Členka ISIS, vdova po krvavém džihádistovi, dnes stanula před německým soudem

Napsal
Sdílet článek

Dnes začal v Hamburku soud s Omaimou M, vdovou po německo-ghanském rapperovi Denisi Cuspertovi, alias Deso Doggovi, který se stal vojákem ISIS. Omaima M. (35), žena německo-tuniského původu, odešla do Sýrie v lednu 2015 spolu se svými třemi dětmi, aby se připojila k jejímu prvnímu manželovi, Nadrovi H., který v té době bojoval za ISIS. Když Omaima přijela do Sýrie, vychovávala své děti podle přísného výkladu islámského práva tak, jak bylo prezentováno ISIS, přičemž teroristická skupina jí poskytla finanční prostředky na péči o sebe a své děti. Prokurátoři také tvrdí, že Omaima držela v roce 2015 třináctiletou jezídskou dívku jako otrokyni. Jezídi jsou nemuslimskou menšinou v regionu, kterou muslimové pokládají za odpadlíky a je tedy pro ně běžné je brát jako otroky. Ostatně, na úplně stejnou úroveň podřadných otroků staví také Evropany.

Nadar H., který byl otcem Omaiminých dětí, byl brzy zabit při leteckém útoku v syrském Kobane.  Nějakou dobu po jeho smrti si Omaima  vzala Cusperta. Cuspert, který byl synem ghanského otce a německé matky, byl rapper, který byl v Německu znám pod jménem Deso Dogg. Cuspert nakonec přijal jméno abu Talha al-Almani a v roce 2012 opustil Německo, aby se připojil k Al-Káidě v Egyptě, kde se mu dostalo bojového výcviku. Nahrával videa, na kterých hrozil teroristickými útoky v Německu. V roce 2013 odešel z Egypta do Sýrie, aby se tam přidal k protivládním silám (tzv. „umírněné opozici“, jak tyto bojůvky nazývá Západ), a v roce 2014 přislíbil svoji loajalitu ISIS.

Cuspert byl také dříve ženatý s Danielou Greeneovou, Američankou, která pracovala jako překladatelka FBI. Dostala rozkaz navázat v rámci vyšetřování kontakt s Cuspertem přes Skype. V červnu 2014 opustila USA, aby se připojila ke Cuspertovi v Sýrii, kde si ho vzala, ale během několika týdnů odešla, aby se vrátila do USA. Cuspert se stal slavným džihádistou, objevil se v četných propagandistických videích ISIS, na kterých hovoří německy, včetně jednoho videa, v němž držel useknutou hlavu oběti. Zemřel při leteckém útoku v Sýrii v lednu 2018.

Omaima nakonec opustila Cusperta už v roce 2016 a poté se vrátila do Německa se svými třemi dětmi, navíc těhotná s Cuspertem. Do Evropy se jí podařilo vrátit, aniž by si jí všimla nějaká kontrola, pravděpodobně společně s proudy invazistů, mířícími v té době do Německa. Jak známo, tak ty nikdo nekontroloval, většina ani neměla doklady. V tichosti pak pracovala léta jako manažerka a tlumočnice. Až vloni byla pravda o jejích aktivitách v ISIS na základě mnoha důkazů odhalena. Veřejné pobouření v Německu vedlo v září 2019 k jejímu zatčení v Hamburku, do té doby však byla justice zcela nečinná.

Omaimin proces u hamburského krajského soudu začal dnes. Islámská radikálka čelí četným obviněním, včetně toho, že byla členkou zahraniční teroristické organizace, byla namočena v obchodu s lidmi a aktivně se dopouštěla zločinů proti lidskosti. Návrat bývalých bojovníků ISIS, kteří jsou občany evropských zemí, se v posledních letech stal v Evropě problémem. Minulý týden byl ve Španělsku zatčen bývalý britský rapper a veterán ISIS Abdel-Majed Abdel Bary, přitom koncem roku 2015 byl považován za mrtvého, údajně zabitého v Sýrii.

Tyto případy jasně ukazují, že ISIS a další bojůvky mají v Evropě rozesety své členy coby spící buňky. K nim patřila i tato džihádistka, která se zdánlivě jevila bezproblémovou. Její zařazení se do společnosti po návrtu ze Sýrie bylo samozřejmě potřebným krytím. Chování na veřejnosti pak nemělo vyvolávat žádné podezření, ovšem to je v případě muslimů běžnou součástí džihádu (přetvářka před nevěřícím – součást džihádu – takíja). Samozřejmě, jak se ukázalo, tak po celou dobu i své děti vychovávala tato džihádistka tak, aby z nich jednou byly stejné zrůdy, jakými byli  oba jejich otcové, brutální vrazi z ISIS. 

3.7/5 - (3 votes)
(Visited 329 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *