Co říká 14. Dalajláma, vyznavač marxismu a náboženské sekty Óm šinrikjó, na popravu svého přítele, zakladatel a duchovního vůdce sekty Šókó Asahara a dalších vrahů této sekty? Mlčí. A co na to NATO a jeho kámoši Kalousek a Herman?

Napsal
Sdílet článek

Japonsko si připomíná 24. výročí útoku nervovým plynem sarinem na tokijské metro, za kterým stála náboženská sekta Óm šinrikjó; média očekávala s napětím, kdy dojde k popravě zbylých členů náboženské sekty, odpovědné za okamžitou smrt 13 lidí v tokijském metru v roce 1995.

Někteří ze skupiny odsouzených k trestu byli přesunuti do jiné věznice. Došlo tak k největší sérii poprav v Japonsku v poslední dekádě. Informaci přinesl britský zpravodajský server The Guardian.

Do poslední chvíle nebylo jasné, jestli členové sekty budou popraveni ve stejný den. Okolnosti výkonu trestu smrti byly v Japonsku do poslední chvíle utajované. V minulých případech vězni strávili roky v celách smrti a o plánované popravě se dozvěděli jen několik hodin předem. Příbuzní byli často informováni až po popravě vězně.

Japonsko tak popravilo posledních šest členů sekty Óm šinrikjó, jejíž členové se dopustili teroristického útoku v tokijském metru v roce 1995. Nejvyšší trest za teroristický čin v tokijském metru vyřkly japonské úřady nad celkem 13 členy sekty Óm šinrikjó, která je zodpovědná mimo jiné za plynový útok v tokijském metru z roku 1995.

Výsledek obrázku pro 24. výročí útoku nervovým plynem sarinem na tokijské metro

Nervový plyn sarin tehdy zabil na místě 13 lidí a zhruba dalších 6300 přiotrávil. Zakladatel a duchovní vůdce sekty Šókó Asahara a šest jeho stoupenců bylo popraveno již na počátku července. Lidskoprávní organizace Amnesty International uvedla, že pokud v následujících měsících dojde k popravě dalších členů sekty, bude to vypadat jako cynický pokus zbavit se této kauzy před nástupem nového císaře v roce 2019 a letní olympiádou v Tokiu v roce 2020.

Sekta byla založena v roce 1980, její název v překladu znamená „nejvyšší pravda“. Spirituální skupina míchá prvky hinduismu a budhismu s křesťanským proroctvím o apokalypse. Její lídr Šókó Asahara sám sebe prohlásil za vtělení Krista a Buddhy. V roce 1989 spolek získal v Japonsku oficiální status náboženské organizace. V té době se hnutí snažilo získat přívržence i v zahraničí.

Na návštěvě v bývalém domečku 14. Dalajlámy, toho času exulanta v Indii…

Paranoidní kult od té doby začal prohlašovat, že svět skončí v globální válce, kterou přežijí pouze přívrženci sekty. Po útocích ale Šókó Asahara zcela nezmizel. Přežíval pod názvy Aleph, či Hikari no Wa. V Japonsku jsou ale v současné době uskupení Aleph a Hikari no Wa legální. Jsou ale pod dohledem místních tajných služeb…

Óm šinrikjó hlásala, že v roce 1997 nastane konec světa a nový svět vytvoří skupina vyvolenců náležejících k sektě. K dosažení tohoto cíle bylo nutné zajistit dostatek zbraní a vyrobit účinný plyn, který měl být použit k útoku na nejvyšší instituce včetně císařského paláce. Sekta údajně připravovala i použití biologických zbraní se smrtícím virem ebola.

Celkem je sekta Óm šinrikjó zodpovědná za smrt celkem 29 lidí, z původních třinácti tedy také za dalších šestnáct mrtvých, kteří zemřeli až na následky zranění 6500 osob při atetntátu v metru. Tokijský atentát byl nejhorší teroristický čin v Japonsku od druhé světové války a vůbec první útok svého druhu na světě provedený chemickou zbraní. Japonsko je – vedle Spojených států – jedinou z hospodářsky nejvyspělejších zemí světa, kde se trest smrti stále vykonává, přestože je kvůli tomu Tokio terčem kritiky ze zahraničí i ze strany organizací jako Amnesty International.

K absolutnímu trestu za teroristický čin odsoudily japonské soudy celkem 13 členů sekty. Zavalitého, částečně slepého cvičitele jógy Asaharu, soud v roce 2004 odsoudil k trestu smrti oběšením na základě 13 obvinění, mimo jiné i za přípravu a provedení nejméně 15 vražd, dalších teroristických útoků, únosů nepohodlných osob a jiných zločinů. Vůdce sekty svou vinu popíral a proti rozsudku se odvolal. To však v roce 2006 japonský Nejvyšší soud zamítl.

Loni pak popravili Dalajlámova duchovního přítele Šókó Asaharu, zakladatele a duchovního vůdce sekty Óm šinrikjó, a šest jeho stoupenců. Byli zodpovědní za již zmíněný plynový útok v tokijském metru z roku 1995. Výsledek obrázku pro foto olser dALAJLÁMA

Přísahám, příteli dalajlámo, že kdybych byl u porodu Babiše, zaškrtil bych ho pupeční šnůrou…

Vše začalo šokem; přitom nic tragického obyvatelé Tokia netušili, když v pondělí 20. března 1995 v ranní špičce spěchali do práce nebo do školy. Vůdce sekty Šókó Asahara si pro útok vybral tři frekventované linky metra poblíž vládních budov. Do role atentátníků pak povolal pět nejspolehlivějších členů sekty, kteří na podlahu vagonů položili jedenáct igelitových sáčků v papírovém obalu s kapalným sarinem uvnitř. Tehdy šlo o největší teroristický útok v historii Japonska. Zemřelo okamžitě 13 lidí a 5,5 tisíce dalších se nervovým plynem přiotrávilo.

Mezi popravenými jsou kromě vůdce skupiny i vědec, který jedovatou látku pro útok připravil a muž, jenž atentát provedl. Jako první byl podle japonských médií oběšen Asahara.Blbost a nenávistné žvanění, ze kterého by měl Hitler radost. Tito politici poslali Halíka na psychiatrii kvůli Rusku a Putinovi

Dalajláma s duchovním Tomášem Halíkem… Foto: Hans Štembera

Tokijský atentát v metru byl nejhorší teroristický čin v Japonsku od druhé světové války a vůbec první útok svého druhu na světě provedený chemickou zbraní. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/japonsko-sarin-metro-poprava-asahara_1807060656_jako

Resumé; Dalajláma proti imperialismu? Proč ne? Na placené přednášce v New Yorku totiž šokoval ještě víc, v Praze svá slova zopakoval: “Pořád jsem marxista. Marxismus má morální etiku, zatímco kapitalismus je pouze honbou za ziskem… Komunistický režim v Číně přinesl jejím obyvatelům neslýchaný blahobyt… Milionům lidí se životní úroveň zlepšila … ovšem je nutné najít východisko mezi životní úrovní a svobodou…“

Tak se nám Dalajlámovi přátelé vybarvují: Daniel Herman zdravil s gustem na sjezdu Landsmašanftu potomky vrahů českých občanů „milí krajané“, Miroslav Kalousek, co zase jančí s tibetskou vlajkou, Martin Bursík, propagátor telefonu iPhone 4, když naprostá většina těchto produktů firmy Apple vzniká v jím nenáviděné Číně, taktéž Václav Havel, který se s Dalajlámou objímal, a k tomu vrah Šókó Asahara… Zkrátka výběrová partička….

Inu, třináct zabitých, třináct odsouzených k trestu smrti pro 13 obvinění z  tohoto zrůdného zločinu; oko za oko, zub za zub, tak dopadli duchovní přátelé Dalajlámy, kdysi vládce Tibetu, dnes v indickém exilu, kde musel být hospitalizován pro těžkostí jeho věku 83 let; lékaři mu diagnostikovali infekci dýchacích cest a nasadili mu léčbu… Jak se to lesa volá, tak se z něho ozývá…

BŘETISLAV OLŠER

4.7/5 - (6 votes)
(Visited 391 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Jestli je něco sajrajt,tak je to náboženství.Nejvíc krve bylo v historii prolito právě kvůli nějakému tomu pámbíčkovi.Fandím Číně,která si tohleto dobře uvědomuje a zvlášť zavilé Tibeťany,Ujgury a podobné fanatiky rozebírá na orgány.
    Kde řádí pámbíček,tak se to mele…V levantě jedněm pámbíček sdělil že jsou Vyvoleni k vládnutí nade fšemi…Pak si to rozmyslel a sdělil v podstatě to samé (prostřednictvím Mohaneda) zas jiným.
    A tak se to na Středňáku mele a mele a mele.
    Nas®ané obyvatelstvo míří do Evropy,a co my, převážně bezvěrci tady s tím????

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *