Čína zavádí systém sociálního kreditu. Na Západě už funguje dlouho

Napsal
Sdílet článek

Gordon G. Chang napsal článek, ve kterém čtenáře, kteří pocházejí hlavně ze Západního světa, informuje o systému sociálního kreditu, který čínská vládnoucí strana nedávno zavedla ve své zemi. Systém G. Chang popisuje takhle:

 

Tento systém, který existuje přibližně dva roky, přidělí každému člověku v Číně neustále aktualizované skóre založené na pozorovaném chování. Například případ přecházení silnice mimo přechod pro chodce zachycený jednou z těchto kamer, bude mít za následek snížení skóre.Ačkoli úředníci mohou doufat, že omezí přecházení silnic mimo přechody pro chodce, zdá se, že mají i mnohem zlověstnější ambice, jako je zajištění souladu chování ve společnosti s politickými požadavky komunistické strany. Stručně řečeno, vláda vypadá, jako by byla odhodlána vytvořit to, co časopis Economist pojmenoval “první digitální totalitní stát na světě”.

Úředníci zabránili novináři Liou Chuovi podniknout cestu letadlem, protože měl nízké skóre. Podle komunistickou stranou kontrolovaných novin Global Times od konce dubna 2018 úřady zatím zablokovaly jednotlivcům cestu u 11,14 milionů letů a u 4,25 milionů jízd vysokorychlostním vlakem.

Čínští úředníci však tyto seznamy nepoužívají jen k rozhodnutí o tom, jestli někoho pustí do letadel a vlaků. “Nemohu si koupit majetek. Moje dítě nemůže jít do soukromé školy,” řekl Liou. “Cítíte, že jste seznamem stále ovládáni.”

Jinými slovy, pokud v Číně budete dělat něco, co se vládnoucí třídě nelíbí, budete mít problém. Nebude vám umožněno získat prestižní zaměstnání, podnikat, cestovat letadlem, studovat na kvalitní škole, získat půjčku a podobně. Mnozí čtenáři třeba z USA, nebo Británie byli tímhle systémem zděšeni. Ale proč? V jejich zemích byl podobný systém zaveden už dávno. Posuďte sami:

Předseda americké vlastenecké organizace Proud Boys Enrique Tarrio reprezentuje názory, které se elitám nelíbí. Jak dopadl ?Tarrio předal médiím kopii dopisu od banky Chase, která mu suše oznamuje, že k 1.4. ruší jeho bankovní účet a to bez udání důvodů. Ačkoliv důvod je jasný. Tarriova politická orientace. Jen před několika dny mu ta samá banka, a její procesor karetních plateb, zrušila účet na jeho webu 1776.shop. Ten se specializuje především na prodej oblečení s patriotickými motivy ve vztahu k USA. Tarrio se svěřil, že kromě toho, že nyní nemá jak přijímat peníze, a tím není schopen zajistit svou rodinu, byl již “zlikvidován” na následujících internetových platformách:

Facebook
Twitter
Instagram
Airbnb
FirstData
Square
Stripe
PayPal

Další příklad:

Student a člen strany UKIP, který tvrdil, že zdravotní péče by neměla být zdarma pro přistěhovalce a který kritizoval islamizaci Británie a halal porážky zvířat, byl suspendován z univerzity.

Další příklad:

Student, byl nazván transfobním po tom, co re-tweetnul, že “ženy nemají penisy” a byl vyloučen z diskuse o svobodě slova na univerzitě v Bristolu kvůli “obavám o bezpečnost”.

Další příklady:

Alex Jones : zablokován na Facebooku, YouTube (Google), Apple, Spotify a na mnoha dalších technologických platformách – vše v během 48 hodin.Gavin McInnes a proud boys : Zablokován Twitterem kvůli falešným tvrzením o “podpoře násilí” “extrémistické skupině” , navzdory tomu, že McInnes a jeho skupina Proud Boys opakovaně odmítají násilí.

Robert Spencer : Mastercard přiměla Patreon, aby odstranil Spencerovo platební zařízení kvůli nepodloženému obvinění z propagace násilí. Také blokován na sociálních sítích.

Tommy Robinson : permanentně zablokován na sociálních sítích twitter,facebook a instagram

Jinými slovy, pokud na Západě budete dělat věci a zastávat názory, co se byrokraticko-korporátno-univerzitno-mediální elitě nebudou líbit, dostanete se do problémů.

Váš pomyslný sociální kredit se sníží se všemi s tím spojenými důsledky. Můžete přijít o zaměstnání v korporaci a ztratit možnost získat dobře pracovní místo ve velkých firmách. Ztratíte možnost být aktivní na sociálních sítích. Můžete zapomenout na kariéru na nějaké univerzitě, nebo ve státní správě. Vaše možnost vydělávat peníze nebude omezena pouze tím, že vás korporace a úřady nezaměstnají ale navíc i váš web nebo youtube kanál může být demonetizován. Navíc ztratíte možnost být financován společnostmi jako je Paypal nebo Patreon. Nemůžete chodit na vysokou školu nebo získat práci v akademické sféře, pokud neprojevujete dostatečné nadšení pro černochy, muslimy, homosexuály a migranty atd…

Naopak pokud budete dělat to, co se vládnoucí třídě líbí – vyjadřovat sympatie k menšinám, migrantům, homosexuálům, LGBT komunitě a budete podporovat islamizaci vaší země, váš pomyslný sociální kredit se zvýší. A otevřou se vám dveře k dobře placenému místu v korporaci, na úřadě, v neziskovce nebo k různým dotacím.

Jak vidíme, něco velice podobného čínskému systému sociálního kreditu na Západě už celkem dlouho funguje. Rozdíl je v tom, že Západní systém je méně transparentní, nikdo přesně neví jaké jeho pomyslné skóre je a za co a kolik bodů se strhává a získává.

Dalším rozdílem je, že čínský systém sociálního kreditu je založen většinou na podpoře a trestání věcí v souladu s tradiční čínskou kulturou (která je velice odlišná od té naší). Západní systém sociálního kreditu většinou trestá za věci, které byly v minulosti v Západní civilizaci považovány za správné – odvaha, samostatnost, schopnost vyjádřit vlastní názor, podpora tradičních západních hodnot, boj proti nepřátelům Západu (Islám) a odměňuje za chování, které je v rozporu se západními hodnotami – zbabělost, dekadence, podpora islámu, rozvracení západní civilizace a křesťanství….

Bohužel, čínští soudruhové zavádějí ve své zemi něco, co už v mnohem horší podobě funguje na Západě celkem dlouhou dobu.

Mike

(Visited 587 times, 1 visits today)
Sdílet článek

8 comments

 1. Tak tohle už vůbec nevypadá na židochazarské spiknutí.Spíš na globální korporátně humanitární fašismus, který se přetransformoval ze socialismu, který zkolaboval. Vláda v takovém systému předstírá před světem humanitu na účet vlastního obyvatelstva, které vysává až na kost a zavádí fašistickou totalitu, aby zabránila protestům.Od obyvatelstva se vyžaduje poddajnost, humanitární postoj i při odříkání se svých práv a potřeb, živení parazitů a ničitelů bez protestů.Vláda se věnuje upevňování fašistických, vlastním lidem nepřátelských pozic.Mnoho lidí, kteří se obětují druhým, bude druhým obětováno. Pokud dojde na vyvlastnění majetku, nastoupí globální komunismus.Requiescat in Infernum.☠☠☠☠☠

  1. lady….socialismus nezkolaboval, socialismus byl po dlouhé přípravě kádrů, zevnitř rozebrán..

    1. kdyby byl socialismus zdechlinou, tak by se na něho nevrhal celý západ a ještě k tomu vší silou…a zvenčí ho nemohli překonat. Zdolali ho až poté, co se v SSSR vyzvořila zbohatlická nomenklaturní elita , která si začala přisvojovat peníze z obchodování s ropou, kterou začal SSSR prodávat na západních burzách v 70. létech. A tyto kádry neviděly jiný způsob, jak své naftové příjmy naplno užít a zajistit i své děti a rodiny, než působit k rozpadu SSSR. Což se jim v těsné spolupráci s američany povedlo.

     1. To jsou právě ti supové a hyeny. Ti, co jsou dole, budou dál pracovat jako otroci metamorfovaného systému.

  2. Lady – obávám se, že vše se vším souvisí a tahle metoda zglajchšaltování a vedení davů v úzkém koridoru pozitivně hodnocených projevů je přesně jedna z metod výchovy NOVÉHO ČLOVĚKA. Pořád ta samá levičácká úchylka zvaná sociální ingeniering. Že se korporátní fasismus projevuje stejně jako globalizační židobolševismus není náhoda, ale zákonitost, protože korporátmné fašismus je ekonomickou základnou politiky globalizačního židobolševismu. Nositelem a protagonisty obou směrů jsou především příslušníci vyvoleného národa. Tak jednoduché a zároveň nepochopitelné to je.

 2. To co Čína zavádí nepokrytě,Západ už dávno provozuje skrytě.
  Domnívám se,že toto kádrování nejhůře dopadá na umělce,obecně na pracovníky v kultuře.Herec si sám roli nepřidělí, režisér ani majitel třeba Literárek si sám nepřidělí státní podporu,ani grantík.
  Je divné,že právě mezi umělci je tolik certifikovaných vlezdobruselistů!?!?!?
  Fakt je,že Čína se přidržuje Konfucia,s krátkou přestávkou rudého třeštění.
  Čeho se přidržujeme my???
  My se přidržujeme myšlénky,že jsme ta nejnejnejlepčí civilizace,jaká kdy byla…A že tedy máme povinnost plnit roli světového biřice.Pravdu a lásku všem,bez rozdílu…
  Škoda jen,že v některých regionech to viděj jinak.

 3. Chtěla jsem(na Citáty.net) vybrat nějaký trefný od Konfucia.Ale všechny jsou trefné a pasujou na dnešní dobu,jako kdyby je sepsal včera.A né 500 let před Kristem.
  Tak aspoň jeden:”Není důležité neupadnout,ale znovu se zvednout.”
  (Nebo tak nějak 😁)

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *