Co bude s Evropou, pokud se vítězství Bidena nepodaří žalobou za manipulace odvrátit?

Napsal
Sdílet článek

Než půjdu k věci, tak bych pro začátek ráda podotkla, že jen na základě oznámení CNN o výsledku voleb, potažmo vítězství Bidena, mu již gratulovala spousta státníků z celého světa. Tedy jistě nikoho neudiví, že Bidenovi gratulovali jeho příznivci, jako Merkelová či Macron, ale i další premiéři či prezidenti – například Sebastian Kurz, Boris Johnson, Benjamin Netanjahu a mnoho dalších.  Samozřejmě mezi gratulanty nechyběl ani náš prezident a premiér.

Mnozí světoví státníci však s gratulací vyčkávají, jako například Mexický prezident  Andres Manuel Lopez Obrador , který prohlásil, že by se s gratulacemi mělo vyčkat, až se vyřeší všechny právní problémy. Podobně se ke gratulaci postavil i brazilský prezident  Jair Bolsonaro, který prohlásil, že má s Trumpem velmi dobré vztahy, proto stále doufá, že nakonec bude přece jen zvolen. Samozřejmě je třeba počkat na to, až se vyřeší všechny stávající žaloby. Jak všichni víte, tak manipulací bylo přehršel. A to od skutečnosti, že volili nebožtíci ze záhrobí, přes fakt, že do některých sčítacích místností neměli přístup republikánští pozorovatelé až po skutečnost, že v Michiganu a Georgii došlo k obrovským nesrovnalostem s hlasovacím softwarem Dominion, který se používá ve 30 státech. Nemluvě o tom, že se opět ukázalo, že korespondenční volby nabízí ideální prostor pro volební manipulace.

Jaký vliv by tedy mělo na Evropu vítězství Bidena, které už většina světa považuje za jisté? V rámci EU by se asi politika příliš nezměnila. Jak jsem upozornila už v tomto článku, tak EK je dlouhodobě přímo napojena na americké neziskovky, které spadají pod tzv. Deep state, potažmo Demokraty, přičemž tyto neziskovky, napojené na čelní světové globalisty, tímto způsobem de facto už dávno ovládají celou EU. Totéž se děje už dlouhé roky také na národních úrovních. U nás jde například o napojení vládních stran (ale i stejně loutkové opozice) na US Deep state, zastupovaný Demokraty, přes Aspen institut, v němž je školena značná část českých vrcholných politiků, včetně ministrů.

Právě díky napojení EU na struktury Deep state se ve stávající progresivistické politice zeleného údělu, protibělošského rasismu a genderismu nezmění vůbec nic. Tato politika není ovlivněna tím, jaký prezident je v USA, ale výhradně tím, jaké představitele si země EU samy navolí. Nicméně jsou zde i záležitosti, které velmi silně zvolení Bidena ovlivní. Asi tou nejzásadnější je návrat k Trumpem zapovězené smlouvě TTIP, která je silně globalizačním prvkem na úrovni EU a USA.

Velkým prosazovatelem TTIP byl Obama, k ledu ji poslal Trump a Biden slíbil, že právě schválení TTIP bude jeden z hlavních kroků, které plánuje po svém případném zvolení. TTIP je ovšem silně nevýhodná pro Evropu. Ostatně, právě proto protest proti této obchodní transatlantické smlouvě vyjádřily tři miliony Evropanů, kteří podepsali petici proti jejímu přijetí.  Jen v Berlíně proti TTIP protestovalo v roce 2015 čtvrt milionu občanů. TTIP umožňuje soukromým arbitrům přezírat mezinárodní i národní právo, čímž de facto stanovuje plnou nadvládu nadnárodních korporací, bez možnosti jakékoli právní obrany.

Kontroverzní klauzule, uvedená v TTIP, dokonce umožňuje vypořádání sporů mezi investory a státy. Tato klauzule dovoluje US korporacím žalovat vlády EU za jakákoliv rozhodnutí, která by mohla poškodit jejich zisky. Ale v TTIP je toho ještě daleko více, než jen utajované korporátní soudy. V zemích EU bychom například museli naše normy přizpůsobit těm americkým i tam, kde je to viditelně nevýhodné. Například v zemích EU je v kosmetice zakázáno přes 1 300 látek, zatímco v USA jen 11. K těm v USA povoleným a EU zakázaným patří třeba olovo. Podobně mírné jsou v USA i potravinářské normy.

O TTIP by se dal napsat samostatný článek, velmi srozumitelně si o tom můžete přečíst třeba v tomto článku, který popisuje silný odpor především německých konzervativců z Bavorska vůči této globalistické smlouvě. Nicméně je jisté, že s Bidenem v popředí dojde nejen ke konečnému schválení TTIP, ale velmi pravděpodobně i k dalším podobným formám “spolupráce”, samozřejmě jednostranně výhodné, vedoucí k širší globalizaci a dalšímu ukrajování suverenity jednotlivých zemí, jimž jejich suverenitu vrchovatě ukrajuje už sama EU.

TTIP samozřejmě nebude jediným “háčkem” nového prezidenta. Nelze ani domyslet, jak bude vypadat vládnutí v případě, že post převezme Kamala Harrisová, která je zanícenou militantní feministkou, fanatickou podporovatelkou BLM i nekončící migrace do USA. S tímto scénářem totiž počítá drtivá většina Američanů, kteří věří, že si Biden v reálu “odkroutí” na postu prezidenta maximálně dva roky, zbytek mandátu už bude pod kuratelou této barevné militantní feministky, horlivé podporovatelky rasistů z BLM.

V neposlední řadě je třeba v případě Bidenovy potvrzené výhry počítat s velmi posíleným vlivem politických neziskovek, které jsou do značné míry dotovány právě ze strany globálních neziskovek typu Sorosovy OSF, která se spolupodílí na financování prakticky všech promigračních evropských neziskovek, včetně těch našich. To pak samozřejmě výrazně posílí stávající muslimskou invazi.

Myslet si, že pro Evropu není nijak podstatné to, kdo vládne v USA, je krátkozraké, o čemž jsme se mohli přesvědčit už v minulosti. V případě, že post amerického prezidenta ovládne zástupce Deep state, který dnes ztělesňuje globalizaci, kult BLM, LGBT, feminismu, protibělošského rasismu a islamizace, EU nezůstane v prosazování totožné politiky nijak pozadu, naopak bude ve svých snahách o likvidaci národních států ještě více posílena.

(Visited 224 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *