Co doopravdy vybuchlo v Beirutu?

Napsal
Sdílet článek

Celý svět ví, že v Beirutu bylo v přístavu skladováno 2,500 tun dusičnanu amonného, který bývá používán jako výbušnina. Media a jiné zdroje propagandy se této skutečnosti ihned chopili a vinili ubohou chemikálii, že tento strašný výbuch způsobila.

To ale není možné.

Důlní inženýr s mnoha lety zkušeností popisuje podmínky, kdy je možno donutit dusičnan amonný, aby se z něho stala výbušnina, protože sama o sobě tato látka není schopna výbuchu. Jestliže je zapálena, tak jednoduše shoří.

Aby mohl dusičnan amonný vybuchnout, musí mít TNT rozbušku a musí být celý prosáklý dieselovým olejem. Chemikálie sama musí být naprosto suchá, protože i menší vlhkost dokáže smýt diesel a k žádnému výbuchu nedojde. Pro zajištění suchého prostředí bývá chemikálie balena do plastikového obalu, anebo je používána velmi drahá emulze, zvaná Magnafrac a i tehdy – jakmile budeme příliš dlouho čekat s odpálením, látka zvlhne a k výbuchu nedojde.

Namísto rozbušky TNT je možno použít automobil, který rozjedeme a když narazí na předem připravenou překážku, tak vybuchne a padne do dusičnanu amonného, prosáknutého dieselem, což je podmínka úspěchu a tento pak vybuchne. To stejné může docílit i bomba, nebo řízená střela.

Když sledujete výbuch na video záznamech, kterých je na youtube hojnost, tento se podezřele podobá záhadnému výbuchu v Syrii, ke kterému došlo před asi 7 měsíci. Video ZDE.

  • Jane K.
(Visited 204 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *