku kolem ramen oběti, přičemž oba ho násilím odtáhli ze stanice metra. Montaser řekl oběti, že se má tvářit tak, aby to vypadalo, že jsou kamarádi. Hledali místo, kde by mohli nabít chlapcův mobil, ale bezvýsledně. Proto ho vzali do MacDonalda a cestou mu vyhrožovali, včetně toho, že zabijí jeho a jeho rodinu, pokud zavolá policii, že znásilní jeho matku, protože vědí, kde bydlí.

Tvrdili, že mají zbraň a nože, že už zavraždili pět lidí, takže to mohou udělat znovu. Oběť byla vyděšená. Říkali, že mu vypíchnou oči, když nedostanou žádné peníze. Také mu neustále vyhrožovali, co vše se stane s jeho rodinou, pokud neudělá, co mu říkají. Oběť uvedla, že se gang snažil různými způsoby z něj dostat peníze. Prince dokonce zavolal ze svého vlastního telefonu někomu dalšímu a oběti telefon předal. Osoba na telefonu mu začala vyhrožovat a říkala, že musí jít k bankomatu vybrat peníze s tím, že ho zabijí, pokud nevybere peníze, které po něm požadují.

Nejprve šli k bankomatu, ale z nějakého důvodu jeho karta nefungovala, takže nemohl vybrat žádné peníze. Tehdy se opravdu bál a myslel si, že zemře. Říkal, že viděl v Montaserově tašce pouzdro na nože. Pak ho odvlekli do postranní ulice a tam ho začali bít. Kopli ho do zad a praštili ho do hlavy. Neodvážil se utéct z místa činu a bál se o svůj život. Bití trvalo asi dvě minuty.

Schoulil se, aby si chránil hlavu před údery a kopy. Po celou dobu na něj křičeli sprosté nadávky. Montaser vytáhl svůj mobil a natáčel, zatímco druhý útočník na něj začal močit.

Z rozsudku pak vyplynulo, jak útok probíhal:

Montaser i Prince mu vyhrožovali. Prince mu řekl, aby otevřel ústa, což udělal ze strachu. Pak na něj začal močit. Vymočil se mu jak na tělo, tak do otevřených úst. Pak mu Montaser řekl, aby se postavil a sundal si kalhoty a spodní prádlo, což udělal. Zatímco tam stál nahý, objevil se náhodný kolemjdoucí. Mladík byl proto požádán, aby se oblékl. Prince řekl, že jdou pryč s tím, že chlapec musí čekat deset minut, jinak by zabili jeho rodinu. Pak odešli. Vystrašený chlapec čekal několik minut, než se rozběhl za osobou, která předtím útočníky vyrušila a vysvětlil svědkovi, co se stalo.

Soud potvrdil, že z výpovědi svědků spolu s dalšími důkazy vyplývá, že 18letý chlapec byl zbit, bylo mu vyhrožováno, byl okraden a pomočen.

MONTASER Mahmoud Edris byl jako mladistvý odsouzen z narušení soukromí, loupeže a zneužívání  k pobytu v ústavu pro péči o mládež, výše trestu není v článku uvedena. Emigroval z Eritreje v roce 2015.

PRINCE Georgio Stanley Kadjo byl odsouzen za zločiny proti třem různým obětem za nezákonné zadržení, loupež (ve 3 případech) a zneužívání (2 případy) k pobytu v nápravném zařízení pro mladistvé na dobu šesti měsíců. Narodil se ve Švédsku.

Ve stejném procesu byli odsouzeni i další pachatelé gangu, kteří mají na svědomí jiné trestné činy. Všichni byli odsouzeni k pobytu v ústavu pro péči o mládež.

Jak jsem uvedla už v jiném článku, tak mladiství zločinci mívají ve Švédsku celkem běžně vycházky, kdy jsou pouze v doprovodu některého z vychovatelů. Takto jim na vycházce nedávno utekl dokonce vrah, jehož zatím nedopadli. I tak jsou tresty směšně nízké a je nasnadě, že vetřelci se během trestu od svých soukmenovců naučí to, co ještě neumí a v trestné činnosti budou zcela jistě pokračovat.

A Švédové? Ti už jsou očividně neschopni se bránit, což je znát z mnoha dalších, velmi podobných případů, kdy vetřelci napadli a ponižovali svoje švédské vrstevníky.

(Visited 490 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *