Česko hledá premiéra

Napsal
Sdílet článek

PRIMA – neděle 27. 9. 2021 od 20.00

Osm lídrů stran a hnutí, kandidujících do parlamentních voleb.

Dotazy moderátorky paní Tománkové pro každého z osmičky tak, že na odpověď byl vymezen každému čas 30 vteřin. To není mnoho, že? To vůbec nestačí na přečtení třeba dvou stránek a vytažení pár grafů, zpracovaných a připravených někým jiným. Chytřejším? No, tak, nech toho, okřiknu se. Lze vůbec v průběhu půlminuty vyřknout nějakou myšlenku? Jakoukoliv? Ale jistě, když se myšlenka dostaví, že?

Pan Babiš byl smutný, spíš vytočen, protože mu tam scházel Ivan Bartoš. „Kde je Bartoš?“.

Evidentně ho překvapila účast pana Rakušana. PIRSTAN je tvořen dvěma subjekty, tudíž má dva rovnocenné lídry, pane Babiši. Jsem tu já, zareagoval Vít Rakušan. Možná si chtěl Andrej Babiš na Ivanu Bartošovi konečně už smlsnout, utřít ho. Neutřel nikoho, akorát se mi jevil jako štěkající, nervozní. Na rozdíl od Petra Fialy, jenž si jako vždy zachoval svoji úroveň. Odpovídal jasně, konkrétně, věcně. Jeho jakoby absence emocí, nenechat se kýmkoliv, hlavně Andrejem Babišem, vyprovokovat, klesnout na jeho způsob jednání, není slabost Petra Fialy, ale naopak, a vnímám to již tak, jeho předností. Tak by se měl politik, i když s něčím, někým, nesouhlasí, chovat. Jako vždy se projevoval Tomio Okamura. Ano, jako vždy. Pan Hamáček už to má za pár, ale s nápadem, jak řešit bytovou krizi, si, slušně řečeno, pobryndal jen vlastní bradu. Jako růži mezi trním, jedinou ženu mezi muži, bylo možno vnímat paní Zuzanu Majerovou Zahradníkovou. Jinak nic. Nic ani u Roberta Šlachty.

Byla to taková předvolební show, stejně jako na Nově, kde probíhal ve stejném čase pořad SuperStar. Tam ale čtyřčlenná porota vyřazuje ihned ty poněkud nesoudně odvážné, kteří chtějí zaujmout alespoň jinak, zkusit to.

Takovou, ale mnohem početnější porotou, i když v jiné situaci, budeme my voliči již za pár dní.

Je třeba vyřadit nesoudně odvážné, kteří chtějí snad jen zaujmout, zkusit to. Ale i ty, kteří si mysleli, že umí, avšak svými skutky nepřesvědčili.

  • MAJKA DUBOVÁ
3/5 - (1 vote)
(Visited 110 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *