Covid-19, hodně nepovedený útok na důchodce?

Napsal
Sdílet článek

Itálie dnes kamufluje počty zemřelých na koronavir, což je patrné i z následujícího grafu, ale před třemi měsíci předstírala i boj proti této pandemii.

Několik zdrojů uvádí, že oficiální počty obětí koronaviru v Itálii nesouhlasí při srovnání s  počty zemřelých letos a loni bez ohledu na příčiny úmrtí (1,2). Potom jim vychází i trojnásobný počet obětí pandemie než udávají oficiální statistiky.

Evropský sociální systém je před kolapsem a důchodci z něj čerpají největší podíl. Ale dnes je třeba ještě ubytovat a živit okupační armádu, které nová italská vláda opět otevřela brány. Takže důchodci mají smůlu.
Faktem je, že už 31.1. Itálie zrušila letecké spojení s Čínou, ale vláda jistě věděla, že Číňamé mohli přiletět s přestupem přes země Perského zálivu. (3). V té době pracovalo v Itálii asi 60.000 Číňanů.

Graf podle (4) ukazuje, jak roste počet obětí koronaviru za jeden den v zemích EU v přepočtu na počet obyvatel ČR ( kvůli srovnání zemí různé velikosti). Např. Británie má 6,2 krát vyšší počet obyvatel než Česko, takže skutečný počet úmrtí je tam 6,2 krát vyšší, než udává graf.
Země V4 jsou úplně dole, přičemž Slovensko tam vůbec není.

Prameny:
(1) https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/italie-ma-12-tisic-obeti-nakazenych-celosvetove-je-800-tisic_2003312004_ada
(2) https://kechlibar.net/2020/03/29/pochybnosti-o-cislech-aneb-kolik-je-vlastne-v-italii-mrtvych/
(3) https://zdopravy.cz/prvni-zeme-zakazaly-lety-z-ciny-italie-a-izrael-je-zastavily-s-okamzitou-platnosti-41332/
(4) Johns Hopkins University, CSSE

 

  • Pavel Dudr
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 159 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *