Další divadelní představení pro uzamčené Evropany?

Napsal
Sdílet článek

Vzpomínáte si na předchozí divadýlko, které si s námi hráli politici, snažící se vyvolat mezi lidmi co největší stres a nepohodu? Pamatujete si na záběry před natáčením jisté „pohřební řeči“ tehdejšího ministra zdravotnictví Prymuly s lékařskou svitou v pozadí? Tehdy někteří lékaři neměli roušku a nasadili ji až pro kamery. Smáli se a byli v pohodě, zatímco později jako na povel nasadili pohřební výraz. Nebo na to, jak v době, kdy měly být uzavřené restaurace vycházel z jedné Prymula a později i Faltýnek, navíc bez roušky? Podobných záběrů přistižených politiků z různých zemí se objevila spousta. Záběrů, na nichž se ukazuje, jak sami „káží vodu, ale pijí víno“.

V Německu, které čeká ten nejtvrdší možný lockdown, se nyní ukázalo, že tyto „zarouškované“ obrázky nejspíš skutečně slouží jen pro „evropské ovce“. Tedy pro ty, které mají být oholeny a posléze poraženy.

Zpravodajský kanál Deutsche Welle předvedl 18.1. skutečně dokonalé „divadlo“. Zatímco Němcům byl představen ministr zahraničí Spolkové republiky Německo, Heiko Maas spolu se svým tureckým protějškem Mevlütem Cavusogluem, pod rouškami, viděli Turci a některé další národy oba politiky bez roušky. To vše ve stejné tiskové zprávě. Rouška tak byla naaranžována jen na fotografii pro Němce.

Bild
vlevo obrázek pro Němce a vpravo pro Turky

Tedy jeden záběr vyfotila agentura jen pro německé (a možná i jiné evropské) publikum, druhý pro Turky a některé další země. Zpráva se týkala toho, že Heiko Maas chce konsensus mezi Tureckem a EU, tedy zde zastupoval celou EU. Navzdory Erdoganově podpoře islamistů a tlaku na EU tím, že vyhrožuje otevřením hranic s Řeckem, ministr zahraničí Maas sní o tom, že „všechny možnosti a potenciály budou využity“ k nalezení diplomatického řešení s Tureckem.

Zatímco Německo se připravuje na absolutní uzavření, což by mohlo znamenat, že vše včetně veřejné dopravy bude uzavřeno, Heiko Maas si cestuje po světě v dobré náladě. Aby mohl vést své voliče doma za nos, oblékl si roušku pro německá média a občany, kterým se tak pod rouškou vysmívá do očí. Hadr samozřejmě ihned zase odložil, pro turecká média již divadlo nebylo nutné…

Navzdory skutečnosti, že Turecko už měsíce terorizuje Řeky v jejich výsostných vodách a chce, aby jim Řekové odevzdali některé ostrovy, takže i NATO muselo vyslat válečné lodě, Heiko Maas vyvolal dojem, že je vše v nejlepším pořádku. Turecko reagovalo arogantně na válečné lodě a oznámilo, že bude pokračovat v misích na řeckém území pod rouškou zkoumání nerostných zdrojů. Turecký prezident Erdogan dal NATO jasně najevo, že je nebere vážně. Zakročil pouze tehdy, když EU a NATO hrozily sankcemi. Když přijde na peníze, zábava končí, jak víte.

Nakonec, obě organizace – jak EU, tak NATO – jsou samozřejmě k ničemu, neboť zatím ve sporu s Tureckem nevyřešily nic. Turecko, podporující džihádisty na hned několika územích, nadále zůstává členem NATO a stejně tak je i nadále kandidátskou zemí pro vstup do EU. Nutno také podotknout, že ve věci sankcí bylo právě Německo jednou ze zemí, které sankce proti Turecku odmítly.

Příští pondělí plánují Řecko a Turecko pokračovat v rozhovorech s cílem projednat, zda Turecko ukončí porušování hranic. V prosinci Erdogan oznámil, že chce zlepšit vztahy s EU. Kdyby to byla pravda, jeho válečné lodě by dávno zmizely z řeckých vod. tedy opět jde jen o nám již dobře známé divadlo.

Řecká média mezitím informovala, že turecký ministr zahraničí Cavusoglu oslovil Maase přátelsky, ale zároveň vyhrožoval Řecku válkou.

Mezitím turecká pobřežní stráž obtěžuje řecké rybářské lodě 12mm kulomety:

5/5 - (4 votes)
(Visited 303 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *