COVID pasy odsouhlasila většina europoslanců, z našich 21 pro ně hlasovala drtivá většina

Napsal
Sdílet článek

Zřejmě pro vás není informace o tom, že se asi 2 týdny nazpět hlasovalo v EP o COVID pasech, žádnou novinkou. Vlastně to tehdy nemělo cenu nijak moc komentovat, neboť naše jednotná “aspeňácká” NF nezklamala a hlasovala tak, jak se dalo očekávat od slouhů globalistů, tedy pro COVID pasy. Nyní jsem však shlédla celé hlasování, přičemž mne zaujalo, že jsou země, kde je odpor proti COVID pasům napříč politickým spektrem, ale na druhou stranu se najdou i země, kde prosazují tento nástroj rozdělení společnosti téměř všichni, kdo byli zvoleni do EP.

Myslím, že ani vás nepřekvapilo, že pro COVID pasy hlasovali všichni naši europoslanci za Piráty, ANO, TOP0,09 – STAN, ODS a KDU. Proti tomuto totalitnímu výdobytku, který dělí občany na očkované a neočkované (tzn. občany 2. kategorie) pak hlasovali z 21 našich europoslanců jen 3 – tedy pánové Blaško a David za SPD a paní Konečná za KSČM.  Europoslanec Zahradil (ODS) se jako jediný z našich europoslanců hlasování neúčastnil. Znamená to tedy, že když celých 17 poslanců – což je drtivá většina – hlasovalo pro, tak také drtivá většina našich občanů prahne po selektování lidí?

Ale výše uvedené mne neudivuje, zmíněné strany jednotné NF hlasují v souladu velmi často. Co mne však zaujalo mnohem víc, bylo hlasování některých dalších zemí. Jednak mne velmi překvapilo, že například Italové hlasovali téměř jednohlasně pro COVID pasy a to dokonce i strany jako Salviniho Liga, která tím šla proti zbytku frakce, ale stejně hlasovali i všichni italští europoslanci, kteří byli zvoleni do EP, vyjma několika málo Zelených jedinců. Itálie je velká země, pak samozřejmě měly hlasy jejich europoslanců velkou váhu. Ze všeho nejvíc mne zarazilo právě hlasování europoslanců Ligy, kteří byli jedinými, kdo hlasoval z celé Frakce ID pro zavedení COVID pasů.

Oproti tomu další velká země – Francie – vyjádřila zcela opačný postoj. Opět jde o zemi s velkým počtem europoslanců, takže právě hlasy Francouzů vykazovaly nejvyšší podíl hlasů odpůrců COVID pasů. Proti nim hlasovala nejen strana RN, kterou vede Marine le Pen, ale udivilo mne, že proti COVID pasům byla i většina ostatních francouzských europoslanců. Vcelku byli proti COVID pasům z větší části zástupci velmi odlišného typu politiky. Právě frakce ID doporučila jako jediná svým členům hlasovat proti COVID pasům (to nedodrželi jen zástupci Ligy), ovšem hodně odpůrců se našlo i v opačném politickém spektru, mezi Levicí, kde měli – asi právě i pro rozporné názory uvnitř frakce –  jako jediní volné hlasování.

Dosud jsem zaznamenala docela značný odpor proti COVID pasům, nicméně, pokud se podíváme na hlasování v EU, které najdete ZDE, tak je jasné, že jsou hodně odlišné i názory v jednotlivých zemích. Hodně odpůrců COVID pasů je pak vidět mimo Francie (kde pro pasy hlasovali jen europoslanci od Macrona) i u hlasování maďarských europoslanců. Jinak jde spíš o jednotlivce z různých zemí.

Pokud by v EP převládl hlas proti COVID pasům, pak by nemohly být jen tak zaváděny. Nicméně právě proto, že převládl hlas PRO – a to značně – COVID pasy zavedeny budou. A to zcela demokraticky, neboť i ty poslance do EP někdo vyslal. Většina z vás si tak sama zvolila COVID pasy, neboť jste buď volili někoho z těch, kdo pro COVID pas hlasoval, případně jste volili někoho, kdo měl za úkol jen “odsát ” hlasy a do EP se nedostal nebo jste k volbám do EP vůbec nešli.

Právo stěžovat si na COVID pasy tak mají jen ti, kdo tam vyslali někoho z těch, kdo hlasovali PROTI. Všichni ostatní nesou zodpovědnost za COVID pasy a tím i selektování obyvatel stejně, jako občané většiny ostatních zemí EU. Ostatně, totéž lze aplikovat na jakékoli jiné hlasování, nicméně v současnosti patrný odpor proti COVID pasům mne přiměl poukázat na tento příklad. Zde sice chybělo k neschválení poměrně hodně hlasů, ale jsou případy, kdy něco projde (nebo neprojde) jen “o vlásek”.

Co z toho plyne za poučení? To, že na každém hlasu záleží, což dokládá například hlasování k tzv. “migrační dálnici”, které v EP neprošlo o pouhé 2 hlasy. Být v EP například o 2 Piráty víc (byli jediní, kdo pro tuto šílenost za ČR hlasoval), už by tato legalizace africké invaze nejspíš vešla v platnost. Proto je dobré občas zvednout zadek a udělat si vycházku do volební místnosti. Třeba i váš hlas může někdy rozhodnout, což se samozřejmě netýká jen eurovoleb…

 

 

(Visited 5 196 times, 1 visits today)
Sdílet článek

3 comments

  1. Je to s velkým podivem opravdu, že projde něco, co odporuje ústavám či již platným zákonům. To nám ta EU, či spíše EU-Reich pěkně odkryl škrabošku, nejedná se o nic jiného nežli o čtvrtou říši. Já bych se nedivil, kdyby došlo k Frexitu, vystoupení Francie z EU, podobně jako Británie. Je třeba ukázat EU, že se z ní stál hypertrofovaný byrokratický moloch.

  2. “Většina z vás si tak sama zvolila COVID pasy, neboť jste buď volili někoho z těch, kdo pro COVID pas hlasoval”

    U eurostran bylo hlasování jasné, ale v programu to nemá žádná. Takže podvod na voliče. Mělo bý referendum.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *