Čína bourá jednu mešitu za druhou, zatímco v Evropě mešity velmi rychle přibývají (videa)

Napsal
Sdílet článek

Už před časem jsem zde psala o tom, jak se Čína snaží bojovat proti islamizaci vlastní země. O tom, jak zřizuje převýchovné tábory  pro Ujgury, kteří se odmítají podřídit nařízení, určující maximální povolený počet dětí v muslimských rodinách či pro islámské extremisty a jejich děti. Boj proti islámu je pak doprovázen také bouráním mešit, jen za poslední tři roky jde počet zbouraných mešit do tisíců.

Proto si na tyto snahy Pekingu došláply různé “lidskoprávní” organizace, které jinak třeba vůbec nezajímá útlak bělochů v JAR či každodenní vyvražďování křesťanů v Nigérii, únosy hinduistických a křesťanských dívek muslimy v Pákistánu či zcela legální a stále častější dětské sňatky v několika muslimských zemích, kde nejednou podobné “manželství” novomanželky ve věku pod 10 let nepřežijí. Nicméně omezování Ujgurů v Číně je nyní velkým tématem.

Think tank ASPI uvedl, že navzdory opakovaným tvrzením Pekingu, že Xinjiang má více než 24 000 mešit, podle odhadů jich bylo méně než 15 500. “Je to nejnižší číslo od kulturní revoluce, kdy zůstalo méně než 3 000 mešit,” uvádí se ve zprávě.

Analýza ASPI zjistila, že od roku 2017 bylo v celém Sin-ťiangu zničeno přibližně 8 450 mešit a dalších odhadovaných 7 450 mešit bylo poškozeno nebo byla odstraněna architektura a symboly v islámském stylu. Zpráva zjistila, že v regionu bylo zničeno dalších 30 procent islámských posvátných míst, včetně svatyní, hřbitovů a poutních cest. Dalších 28 procent bylo poškozeno nebo pozměněno.

Místo mešit se staví třeba i veřejná WC nebo obchody s lihovinami: (video v AJ)

Většina míst zůstala prázdná, jiná byla přeměněna na silnice nebo parkoviště nebo využívána pro zemědělství, zatímco některá místa byla podle zprávy vyrovnána a přestavěna v menším měřítku. Jediné oblasti, kde mešity zůstaly primárně neporušené, byly v turistických oblastech, jako jsou Urumči a Kašgar.

Ke shromažďování údajů našel ASPI před rokem 2017 přesné souřadnice více než 900 míst, včetně 533 mešit a 382 svatyní a dalších svatých míst. Tyto stránky byly poté porovnány s nedávnými satelitními fotografiemi a s údaji ze sčítání lidu, aby byly vytvořeny „statisticky přesné odhady“.

A nyní srovnání s Evropou – konkrétně s Khanovým islamizovaným Londýnem. Tam již bylo jen od roku 2001 téměř 500 kostelů změněno v mešity. Jinde v Evropě je trend totožný… (video v AJ)

Diví se pak někdo tomu, že se v Číně snaží islámu v jeho expanzi bránit??

(Visited 332 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. A nevadí vám, že Čína pronásleduje křesťanství stejně urputně jako pronásleduje islám? O tibetské větvi buddhismu nebo Fa Lun Kung ani nemluvě.

    1. Je vidět, že absolutně nechápete, o čem je článek. Ukazuje, že je možné islám jakkoli potlačit, což se ovšem neděje jen v Číně, dávala jsem zde informace o tom, jak potlačují islamizaci třeba v Barmě nebo Indii. Mimochodem, o islamizaci Evropy se vydatně zasluhuje i ŘKC, která osobou Bergoglia, ale i přes různé farnosti po celé Evropě, pomáhá muslimy do zemí EU nasunovat. Zcela nevědomky jste navíc poukázal na jednu zajímavou skutečnost – ty “lidskoprávní” organizace totiž řeší výhradně “útlak” muslimů v Číně, protože podobně, jako v jakékoli jiné zemi světa je útlak hinduistů, křesťanů, buddhistů či bezvěrců kdekoli na světě nikterak nezajímá…

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *