Cesta do bloggerova ráje

Napsal
Sdílet článek

V prosinci 2019 odvysílala veřejnoprávní televize ARD video, v němž dívčí sbor s rozzářenýma očima a sbormistrem, který se stále usmíval jako člověk mdlého ducha, vyčítá babičce, že konzumuje laciné kotlety z diskontu a k doktorovi jezdí autem. Refrén opakuje “Meine Oma ist´ne alte Umweltsau”, tedy “Moje babička je staré ekologické prase”.


Na tuto nechutnost navázal Christian Brandes, německý herec (?), blogger a provokatér. Protože ale patří na tu správnou stranu politické bariéry (liberální až se hory zelenají), jsou jeho nepříčetnosti nejen tolerovány, ale následně i propagovány v mainsteramu.

Na své online platformě Bohemian Browser Ballett (satirický pořad on-line na Facebooku a YouTube. Tento formát byl zadán veřejnoprávním rádiem. Hostitelem pořadu je právě Christian B.) umístil Brandes klip v němž se zaměřil na pandemii koronaviru. Portál na, kterém bylo toto dílo vystaveno se zaměřuje především na děti.

Klip pak odvysílala německá veřejnoprávní televize ARD.

Tak jakpak to zelený mistr blogger vidí? Tak v první řadě se netají, že je ovlivněn jistou Gretou Thunberg, která patří mezi posvátné a nedoknutelné symboly naší doby. Mistr zřejmě dospěl k názoru, že její nedoknutelnost se vztahuje i na něj. Proto začíná svoje deklamování pěkně zostra:

“My z Browser Ballett říkáme koronaviru ano, planeta se jeho prostřednictvím sama ozdravuje.”
Po této hlubokomyslné úvaze přicházejí na řadu nenávidění senioři:

“Je pozoruhodné, jak je virus spravedlivý. Vymete staré, ale mladí lidé infekci bez námahy přežijí. Generace 65+ naši planetu poslední půlstoletí devastovala.”

Ponechme stranou, že v současnosti nejvíce planetu devastují mladí lidé, kteří chtějí být cool, a to tempem, kterým by to senioři nezvládli ani za sto let. Přesto, tento mistrův postoj by si zasloužil nějakou odezvu. Jestli tohle není nacismus, tak už nevím, co by jím bylo. Vlastě ano, vím, nacismus je kritika migrantů a Grety Thunberg. Není potřeba hned sepisovat trestní oznámení a svolávat manifestace, jako to dělají liberálové při každé sebemenší nekorektní zmínce o čemkoliv, ale minimálně nakopat autorovo zelené pozadí by to chtělo. Ale to už je na Němcích samotných. Myslím, že to by ti 65+ lehce zvládli.

Ale ne všechno je v mistrově hlavě uspořádáno špatně. Třeba další text – “Američané, tedy ti, kteří planetu politikou růstu za každou cenu přivedli do nesnází…” – není tak úplně mimo realitu. Je jen mimo koronavirus, o kterém mistr nemoudře hovoří.

Závěr nabízí mistrovu metamorfózu v boha, neboť nenabízí nic menšího než ráj:
„Půjde-li to takto dále, možná zažijeme nový zelený ráj.“
Tady bych si dovolil zelenou myšlenku upravit takto:
“Půjde-li to takto dále,
my se dožijeme ráje.
Nebo půjdeme do háje…”

A přichází finále klipu:
„Méně lidí znamená menší nedostatek zdrojů, znamená méně hladu, znamená méně válek a méně důvodů pro uprchlictví,” pronáší herec, bloger a filosof barvy zelené.
Zde bych si opět dovolil malé doplnění jeho vize:
“Dokud nás tu islám bude mořit,
do velbloudích h…trusu se budem nořit.”

Načež veleduch Christian Brandes končí slovy:
“Koronavirus je krásný a smysluplný reflex přírody, aby lidem opětovně řekla, kdo je tu pánem“.
Tak takové nehoráznosti vysílá německá veřejnoprávní televize v době, kdy celá planeta bojuje s pandemií, kdy na povrch opět pomalu a nesměle vylézá to lepší, co je v lidech: solidarita, obětavost, chuť pomáhat druhým, statečnost…

Bohužel společně s tímto vylézají i hovada různého druhu. Počínaje šmelináři s ochrannými pomůckami, přes pokrytce, kteří by chtěli lynčovat nemocné, až po zelené blbečky v televizi.

Naštěstí těch lepších je mnohem mnohem víc.

(Visited 60 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *