Co člověk – to názor

Napsal
Sdílet článek

Jistě se vám stává, že máte na to, co někdo jiný říká (dělá), jiný názor. Někdy si svůj „protinázor“ necháte jen ve své hlavě. Možná se bojíte – snad vzhledem k autoritě protistrany případných , pro vás negativních, následků. Když vyslovíte nahlas , hezky z očí do očí, svůj odlišný názor, a mělo by to být vždy slušně, cítíte se někdy jako rebel? Proč? Prostě máte jen jiný názor. Jak se říká – co člověk – to názor. Já nevím jak to máte vy, ale já si velmi vážím slušné výměny názorů. Je to taková zpětná vazba. Osobně jsem za to, ač se to může zdát někomu divné, vděčná.

Někdy ovšem zpětná vazba nemůže fungovat z oka do oka, protože vysílající strana je třeba schovaná za televizní obrazovkou. Jako příklad uvedu pana Soukupa a JEHO televizi. Tuto nelze sledovat stále! Avšak vůbec není na škodu vyslechnout si občas jeho názory – v podstatě na všechno a všechny. Výhodou je, když už jste unaveni, vaše pozornost klesá a klesá, že můžete televizi přepnout, ba přímo vypnout. A máte klid!!!

Zcela nedávno, jsa po nějaké době lačna nějakých zaručeně senzačních „zpráv“, které pan Soukup (moderátor snad skoro všeho na jeho televizi) uvádí každý den, a často používá

– mělo by se

– představte si,

– myslíte si (promiňte mi malou poznámku – stojí vůbec pan Soukup o diváky, kteří myslí?),

k nám, divákům za sklem, řekl:

„Vy mě vidíte, ale já vás nevidím, ale vy mě i slyšíte“ (Hned jsem si pomyslela, vy nás neslyšíte – škoda. Měl byste hned zpětnou vazbu).

Slyšíte to jako já? Slyšíte ,že mluví jako kniha? Slyšíte z jeho úst náš krásný mateřský jazyk? Zda ano, pak slyšíte zřejmě jiného pana Soukupa – moderátora.

Závěrem – pokuste se porovnat dva moderátory. Pana Marka Ebena (lahoda pro ucho, včetně toho co říká – moderuje – prostě soulad, a to vždy, ve vynikající kvalitě ) a pana Jaromíra Soukupa. (Ano, také soulad, ale….).

Pro koho dáte palec nahoru

Za mě jednoznačně pro Marka Ebena!!!!

MAJKA DUBOVÁ

2.2/5 - (8 votes)
(Visited 317 times, 1 visits today)
Sdílet článek

13 comments

 1. Pan Soukup je pro mne neposlouchatelný…Barrandov beru jako takové legrační dívánky pro hůře inkludované obecenstvo.Vím,že zve do své televize i docela zajímavé osobnosti.Ráda bych se i koukla a zaposlouchala ale…tenhleten chlapík mi nesedí a nesedí a nesedí.(Moje škoda)

  1. Nelze srovnávat profesionální TV štáb s obrovským rozpočtem s poloamaterskym vysíláním. Já naopak oceňuji pestrost a svobodné vysílání kohokoliv a nechci platit vypálené jedné TV. Ten článek také nepsala profesionální novinářka a jeho úroveň je podprůměrná, ale je to názor. Je třeba rozlišit obsah od podání.

 2. Situace v Cesku je dnes takova, ze nektere nazory nejsou povazovany pouze za odlisne nybrz za NELIGITIMNI. Vezmeme napriklad nazory:

  1a) Ruska literatura je podradna
  b) Ruska literatura je svetova

  2a) Rusaci pochcipaji hlady
  b) Rusko je zemedelska velmoc

  3a) Rusko se chysta napadnout Balticke zeme
  b) Rusy takova hloupost vubec nenapadla

  V Cesku existuje mocny spolek, ktery zastava nazory a). Zastavate li nazory b), nejsou to odlisne nazory ale DEZINFORMACE, svedci o vasi ZLOVOLNOSTI, pripadne o tom, ze jste agentem nepratelske mocnosti. Spolek a) ma za sebou hlasne trouby Ceske Televize, financni zdroje neziskovek a dokonce statni moc vcetne Statni Bezpecnosti. Ta ma na ty zdroje „dezinformaci“ dozirat. Odtud uz je jenom maly krucek zacit ty nositele nespravnych nazoru zavirat.

  1. Líp se to nedá říct!Za bolšána to bylo jako přes kopírák… Akorát s opačným znaménkem…Kreml se přestěhoval do Brusele.Politruci řáděj jak utrženej vagón.

  2. Rudolf Kavan :
   Je to tak. Ale má to jeden krásny dôsledok : Tí demagogovia oklamú nielen iných, oklamú aj sami seba. A kto verí vlastným lžiam, nakoniec na to doplatí. Nikdy nie je dobré veriť lžiam, ani vlastným.

   Rusko sa systematicky šplhá nahor ekonomicky, vojensky aj politicky, a tí západní klamári si ani nevšimnú, keď ich prekoná vo všetkom.

 3. Použitý tvar přechodníku v textu je nesprávný, rovněž jako neshodný podmět, takže věta je nesmyslná. Nebylo by od věci trochu zapracovat na gramatice a syntaxu před psaním článků, nebo se na přechodníky radši vy💲rat, když to neumím.🤓🤓🤓🤓

  1. Pošlete jí klečet,Lejdynko…
   „Měl jsem v životě to štěstí,že vždycky když jsem udělal chybu,tak mne na ni někdo upozornil.“
   (Konfucius)
   (Že jo vždycky upozornil ňákej debil už nedodal.Nebyl jízlivý a byl slušně vychovaný.)
   😁😁😁

 4. Nelze srovnávat profesionální TV štáb s obrovským rozpočtem s poloamaterskym vysíláním. Já naopak oceňuji pestrost a svobodné vysílání kohokoliv a nechci platit vypálené jedné TV. Ten článek také nepsala profesionální novinářka a jeho úroveň je podprůměrná, ale je to názor. Je třeba rozlišit obsah od podání. Až bude mít Soukup alespon 1/10 rozpočtu ČT, zaplatí si profesionálního moderátora.

  1. Ohledně rozpočtu TV Barrandov s vámi souhlasím,ale pro mne je pan Soukup nekoukatelný.A proto se mi článek líbil.Srovnávat pana Soukupa s Ebenem,je jako srovnávat Trabanta s Jaguárem.Což není nic proti panu Soukupovi,jen konstatování faktu.

 5. ….o bóže..jak může někdo srovnávat Soukupa a Ebena….bagr s limuzínou…zkuste ale udělat výkop s limuzínou…ale jinak mám dojem z občasných , příležitostných Ebenových „bonmotů“.že sedává v kavárně…

  1. To je možné,že je Eben kavárník,ale jako moderátor je naprostá špica.A navíc má nádherný smysl pro jemný humor,jako nikdo.Nejsem z těch, kteří hned každého hodnotěj ideologicky.V té kavárně sedávají i opravdu kvalitní umělci.Zatím co v hospodě sedávají i blbci.😋

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *