Co myslíte, ukáží nám media reakce muslimů v pařížských muslimských čtvrtích?

Napsal
Sdílet článek

Francouzské úřady vyvinou veškeré možné úsilí, aby byl požár Notre Dame nešťastnou náhodou, jinak by hrozila v některých oblastech Paříže a Francie občanská válka. První důkaz pro toto tvrzení je již zde: Úřad pařížského prokurátora vyloučil žhářství či souvislost s terorismem a uvedl, že případ považuje za nehodu, a to v době, kdy hasiči teprve dokončovali hašení požáru.

Nad touto větou bychom se měli setsakramentsky zamyslet:

Ve Francii již neexistují tak velké stromy, které by mohly nahradit staré bukové trámy, jež shořely v Notre Dame. (Bernard de Feydeau, viceprezident francouzské Fondation du Patrimoine.)

 

Tohle je též podivuhodná zpráva, a to ověřená:

V 18.20 slyšela bezpečnostní stráž v Notre Dame poprvé požární alarm a evakuovala katedrálu, ačkoliv nezaznamenala žádné známky ohně.

Požární alarm se podruhé rozezvučel v 18.43, a tehdy si už strážci ohně všimli.

 

Co myslíte, ukáží nám media reakce muslimů v pařížských muslimských čtvrtích?

 

Tuhle jsem šel ověřit do místního Czech Pointu svůj podpis na jednom dokumentu. Na průhledných skleněných dveřích (vevnitř viditelně žádný klient nebyl) svítil velký nápis VSTUPTE, i vstoupil jsem, předložil občanský průkaz, podepsal dokument, úředník cosi naklepal do počítače a po chvíli mi podal papír formátu A5 s razítkem – účet na 30 Kč. S tím jsem šel přes chodbu k pokladně, chvíli vyčkal, až vyjde paní, která tam byla přede mnou, pak vešel, pokladní ode mne převzala papír, naťukala z něho do stroje údaje, vytiskla další A5 s potvrzením o zaplacení a razítkem, já jí dal 30 Kč a vrátil se do kanceláře Czech Pointu, kde jsem po předložení potvrzení o zaplacení převzal své papíry s nalepeným ověřením. Podivuhodný to systém! A účinný prostředek proti nezaměstnanosti…

 

Čeština je jazyk vtipný:

Také jsem se chtěla připojit se dvěma syny ke kojení v bance, ale jeden je s kamionem v Italii a druhého nepustila manželka.

MIROSLAV MACEK

5/5 - (6 votes)
(Visited 336 times, 1 visits today)
Sdílet článek

3 comments

 1. „CO MYSLÍTE, UKÁŽÍ NÁM MEDIA REAKCE MUSLIMŮ V PAŘÍŽSKÝCH MUSLIMSKÝCH ČTVRTÍCH?“

  – divná otázka wacko A PREČO by to mali ukazovať ? To fakt ešte ktosi očakáva od médií PRAVDIVÉ informovanie ???

 2. Reakce byly radostné,halalové se veselili nad rychle rostoucí částkou na kontě určeném pro obnovu chrámu.Měli radost,že se mohou podílet na dobré věci.Někteří i skákali,po vyklopení obsahu peněženky se cítili tak lehce.😁

 3. Ukradli mi v Bille peněženku s doklady.Tak jsem to šla neprodleně nahlásit na PČR.
  Pán se mno sepsal podrobné protokoly,podepsala jsem asi kilo papírů a cca 1/2 kg jsem si odnesla domů.
  Byla jsem otcovsky poučena,že OP se často najde,abych tedy s žádostí o nový OP počkala,asi týden.
  OP byl nalezen,donesl mi jej do bytu hodný nálezce…Jupííí…
  Asi za 4 týdny mi přišlo něco papírů,kde se psalo,že páhatel nenalezen.
  Asi po půl roce mne v bance upozornili,že můj OP je neplatný,páč je zablokovaný.
  Vzhledem k blížícím volbám jsem vyrazila podat žádost o nový OP.(Jinak bych se na to vyflákla,nevotravujou mě už ani revizoři.)
  Vyšlapala jsem strašné schody na P-1,měla jsem pocit,že ty na Perřínskou rozhlednu jsou kratší.
  Paní u okýnka požadovala rodný list…Tak jsem jí vysvětlila,že jí předkládám neporušený OP,který je jenom zablokovaný a odblokování PČR neprovozuje.
  Paní mne mateřsky oučila,že to stejnak musí ověřit,páč je na to předpis.Také se podivila,jak jsem mohla existovat 1/2 roku bez OP, když přeci musím vědět,že ukradený OP je zneplatněn hned během nahlášení zločinu ukradení.
  No nic.Zkrátím to…Paní nebyla žádná nelida a s ohledem na můj věk a na ty schody mi povolila uskutečnit předložení rodného listu až při vyzvednutí nového OP.
  Co by nas®aný občan neudělal proto,aby mohl hodit svůj lístek do volební urny.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *